Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2.idemo dalje…

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Pravno je sigurno moguće , ( naravno da će vam vlast i ekipa iz uprave govorit da je sve ovdje gotovo ) Za neku ozbiljniju tužbu naravno da je poželjno da bude što veći broj tužitelja . Troškovi su sigurno veliki .Ako je netko ovdje odvjetnik ( ili više niih ) i razumije se u pravnu proceduru ovog slučaja ( i ako bi se naravno zauzeo za ovo ) neka svima ovdje na forumu prikaže nekakvu detaljniju projekciju i eventualno svoje usluge ako bi on ( ili više njih ) vodio ovaj slučaj . Pa ako bude svima realno i ostvarivo, da se napravi pravna tužba i da se ispravi ova nepravda .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Pravno je sigurno moguće , ( naravno da će vam vlast i ekipa iz uprave govorit da je sve ovdje gotovo ) Za neku ozbiljniju tužbu naravno da je poželjno da bude što veći broj tužitelja . Troškovi su sigurno veliki .Ako je netko ovdje odvjetnik ( ili više niih ) i razumije se u pravnu proceduru ovog slučaja ( i ako bi se naravno zauzeo za ovo ) neka svima ovdje na forumu prikaže nekakvu detaljniju projekciju i eventualno svoje usluge ako bi on ( ili više njih ) vodio ovaj slučaj . Pa ako bude svima realno i ostvarivo, da se napravi pravna tužba i da se ispravi ova nepravda .

Nitko ti ne može dati takvu projekciju bez najmanje ovih bitnih elementa – koja šteta ti je nastala u što konkretnijem iznosu, kako ti je nastala šteta, tko ti je nanio štetu i na koji način, koga tužiš za nastalu štetu, i sve to skupa potkrepljeno sa nekim dokazima.
To je neka osnova osnove.
Samo se bojim da one koji su trgovali na burzi (kupovali pa prodavali uz ogromne gubitke ili ne prodali pa ostali visjeti u dionicama) nitko neće uzeti za ozbiljno od strane odvjenika (osim da im se opet mazne neka lova) – jer jednostavno ne možeš dokazati zašto u cijelo vrijeme prije stečjanog postupka nisi prodao dionice, a mogao si svaki radni dan u 8 sati burzovnog vremena, a mogao si i nakon pokretanja postupka jedno vrijeme.

A one koji su kupovali nakon što su vijesti počele kolati, a posebno nakon pokretanja postupka, nema teoretske šanse po meni da ih netko obešteti, jer ih se nema za što obeštetiti.

Kako je netko mogao znati da će Ramljak nulovati dionice?


Kako je netko mogao znati da će Ramljak nulovati dionice?

Nakon otvaranja postupka izvanredne uprave je sve prilično jasno – ulazi se u stečajni postupak i svi su upoznati sa rizicima. Tko je kupio na burzi znao je što kupuju, ili je barem trebao sa smislom nešto pročitati.

Zato i odvajam to na dva vremenska perioda – prije i poslije.

A i ono prije je prilično nejasno u samom sadržaju tužbe po svim elementima koje sam nabrojao. Lako je u teoriji reći – evo idem tužiti. Svaki odvjetnik će te prvo pitati više-manje ovo što sam naveo, i od tuda sve kreće – odabir koga, zašto, dokazni materijal, i najvažnije – mora se i poklopiti da se imaš od toga od koga ćeš tužbu dobiti na kraju i naplatiti, jer si je inače badave dobio.

Uglavnom, ukratko imaš ovdje, neke osnovne elemente

https://www.pravo.unizg.hr/_download/repository/Tuzba.pdf

Advokat zna koga treba tužiti. Zato je to što je i dobro je plaćen

Kao što rekoh.
Nakon doprinosa Ekobarbarina i Bisakovija razumjevanju pravne problematike, ne morate imati nikakvog straha, dragi forumaši.
Još samo čekamo konstruktivni doprinos Serislava.

La vita e bella!

Kupio sam Zitnjak prije izvaredne uprave. Zitnjak nije bio jamac za nikakav kredit i nije prakticki imao duga.
Izvaredna uprava/drzava ga strpa u kos sa ostalim firmama i kaze da vrijedi 0. K tome jos ga navedu kao jamca za nove kredite.

Tuzio bih drzavu.

Ima li to smisla?



Pravno je sigurno moguće , ( naravno da će vam vlast i ekipa iz uprave govorit da je sve ovdje gotovo ) Za neku ozbiljniju tužbu naravno da je poželjno da bude što veći broj tužitelja . Troškovi su sigurno veliki .Ako je netko ovdje odvjetnik ( ili više niih ) i razumije se u pravnu proceduru ovog slučaja ( i ako bi se naravno zauzeo za ovo ) neka svima ovdje na forumu prikaže nekakvu detaljniju projekciju i eventualno svoje usluge ako bi on ( ili više njih ) vodio ovaj slučaj . Pa ako bude svima realno i ostvarivo, da se napravi pravna tužba i da se ispravi ova nepravda .

Nitko ti ne može dati takvu projekciju bez najmanje ovih bitnih elementa – koja šteta ti je nastala u što konkretnijem iznosu, kako ti je nastala šteta, tko ti je nanio štetu i na koji način, koga tužiš za nastalu štetu, i sve to skupa potkrepljeno sa nekim dokazima.
To je neka osnova osnove.
Samo se bojim da one koji su trgovali na burzi (kupovali pa prodavali uz ogromne gubitke ili ne prodali pa ostali visjeti u dionicama) nitko neće uzeti za ozbiljno od strane odvjenika (osim da im se opet mazne neka lova) – jer jednostavno ne možeš dokazati zašto u cijelo vrijeme prije stečjanog postupka nisi prodao dionice, a mogao si svaki radni dan u 8 sati burzovnog vremena, a mogao si i nakon pokretanja postupka jedno vrijeme.

A one koji su kupovali nakon što su vijesti počele kolati, a posebno nakon pokretanja postupka, nema teoretske šanse po meni da ih netko obešteti, jer ih se nema za što obeštetiti.
[/quote]

Oštetili su me Plenković, Dalička (dakle vlada/država) i Ramljak (koga on predstavlja?) jer su javno u medije komunicirali da je Lex Agrokor donesen da se izbjegne stečaj!
Evo npr. ovo su službene stranice vlade:
Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić, također, je govorila o Prijedlogu zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku, istaknuvši da mu je cilj osigurati i osnažiti financijsku stabilnost gospodarstva i zemlje, ako se s teškoćama suoče tvrtke od sistemskog značaja za gospodarstvo. Dodala je se da se značaj određuje kriterijem veličine kompanije i njezine zaduženosti. Pojasnila je da je proces izvanredne uprave efikasniji od predstečajnih postupaka, naglasivši da će se upravom omogućiti normalno poslovanje kompanije te financijsko, poslovno i vlasničko restrukturiranje. Istaknula je da je krajnji cilj postići nagodbu među vjerovnicima o načinu namirenja tražbina i načinu restrukturiranja i boljeg poslovanja kompanije, rekavši da proces traje najviše 15 mjeseci. Pojasnila je da ako proces nagodbe ne uspije, zakon predlaže da kompanija ide u stečaj.

Cijeli članak:
https://vlada.gov.hr/vijesti/sjednica-vlade-saboru-upucen-zakon-o-postupku-izvanredne-uprave-u-trgovackim-drustvima-od-sistemskog-znacaja-za-rh/20400

Evo, iz ovoga meni proizlazi da nijedna kompanija ne ide u stečaj, osim ako nagodba ne uspije?
Kome ćeš vjerovati ako ne vladi i ministrima?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Kupio sam Zitnjak prije izvaredne uprave. Zitnjak nije bio jamac za nikakav kredit i nije prakticki imao duga.
Izvaredna uprava/drzava ga strpa u kos sa ostalim firmama i kaze da vrijedi 0. K tome jos ga navedu kao jamca za nove kredite.

Tuzio bih drzavu.

Ima li to smisla?

koliko ja vidim žitnjak i dalje kotira na burzi i njime možeš trgovati tako da sumnjam da bi uspio s tom tužbom


Kao što rekoh.
Nakon doprinosa Ekobarbarina i Bisakovija razumjevanju pravne problematike, ne morate imati nikakvog straha, dragi forumaši.
Još samo čekamo konstruktivni doprinos Serislava.

A ništa, evo onda odgovor koji će tebe zadovoljiti:

uđe u odvjedničko društvo, dobar dan, dobar dan, i kažeš – ja bih tužio. Pitaju te oni, super može, kada želite novce? Kažeš ti, može za tjedna dana? Kažu oni – ma ne, evo za pet dana vam je sve na računu, za sve ostalo ćemo se i pobrinuti..

Eto, sad si valjda sretniji

New Report

Close