Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A današnja Plenkovićeva samohvala je dno dna.
A ujedno i slika hrvatskog društva u cjelini.

Nema nista od pisanja po forumu. Izbori su jedino mjesto gdje treba pokazati tko je i sto je Andrej Plenković.

Ljudi, razgovarajte sa svojim muzevima, zenama, roditeljima, prijateljima i svima im objasnite sto je napravio Andrej Plenkovic i kaznite ga na izborima.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Evo mali dioničari mercatora će dobiti ponudu za svoje dionice.

Omogučili Peruško i Plenković.

Vaš link …

Gledam Otvoreno da čujem hoće li konačno nešto konkretno reći i gle čuda – u 45 minuta emisije nitko niti da spomene (bivše) dioničare niti jednom rječju.
Ništa drugo nego sramotno i jadno.



A današnja Plenkovićeva samohvala je dno dna.
A ujedno i slika hrvatskog društva u cjelini.

Nema nista od pisanja po forumu. Izbori su jedino mjesto gdje treba pokazati tko je i sto je Andrej Plenković.

Ljudi, razgovarajte sa svojim muzevima, zenama, roditeljima, prijateljima i svima im objasnite sto je napravio Andrej Plenkovic i kaznite ga na izborima.
[/quote]

A neš kazne…..

Nego,ozbiljno… udruge nema, ili nema ništa od nje..pojedinačno lajemo na mjesec a vrijeme teče.. imamo li snage nešto pokrenuti, jeli netko nešto pokrenuo, makar i sam, i na kraju, ima li zastare .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Idemo svatko pisati i pisati na ovoj temi da se sruši server.. Za početak.

Kad se lokalni i nacionalni stranački šerifi nađu u sukobu interesa a u teškom kriminalu i jedni i drugi.

http://hr.seebiz.eu/slavonske-opcine-odbijaju-dati-koncesiju-bivsim-agrokorovim-kompanijama/ar-192119/

“Ističu da načelnik Darde, u kojoj Belje ima sjedište, Anto Vukoje ne namjerava potpisati prijenos koncesije pod postojećim uvjetima jer Agrokor zemlju plaća 300 kuna po hektaru, a svaki mali poljoprivrednik između 1500 i 1800 kuna pa drži da se cijene moraju izjednačiti.”

Samo 300kn po hektaru. A poticaji po hektaru i 10X veći. To nije ništa drugo nego institucionalizirani kriminal pa je onda lako reći kriminalcima iz institucija neka institucije rade svoj posao. Druga je stvar što su taj teren stranački šerifi svojevremeno pripremili za Todorića a sad su uletili drugi igrači.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Situacija Agrokora danas :
Ruske banke su za 1 milijardu eura kredita " kupile " firmu koja je sada opterecena sa kreditom od 1 milijardu eura i sa kamatom.od 11 % pa 14 % pa efektivnom kamatom od 18 % . Na EBITDA od 300 miliona eura placaju 100 miliona eura kamatu. U buducnosti i vecu. Kako ce povecati EBITDA ? Osim toga, mislim da ne smiju prelaziti 50 % vlasnistva.
A glede dionicara, ne znam koga tuziti. Onoga koji je to dozvolio jos prije uvodjenja IU. To se sve dogodilo prije IU.

RollUp je u bilancama operativnih kompanija!
Postavlja se pitanje kakve će biti bilance operativnih kompanija u trenutku kada Fortenova zatvori RollUp novim zaduživanjem?
I kome ide u prilog da se RollUp još nije refinancirao?

Slično je i s novom vlasničkom strukturom – u nove instrumente je pretvoreno 1.413.780.140,00 eura imovine.
Šta je s ostalim – sve procjene govore o minimalno 3 milijarde eura.
I kakve bi bile bilance operativnih kompanija da je gore navedeni iznos pretvoren u vlasništvo?

Malo razmisljam o Agramu….
Oni su povukli osporavanje jamstva u zamjenu otkupa Agrolagune i Zitnjaka.
Sto je s ostalim dionicama?
Mozda cekaju da ovi otkupe ovo pa i oni krenu s tuzbom prema drzavi za ostatak?!
Smrdi mi sve to skupa.
One silne promete nisu vrtili samo mali naivni dionicari….

Koje ostale dionice ima Agram?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Koje ostale dionice ima Agram?

Belje, konzum…



https://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/ratko-boskovic-zasto-martina-dalic-tvrdi-da-agrokor-nije-koncern-i-i-kakve-su-posljedice-te-njezine-tvrdnje/
Agrokor nije nikakav koncern.

Ok. Onda tuzite nelegalna jamstva tj same tvrtke sastavnice Agrokora koje su prihavatile nelegalna jamstva.
[/quote]
Kolegice Renči ,promaklo vam je da su nam Zakonom o izvanrednoj upravi zabranili vodili postupke protiv društava dok traje izvanredna uprava , a prema zadnjim najavama ista će trajati još tri godine.
I koliki bi bili troškovi osporavanja 26 milijardi kuna jamstva i tko to može podnijeti ?


Malo razmisljam o Agramu….
Oni su povukli osporavanje jamstva u zamjenu otkupa Agrolagune i Zitnjaka.
Sto je s ostalim dionicama?
Mozda cekaju da ovi otkupe ovo pa i oni krenu s tuzbom prema drzavi za ostatak?!
Smrdi mi sve to skupa.
One silne promete nisu vrtili samo mali naivni dionicari….

Sve je u onih 20 milijuna eura uračunato.
Samo nema nikakvih informacija da li je ta odluka prošla tj. izglasana na skupštini Fortenove u ponedjeljak u Amsterdamu.

New Report

Close