Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bravo Ledica!

Svaka rečenica ti je na mjestu.
Divim se tvome strpljenju u komunikaciji sa notornim provokatorima.
Puno toga mogu naučiti od tebe!

Skidam kapu. 🙂

U odluci Ustavnog suda o Lex Agrokor navodi se da se radi o isključivo postupovnoj, a nikako materijalnoj (sadržajnoj ) konsolidaciji.
[/quote]

Isto je tako bilo odluka sudova koje govore baš suprotno.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Isto je tako bilo odluka sudova koje govore baš suprotno.

…..Zakon je propisao da se u postupku izvanredne uprave može provoditi isključivo postupovna, a nikako materijalna (sadržajna konsolidacija) … Stoga je od iznimne važnosti naglasiti da se u ovakvom postupku vjerovnici mogu namirivati isključivo zavisno od toga tko im je točno dužnik i kakav je imovinski potencijal (vrijednost) tog pojedinačno određenog dužnika. Za namirenje vjerovnika nagodbom nije svejedno ima li vjerovnik tražbinu prema insolventnom dužniku (npr. Agrokoru d.d.) ili prema nekom potpuno solventnom društvu u odnosu na koje je postupak izvanredne uprave otvoren samo zbog toga što se radi o ovisnom ili povezanom društvu. Drugačiji stav od ovoga bio bi protivan svim poznatim stečajnim i sličnim postupcima u Europi … Stoga je za namirenje vjerovnika od presudne važnosti koje od društava nad kojima je postupak otvoren njegov dužnik, a ne u koju je skupinu neki vjerovnik razvrstan……

U-I-1694/2017 i dr.


Suvišno je bilo što komentirati s nekim racionalnim stavom ako peruško na e-oglasna objavljuje dokument koji demantira sve postignute “uspjehe” IU i sve provedene pravne radnje na kako na našim tako i na sudovima u susjedstvu gdje god je Agrokor imao imovinu vlastitu ili preko povezanih društava.
Vaš link …

Za novu obveznicu jamci su “neodrživa društva” stare grupe!
Kako to može biti?
Kakvo je to povjerenje kreditora u Fortenova Grupu kad im je i sada bolje da jamče stara a ne nova poduzeća PLUS?
Kao što s kaže da “ono što nevalja u početku ne može se popraviti” tako je i ovdje upravo sada.
Možeš ličit koliko god hoćeš ali prije ili kasnije izbije plijesan koju si sam posijao.


Isto je tako bilo odluka sudova koje govore baš suprotno.

…..Zakon je propisao da se u postupku izvanredne uprave može provoditi isključivo postupovna, a nikako materijalna (sadržajna konsolidacija) … Stoga je od iznimne važnosti naglasiti da se u ovakvom postupku vjerovnici mogu namirivati isključivo zavisno od toga tko im je točno dužnik i kakav je imovinski potencijal (vrijednost) tog pojedinačno određenog dužnika. Za namirenje vjerovnika nagodbom nije svejedno ima li vjerovnik tražbinu prema insolventnom dužniku (npr. Agrokoru d.d.) ili prema nekom potpuno solventnom društvu u odnosu na koje je postupak izvanredne uprave otvoren samo zbog toga što se radi o ovisnom ili povezanom društvu. Drugačiji stav od ovoga bio bi protivan svim poznatim stečajnim i sličnim postupcima u Europi … Stoga je za namirenje vjerovnika od presudne važnosti koje od društava nad kojima je postupak otvoren njegov dužnik, a ne u koju je skupinu neki vjerovnik razvrstan……

U-I-1694/2017 i dr.
[/quote]

I onda dode do sudske odluke u prilogu…

Inace, za sve koji ne znaju, za vrijeme trajanja IU, dakle nakon sto je donesen Lex, doslo je i do promjene stečajnog zakona, koji je do tada poznavao isključivo materijalnu konsolidaciju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ma ovi su donoslili zakone kako je njima odgovaralo.
Sudske odluke su bile takve kakve su morale biti.
Nase je da budemo strpljivi.
Platit ce to ovaj napaceni narod sve.
Bolje nije niti zasluzio

Nas ima deset puta više od radnika đure. Naši glasovi im ne trebaju? Dok kažem nas, mislim na sve opljačkanie dioničare, ne samo Agrokora. Zašto mi ne napravimo prosvjed? Postoji li ijedna opljačkana osoba koja će glasati za hdzsdp. Ako ima, molim je da se javi i napiše to.

Sve je rekao o Lex Agrokoru.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2130866


Nas ima deset puta više od radnika đure. Naši glasovi im ne trebaju? Dok kažem nas, mislim na sve opljačkanie dioničare, ne samo Agrokora. Zašto mi ne napravimo prosvjed? Postoji li ijedna opljačkana osoba koja će glasati za hdzsdp. Ako ima, molim je da se javi i napiše to.

Ima moj pametni susjed koji posjeduje 100 dionica Leda koje su mu otete kao i svima nama,ali će glasati za Plenkovića jer”nema za koga drugog”. Eto ti njegovog odgovora kojeg nebi dalje komentirao. Meni je također učinjena ogromna šteta kao ulagaču,ali iskreno i da nije nema šanse da bi Plenković i HDZ dobili moj glas,a da su ostali dioničari imalo normalni nitko mu nebi dao jer sutra mogu oteti imovinu drugima kao što su to nama učinili. Ali nema veze doći će i oni pred Boga…

Milijun kuna mu je oteto i glasat će za one koji su mu sve ukrali ?

Nije taj očito zaradio ni jednu od tih 100 dionica.



Nas ima deset puta više od radnika đure. Naši glasovi im ne trebaju? Dok kažem nas, mislim na sve opljačkanie dioničare, ne samo Agrokora. Zašto mi ne napravimo prosvjed? Postoji li ijedna opljačkana osoba koja će glasati za hdzsdp. Ako ima, molim je da se javi i napiše to.

Ima moj pametni susjed koji posjeduje 100 dionica Leda koje su mu otete kao i svima nama,ali će glasati za Plenkovića jer"nema za koga drugog". Eto ti njegovog odgovora kojeg nebi dalje komentirao. Meni je također učinjena ogromna šteta kao ulagaču,ali iskreno i da nije nema šanse da bi Plenković i HDZ dobili moj glas,a da su ostali dioničari imalo normalni nitko mu nebi dao jer sutra mogu oteti imovinu drugima kao što su to nama učinili. Ali nema veze doći će i oni pred Boga…
[/quote]

Radio sam u informatickoj firmi nekih 15 godina gdje nas je bilo 8. Sve su to bili pametni i inteligentni ljudi. Jedonom prilikom, nakon sto je HDZ dobio izbore, uz jutarnju kavu sam rekao: “Ne mogu vjerovati da je netko normalan glasao za HDZ.” Ispostavilo se da su 6 od nas 8 glasali za HDZ. I sta reci poslje toga !? Kako ih dalje normalno gledati i tretirati ?

Trenutno je situacije sljedeća, ako želimo bilo kakve promjene jedni izbor je glasati za Suvereniste i Most ako se uspiju zbrojiti i uđu u koaliciju sa njima. i Kolakušića za predsjednika ili neki veliki dogovor između njh. Znači da se potpuno eliminiraju hzd,sdp,hss i hns. Svi su oni zajedničkim snagama ovo proizveli. Što mislite koliko ljudi je spremno tako glasati?


Trenutno je situacije sljedeća, ako želimo bilo kakve promjene jedni izbor je glasati za Suvereniste i Most ako se uspiju zbrojiti i uđu u koaliciju sa njima. i Kolakušića za predsjednika ili neki veliki dogovor između njh. Znači da se potpuno eliminiraju hzd,sdp,hss i hns. Svi su oni zajedničkim snagama ovo proizveli. Što mislite koliko ljudi je spremno tako glasati?
[/quote

Ja mislim max 20 posto.. Ako dragi Bog svojom providnošću ne napravi neko čudo Agrokor će nam biti jedan od manjih problema.

New Report

Close