Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svi su radili sto god su htjeli, tako i Todoric prije a da ne govorimo ovi sada…Mi mali vjerojatno ni ne znamo prave razmjere tog uzimanja, uglavnom mi smo sve izgubili…Mene samo interesira da li neko ima kakvu ideju sto mi možemo napraviti u vezi toga, npr tužba prema bankama u vezi jamstava ili prema upravi u vezi lošeg poslovanja, mora nešto postojati…Nas male jedino udruga zastupa a bojim se da to nije dovoljno…Cijenim svaki odgovor.

moje mišljenje je da bi dioničari relativno uspješno u prvom redu mogli tužiti uprave bivših kompanija kćeri čiji su oni (bili) dioničari i to zbog izdavanja jamstava iznad propisanih iznosa i to čak 2-3x viših od vrijednosti kompanija, što je onda nakon aktivacije jamstava dovelo do kraha i nulovanja.
[/quote]

dioničari relativno uspješno u prvom redu mogli tužiti uprave bivših kompanija-BINGO

Tamo trebaju ići tužbe pa će pjevati…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Naslovna strana današnjeg Glasa Slavonije:
STRAH OD BURZE – RECESIJA I AGROKOR OTJERALI GRAĐANE S TRŽIŠTA KAPITALA

“U Hrvatskoj je nepovjerenju malih ulagača u burzu znatno pridonio i slučaj Agrokor, koji je definitivno pokopao domaće tržište kapitala i svaku nadu za više od 15000 malih dioničara, među kojima se nalaze bivši zaposlenici, umirovljenici, radnici i branitelji…”

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hoce-li-drzava-skupo-platiti-agrokorovu-pogresku-20130204
Nakon sto je slavko linić zajedno s todoricem doslovno ukrao belje, na nacin da je todoric oslobodjen javne ponude za belje , nastala je usteda Todoriću od 800 miliona kuna. Toliki novac tj 800 miliona kuna je Todorić sa svojom klikom potrosio na odjecu i skupa ljetlvanja i posakrivao po off shore racunima. Znaci količina novca za javnu ponudu belja je, po izvjescu kpmg, slična u kolicini isplacene nepripadajuce dividende koja je otisla u privatne dzepove te bande. Kada u zagrebu prolazite pored npr nekih fast food dobre hrane restorana sjetite se gdje su vasi novci. Puno je takvih stvari po zagrebu, a da niste toga niti svjesni. Ova drzava je totalni rasoad sistema. I to je jos blago receno. Da su barem nesto napravili i proizveli kakvu dodanu vrijednost. Ali rezultat je da je sva plldna i obradiva zemlja u RH, kao i izvori pitke vode u rukama stranaca. Sudovi se vode u Beogradu, zemlju je napusrilo preko 150 000 najpotentinijih građana. Iseljavanje se nastavlja….

Status Quo: Roll Over Lay Down

https://www.index.hr/vijesti/clanak/velika-akcija-u-zagrebu-specijalci-iz-bmwa-izvukli-vozaca-uhiceno-vise-osoba/2098459.aspx

Pa nije valjda da su počeli hapsiti Borg grupu? 🙂

La vita e bella!

Ovaj Bagrokor je i dalje jedna velika ogromna bomba.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/pucar-tvrdi-da-fortenova-nema-novca-za-isplatu-duga-perusko-uvjerava-to-nije-tocno/9071453/

Kao što je u svom dopisu naznačio Pucar, dobavljači su neugodno iznenađeni i cijenom novog zaduživanja kojim će se refinancirati roll up kredit u iznosu od 1,06 milijardi eura, a prema kojem će Fortenova grupa HPS Investment Partnersu plaćati osnovnu kamatu od 8,3 posto, odnosno efektivno oko 9,5 posto. “Očekivali smo efektivnu kamatu od maksimalno pet ili šest posto, a ovakva kamata nam je upozorenje da je poslovanje Fortenova grupe daleko od onoga što se očekivalo nakon gotovo 2,5 godine vlasničko-operativnog restrukturiranja”, rekao nam je jedan od dobavljača.

Uz ovakve kamate, apsolutno je samo pitanje vremena kad ce sve otici u 3pm, poslovanje je neodrzivo sa ovakvim kamatama, pa radi ovakvih kamata je i Todoric propao.

http://hr.n1info.com/Vijesti/a277905/Linic-danas-pametuje-a-bio-je-Todoricev-prvi-pomagac.html
Slinicu i todoricu se nista nije dogodilo. Nikome nista. Krive su im kamate za propast agrokora.. Za nestanak preko milijardi kuna po raznim off shore su im krive kamate. Za sustavno podkradanje gradjana Hrvatske, ne samo dionicara, nego i umirovljenika i poreznih obveznika nikome nista Nevjerojatno nesto…

Status Quo: Roll Over Lay Down

Maknite Peruška i vratite Ramljaka i Martinu Dalić. Zašto su ovo dvoje zadnjih uopće smijenili?

Nadam se da se salis!

Hrvatski dobavljaci su jedno veliko zlo. Najvece. Kupnjom proizvoda hrvatskih dobavljaca kao sto su Kras ili Atlantic Grupa podrzavate ovakav sustav i sve ono zbog cega nasa djeca moraju u Njemacku i Irsku.

Dobavljaci sve sto rade, rade na potpuno pogrešnim temeljima i oni su dio karcinoma koji izjeda hrvatako gospodarstvo.

Udruzivanjem sa grupom Borg i Andrejem Plenkovicem za mene vise ne postoje. Nadam se da ce ih sve zadesiti sudbina malih dionicara u Agrokoru i to im od sveg srca zelim.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Hrvatski dobavljaci su jedno veliko zlo. Najvece. Kupnjom proizvoda hrvatskih dobavljaca kao sto su Kras ili Atlantic Grupa podrzavate ovakav sustav i sve ono zbog cega nasa djeca moraju u Njemacku i Irsku.

Dobavljaci sve sto rade, rade na potpuno pogrešnim temeljima i oni su dio karcinoma koji izjeda hrvatako gospodarstvo.

Udruzivanjem sa grupom Borg i Andrejem Plenkovicem za mene vise ne postoje. Nadam se da ce ih sve zadesiti sudbina malih dionicara u Agrokoru i to im od sveg srca zelim.


Kras i Atlantik sigurno nisu razlog egzodusa Hrvata. Pogotovo ne iz Slavonije

Status Quo: Roll Over Lay Down

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/donosimo-nove-detalje-kusceviceve-operacije-prodaje-zemljista-offshore-kompanijama-na-vidovoj-gori-imamo-i-dokument-kao-dokaz/9083228/
Vjerovatno ovi stranci imaju vidovite sposobnosti kada su kupovali zemljišta, livade i pašnjake koje će nakon toga sve redom biti proglašene građevinskom zonom. Nije to ništa novoga, dovoljno da imate nekog pouzdanika koji Vam tako nešto došapne uz proviziju naravno. Tako su i Rusi znali da će im biti dodijeljene tisuće hektara slavonske obradive zemlje po simboličnim godišnjim naknadama. I tamo je netko odradio ulogu posrednika ali takve za sada nitko ne propituje i ne proganja. A radi se dakako o daleko većoj lovi i gubitku za narod u Hrvatskoj. Otkopat će se i to jednog dana, kada se “istraživačko” novinarstvo probudi, kad se promijeni struktura vlasti.

@renci

Jesu, itekako. Sta ti mislis da su ljudi bu.dale? Svatko, ali bas svatko tko drzi ljestve grupi Borg ili glasa za Plenkovica DIREKTNO je odgovoran za egzodus iz Hrvatske! Direktno!

Sta mislite ako ste oteli sirotinji ono malo sto su imali (cesto im je bas drzava dala dionice Belja, Vupika), da ce to ljudi zaboravit. Neće! Marica Vidaković i Emil Tedeschi misle da su ljudi obicna stoka, dobro i jesu kad ih toleriraju, al i tome ce doci kraj.

Grupa Borg i Plenkovic zajedno sa svom s njima povezanom klikom direktni su krivci za egzodus Hrvata!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close