Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bernardić mora Ramljaku platiti 75.000 kuna odštete

Čudi me da sudac Ramu nije proglasio blaženikom.


Bernardić mora Ramljaku platiti 75.000 kuna odštete

Čudi me da sudac Ramu nije proglasio blaženikom.

normalno kad se nekoga olajava da se plati kazna. budite samo sretni dok ramo ne počne čitati forum i što o njemu ovdje pišete jer bi moglo biti još xx tužbi

A zbog cega ce nas tuziti ? Kolektivnom iščuđavanju ?
On je tuzio sto ga je Bernardic javno prozvao veleizdajnikom. I dobio sud. Koga ce ovdje tuziti ? One koji u izgubili na ulaganjima u Agrokor ? Vjerujuci u institucije drzave.
Ali nije Ramo ovdje problem. On je posljedica.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Evo ja bi baš volio Ramljaka pitati zašto je Ledo sudjelovao u roll-upu (kao nije se imalo za repromaterijal !?) a onda sa novcem od roll-upa išao spašavati Konzum BiH sa 100mil…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nezampaćena pljačka malih ulagača u povijesti europskih burzi. Ovakvu otimačinu nisam vidjeo u svojem životu. Kakva je ovo vlada, koja krade od malih dioničara, i mirovinskih fondova da bi davala američkim strvinarskim fondovima te novce ?
Nešto neviđeno, pljačkašina iznad svih razina!

Todoric je umjesto da je napravio IPO ” prodao ” udjele u Agrokoru. Ali udjele i vase i mirovinskih fondova RH kao i svoje prodao je tj swapao za kredite kojim je opteretio cijelu imovinu. Tu je nastao problem.
Ramljak i Borg su posljedica. Ne uzrok.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Renči, nije tako kako govoriš.

On je mogao sa SVOJOM imovinom raditi što ga je god volja.
Spalit, ako je htio.

Zalog tj. jamstva koja su preuzele kompanije u kojima postoje i drugi dioničari osim Agrokora su zakonom ograničena, a Ramljak je svojevoljno odlučio ne osporiti jamstva te je dignuo prenapuhani roll up kredit koji uopće nije bio potreban u tolikom iznosu.

Ramljak će snosti krivičnu odgovornost na svaki način.
Sa ili bez Rusa.

Ali sve je to već toliko puta rečeno da se ne treba ponavljati.

A današnja Plenkovićeva samohvala je dno dna.
A ujedno i slika hrvatskog društva u cjelini.

La vita e bella!

Posejdone o tome i govorim. Todoric je spalio i svoje udjele i tvoje udjele dizuci kredite i izdajuci jamstva na cijelu imovinu. Jos i na imovinu drugih poduzeca kojima je dugovao uz jatake koji su izdavali obveznice. Ramljak je posljedica svega prije ucinjenog . A zasto bi slovenci i bih ispastali ? Pa nisu oni glasali za hdzsdp. Nego mi. Hrvati.
A roll upom su, vec nama kreditima otetu imovinu, djelomicno otudjili.
Djelomicno su otudjili od prvotnih otimaca..To vise i nije bilo nase. Nego su Todoricu i njegovima oduzeli.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Da ponovim!

Jamstva su ograničena i tim ograničenjima se čuva kapital kompanija.

Niti jedna kompanija iz sastava Agrokor (izuzev eventualno Konzuma) NIJE niti trebala niti smjela biti proglašena insolventnom.

A sve što se dogodilo možemo zahvaliti akcijama koje je poduzela IU na temelju Lex Agrokora.
Da stvar bude najbolja, sam Lex se mogao implementirati na potpuno fer i transparentan način.

Ali nije.

A za to je odgovorna izvanredna uprava.

La vita e bella!

A sto to znaci jamstva su ogranicena ? Koliko se ja sjecam onih objava iz javnih glasila iz studenog 2017 sva su poduzeca jamcila cijelom svojom imovinom.
Zar ne ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ramljaka i IU se moze samo priupitati zasto nisu osporili jamstva. Eto to i mene zanima. Zasto nisu osporena jamstva ? Mozda zato sto je Agrokor bio holding koji u ime svih dionicara upravlja kompanijama.

Status Quo: Roll Over Lay Down

To znaci da nekendruge institucije PO ZAKONU nisu smjele dati tolike kredite Todoricu jer se zna TOCNO koliko se bilo kome moze dati koliko kredita. Ne znam di radite i kolika su vam primanja, ali ajde recimo vi otidite u banku i probajte ishoditi 10 milijuna kuna kredita. Za minutu ce vam rec jel moze ili ne moze. Ovdje se radi o toliko namjernih/nenamjernih propusta. I zasto bi mi platili za grijehe svih? Nema sansi. Borit cemo se do posljednje lipe ako treba. Za svih se ima, samo se za nas nema.

I dalje je pitanje svih pitanja i GLAVNA NEPRAVEDNOST da su samo hrvatske kompanije otete. Mercatora, Kiseljak, Frikom, nikom nije ništa oteto. Po kojem je to zakonu ?

New Report

Close