Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Selektivna logika na djelu. Kazes nista se u vlasknickopravnom odnosu nije promijenilo. Znaci Belje i Belje plus je jedno te isto. Dok kod malih dionicara to kao nije isto nego je druga firma. Sve su to price za djecu.


Pa razumijem da je zemlja ostala nepromijenjena, ali u ugovoru u koncesiji pise samo Belje ima pravo na koncesiju i da se to pravo ne moze prenijeti na drugu pravnu osobu. A kao sto smo se vec usuglasili Belje plus je druga pravna osoba.

Meni se cini da ovdje ima osnove za tuzbe, ali samo pred EU sudom. Ne u ovoj pravnoj drzavi

Treba stisnut Ruse.
Pristat ce na sve jer znaju sta ih ceka na EU sudu


Treba stisnut Ruse.
Pristat ce na sve jer znaju sta ih ceka na EU sudu

haha, a tko će ih stisnuti? mali ulagači?

Europska komisija, a Plenki će biti izložen radu institucija, nažalost ne Hrvatskih, ali Europskih da.

Kolega Bisakovi , ti si sa svojim shvaćanjima zapeo u dalekoj prošlosti…rekla bih u socijalističkim sedamdesetima kada je bio veliki uspjeh zaposliti se u državnom ,kasnije Todoroćevom poljoprivrednom kombinatu i voziti njegov traktor i obrađivati tuđi zemlju.
Pa zato ne razumiješ otkud nekom ideja da obrađuje svoju vlastitu ili zemlju u zakupu i da bude svoj gazda ,a ne da radi za nekog drugog stranog gazdu.
Ta želja je stvarno u današnje vrijeme neobična i neshvatljiva.
Ljudi svašta izvoljevaju.
Oni koji imaju OPG ili su članovi OPG- a u pravilu NAPUŠTAJU HRVATSKU .
Godišnje se ugasi na tisuće OPG- ova , prazne se mljekarske i svinjogojska farme i pakiraju kuferi , a karte se kupuju samo u jednom smjeru……zapadna Europa.
Najveće Plenkovićevo postignuće u aferi Agrokor je činjenica što su OPG-ovi 100% namireni nagodbom. Lijepo od tebe što pokazuješ toliko razumijevanja i empatije za male OPG-ove , ali kao investitor na tržištu kapitala uopće nemaš nikakvog razumijevanja i suosjećanja što je taj tvoj Plenković oštetio 17 000 malih dioničara u iznosu od 4 milijarde kuna.
Usput , OPG-ovi su namireni tek sa 100 milijuna kuna što je ništa ,bacanje prašine u oči javnosti.
I na kraju , za prijenos koncesija na poljoprivredno zemljište na nove , druge subjekte aneksima ugovora , apsolutno je sve nebitno osim jedino što je takav prijenos u direktnoj suprotnosti sa nekoliko važećih zakona RH. Dakle NEZAKONIT je.
Koncesije su ugovorene na 40 i 50 godina , zemlja je formalno u vlasništvu RH , ali u stvarnosti zemlja će biti u stranim rukama do smrti odraslog mladog čovjeka koji je danas tek na pragu svog života.
Što reći nego da je to katastrofa za sve nas jer kad se zemlja oslobodi te koncesije , Bisakovi , možda više ni tvoja djecu ne budu živa.


Kolega Bisakovi , ti si sa svojim shvaćanjima zapeo u dalekoj prošlosti…rekla bih u socijalističkim sedamdesetima kada je bio veliki uspjeh zaposliti se u državnom ,kasnije Todoroćevom poljoprivrednom kombinatu i voziti njegov traktor i obrađivati tuđi zemlju.
Pa zato ne razumiješ otkud nekom ideja da obrađuje svoju vlastitu ili zemlju u zakupu i da bude svoj gazda ,a ne da radi za nekog drugog stranog gazdu.
Ta želja je stvarno u današnje vrijeme neobična i neshvatljiva.
Ljudi svašta izvoljevaju.
Oni koji imaju OPG ili su članovi OPG- a u pravilu NAPUŠTAJU HRVATSKU .
Godišnje se ugasi na tisuće OPG- ova , prazne se mljekarske i svinjogojska farme i pakiraju kuferi , a karte se kupuju samo u jednom smjeru……zapadna Europa.
Najveće Plenkovićevo postignuće u aferi Agrokor je činjenica što su OPG-ovi 100% namireni nagodbom. Lijepo od tebe što pokazuješ toliko razumijevanja i empatije za male OPG-ove , ali kao investitor na tržištu kapitala uopće nemaš nikakvog razumijevanja i suosjećanja što je taj tvoj Plenković oštetio 17 000 malih dioničara u iznosu od 4 milijarde kuna.
Usput , OPG-ovi su namireni tek sa 100 milijuna kuna što je ništa ,bacanje prašine u oči javnosti.
I na kraju , za prijenos koncesija na poljoprivredno zemljište na nove , druge subjekte aneksima ugovora , apsolutno je sve nebitno osim jedino što je takav prijenos u direktnoj suprotnosti sa nekoliko važećih zakona RH. Dakle NEZAKONIT je.
Koncesije su ugovorene na 40 i 50 godina , zemlja je formalno u vlasništvu RH , ali u stvarnosti zemlja će biti u stranim rukama do smrti odraslog mladog čovjeka koji je danas tek na pragu svog života.
Što reći nego da je to katastrofa za sve nas jer kad se zemlja oslobodi te koncesije , Bisakovi , možda više ni tvoja djecu ne budu živa.

Prijenos zakupa na nove firme je zakonit sukladno insolvencijskom pravu.Sve sto vi tvrdite da je nezakonito je sukladno zakonu.Pokusajte dokazati na nadleznim sudovima suprotno,ali ja sam siguran da cete izgubiti samo vrijeme,zivce i novce,ali samo naprijed.
Suprotno vasem misljenju,smatram da je pravilno da koncesije dobivaju velike tvrtke koje mogu osigurati razvoj i zaposljavanje.
Ja nisam nikada razmisljao u duhu socijalizma i sukladno tome,zivim u Kraljevini,odnosno ustavnoj monarhiji,a ne u nekoj drzavi socijalizma.Ovdje socijalizmu nema mjesta,a ne postoji niti jedna stranka koja promovira socijalizam.


Kolega Bisakovi , ti si sa svojim shvaćanjima zapeo u dalekoj prošlosti…rekla bih u socijalističkim sedamdesetima kada je bio veliki uspjeh zaposliti se u državnom ,kasnije Todoroćevom poljoprivrednom kombinatu i voziti njegov traktor i obrađivati tuđi zemlju.
Pa zato ne razumiješ otkud nekom ideja da obrađuje svoju vlastitu ili zemlju u zakupu i da bude svoj gazda ,a ne da radi za nekog drugog stranog gazdu.
Ta želja je stvarno u današnje vrijeme neobična i neshvatljiva.
Ljudi svašta izvoljevaju.
Oni koji imaju OPG ili su članovi OPG- a u pravilu NAPUŠTAJU HRVATSKU .
Godišnje se ugasi na tisuće OPG- ova , prazne se mljekarske i svinjogojska farme i pakiraju kuferi , a karte se kupuju samo u jednom smjeru……zapadna Europa.
Najveće Plenkovićevo postignuće u aferi Agrokor je činjenica što su OPG-ovi 100% namireni nagodbom. Lijepo od tebe što pokazuješ toliko razumijevanja i empatije za male OPG-ove , ali kao investitor na tržištu kapitala uopće nemaš nikakvog razumijevanja i suosjećanja što je taj tvoj Plenković oštetio 17 000 malih dioničara u iznosu od 4 milijarde kuna.
Usput , OPG-ovi su namireni tek sa 100 milijuna kuna što je ništa ,bacanje prašine u oči javnosti.
I na kraju , za prijenos koncesija na poljoprivredno zemljište na nove , druge subjekte aneksima ugovora , apsolutno je sve nebitno osim jedino što je takav prijenos u direktnoj suprotnosti sa nekoliko važećih zakona RH. Dakle NEZAKONIT je.
Koncesije su ugovorene na 40 i 50 godina , zemlja je formalno u vlasništvu RH , ali u stvarnosti zemlja će biti u stranim rukama do smrti odraslog mladog čovjeka koji je danas tek na pragu svog života.
Što reći nego da je to katastrofa za sve nas jer kad se zemlja oslobodi te koncesije , Bisakovi , možda više ni tvoja djecu ne budu živa.

Prijenos zakupa na nove firme je zakonit sukladno insolvencijskom pravu.Sve sto vi tvrdite da je nezakonito je sukladno zakonu.Pokusajte dokazati na nadleznim sudovima suprotno,ali ja sam siguran da cete izgubiti samo vrijeme,zivce i novce,ali samo naprijed.
Suprotno vasem misljenju,smatram da je pravilno da koncesije dobivaju velike tvrtke koje mogu osigurati razvoj i zaposljavanje.
Ja nisam nikada razmisljao u duhu socijalizma i sukladno tome,zivim u Kraljevini,odnosno ustavnoj monarhiji,a ne u nekoj drzavi socijalizma.Ovdje socijalizmu nema mjesta,a ne postoji niti jedna stranka koja promovira socijalizam.

Bisakovi ,prouči Zakon o izvanrednoj upravi i vidjeti ćeš da on ne predviđa prijenos koncesija kao ni SZ.
Uostalom aneksi ugovoru ni ne služe tome da se njima mijenjaju subjekti tj.ugovorne strane što je ovdje slučaj nego samo pojedine odredbe postojećeg ugovora između istih , postojećih ugovornih strana.
Kad se promijene ugovorne strane ,ugovor se mora raskinuti i zaključuje se novi ugovor između drugih subjekata.
Nagodba također ne može biti osnova za prijenos koncesija na nove subjekte jer ona nije iznad zakona već mora biti u skladu s zakonima .

@Ledica
Netocno.Ovdje se ne radi primarno o obveznom pravu vec insolvencijskom pravu,po meni.
Pa ,zar ne mislite da nezadovoljni vjerovnici nebi pobijali prenos koncesije da postoji pravni osnov za to?
Doduse,mislim da dionicari nemaju aktivnu legitimaciju za pobijanje ,ali,kao sto sam vec napisao,probajte sve sto smatrate da je ispravno.
Veliki ulozi su po srijedi i svatko ima pravo pokusati nesto uciniti,samo bi bilo dobro imati valjan pravni osnov.

) Ako je određeno zasnivanje, izmjena, prijenos ili ukidanje prava na dijelovima imovine ili prijenos poslovnih udjela u nekom društvu, smatrat će se da su u nagodbi sadržane izjave volje sudionika dane u propisanom obliku. Navedeno na odgovarajući način vrijedi i za nagodbom obuhvaćene izjave o preuzimanju obveza na kojima se temelji zasnivanje, izmjena, prijenos ili ukidanje prava na dijelovima imovine ili prijenos poslovnih udjela i dionica. U slučaju da je za provedbu nagodbe potrebno donošenje odluka bilo koje treće osobe ili tijela, uključujući, ali ne i ograničeno na članove i/ili dioničare dužnika i povezanih i ovisnih društava, prihvaćena nagodba će na odgovarajući način zamijeniti takve odluke i predstavljati valjani pravni temelj za provedbu potrebnih promjena pri nadležnim tijelima, registrima, javnim knjigama, upisnicima i očevidnicima.

Bisakovi ,dobro pročitaj ovu točku 19. i objasni gdje je tu osnova za prijenos koncesije.
Pomoći ćeš Doličkom i DORH-u jer ni oni to ne mogu tu pronaći i objasniti.
Možda prijenos imovine ???
Pa koncesija na poljoprivredno zemljište nije imovina društava.

@Ledica
Postavljate sugestivna i kapciozna pitanja i na njih sami dajete odgovore koji vama konveniraju.
Kao sto sam vec napisao,da bi dobili neki tuzbeni zahtjev na sudu u parnicnom postupku morate imati valjan pravni osnov i aktivnu legitimaciju.
Ja sam Vam odgovorio koji je moj stav i misljenje.Vi svoj stav pokusajte dokazati pred mjerodavnim sudovima.Forum Vam tu nece pomoci.

Bisakovi ,ja nemam legitimaciju ni interes boriti se protiv prijenosa koncesija na poljoprivredno zemljište.
Mene kao dioničara Leda ,Jamnice i Belja zanima parnični građanski postupak za naknadu štete zbog obezvrijeđenja mojih dionica Nagodbom.
Prijenos koncesija ne dozvoljavaju oni koji su po propisima o poljoprivrednom zemljištu i propisima o koncesijama ovlašteni odlučivati o tome , a to su načelnici općina i gradonačelnici gradova odnosno njihova općinska i gradska vijeća.
Koliko pratim do sada uspješno odolijevaju svim pritiscima od strane raznih ministarstava i DORH-a. i ja im čestitam na ustrajnosti.

New Report

Close