Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SeRija ispravno rezonira, ne možeš računati na institucije jer te i takve “institucije” nisu “naše” kao u službi društvene zajednice nego su ustanovljene isključivo za očuvanje sustava tj korupcijskog režima političara na vlasti ćemu je podloženo sve u hrvatskoj

dakle, neke inicijative postoje a imate pp pretinac i komunicirajte, ima ozbiljnih zainteresiranih kolega i više nego mislite i samo krenite već jednom, bilo što, bilokakva tužba, bilokakvi model pa i taman da svaki za sebe pokrene parnicu sa malom vrijednošću što nije skupo…bilo što, tužbe, zabilježbe, podnesci, samo već jednom pokrenite bilokakav pritisak na institucije i rezultat će svakako doći, najvjerojatnije ne baš kako se očekuje ali niti vjerovnici u scf i rajfajzen zadruga nisu preko noći uspijeli

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

DORH je njihova prcija, pa vidite da DORH nagovara gradonačelnike da potpišu.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Emil Tedeschi, Marica Vidakovic, Ante Ramljak, Fabris Perusko, Martina Dalic, Andrej Plenkovic samo su neka imena koja NECE dati svoj novac za refinanciranje roll up kredita. Al tko ce ga onda dati?

Mozda Atlantic Grupa ili Kraš? Ma nema sanse.

Novac bi trebali dati oni koji ce nakon sto ga uplate ODMAH zaboraviti da ce ga ikad dobiti natrag. Znaci, idealni kandidati su drzavni proracun, HBOR i mirovinski fondovi.

Ako Hrvati to dopuste, odnosno dozvole da se opet otmu stotine milijuna kuna, onda su stvarno totalni jad.

U slucaju da Borg krene u tom smijeru, treba se stvoriti velika frka, zvati medije, pisati na drustvenim mrezama i forumima… jednostavno, zastaviti Borg barem sada.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Nisam direktno pogođen ali mislim da je ovo jedna od najvećih pljački u povijesti naše države i ozakonjena je spregom vlade, dorh-a i ustavnog suda.

Ako postoji mogućnost da Agrokor preuzmu domaće jake tvrtke plus mirovici ali da obeštete male dioničare na neki način ( ja bi za svoj dio bio spreman uzeti i dioice nove/stare tvrtke ) mislim da bi to bio dugoročno izuzetno dobr potez. Ne postoji kompanija na JI Europe takvog kapaciteta i značaja, i na društvenom i ekonomskom računu. Dobro je to Todorić postavio ,tu je falilo kapitala i represije u vidu nadzora ( porezna uprava…). Bilo gdje na tom demokratskom zapadu privatan kompanija od takvog značaja ima direktan ulaz u izvršne organe vlasti koji mogu efektivno pomoći od danas do sutra. Prisjetite se velike krize 2008 kada su se spašavale banke,auto industrija… Svakoga tko razmišlja pokrenut samostalno tužbu pozivam na veliki oprez,po mome skromnom mišljenju ovakva parnica se može dobiti samo i isključivo preko utjecajnih ljudi i preko medija. Netko u mojoj blizini ima spor na trgovačkom sudu , spor je zapravo jako jednostavan. Da vidite što sudci dozvoljavaju u parnicama…podnesci mogu ići do beskonačnosti, možeš za žalit do sudnjeg dana na svaku odluku, kada je kao krajnja mjera zakazno vještačenje i ono bude izvededeno do kraja bez ikakve dvojbe i kad se ponadaš da je gotovo sudac zakaže ročište za pola godine i tada nemora biti riješeno…a u bilo kojem trenutku sudac ima ovlasti presjeći takvo ponašanje jer je stvar jasna do kraja…teško se otet dojmu o korupciji.Znači nažalost mora biti netko tko može egal razgovarat sa sudcima i suprostavljenom stranom

Normalno da je uvjerljivo najveća pljačka,ali žalosno je što i na ovom forumu postoje ljudi koji to podržavaju. Pa se onda čude kako burza stoji ili tone ,pa kako neće ,ja npr više ne ulažem na ZSE jer nemamo nikakvu pravnu zaštitu.

Pa nisu slučajno Borgovci i njihove mecene zakomplicirali vlasničku, operativnu i poslovnu strukturu novog koncerna. To sve sluzi odbijanju potencijalnih tužitelja i kompliciranju bilo kakvog sudskog procesa. To sto oni navode neke druge razloge je samo mazanje ociju.

Tako su čim je krenuo (čak i prije) početka izvanredne uprave puštali svakodnevno poruke u javnost kako su troškovi savjetnika za ovakve procese i sustave 2-3% njihovih prihoda (možda u industriji, u trgovini sasvim sigurno ne) ne bi li apriori opravdali i pripremili javnost na pljacku (preko lokalnih savjetnika) koja se tek pripremala. Ne podcjenjujte moć i umreženost BORG-a. Jednom će se i ta neman eridicirati, no to neće biti nimalo lak ni jednostavan proces.


Nisam direktno pogođen ali mislim da je ovo jedna od najvećih pljački u povijesti naše države i ozakonjena je spregom vlade, dorh-a i ustavnog suda.

Svaki ulagač na ZSE je direktno pogoden htio to ili ne, jer se za nase prilike izgubila znatna likvidnost, a o povjerenju necu.

Smrdi na neku vrstu okupacije, a ne znamo niti tko je okupator.

Evo jedan vic koji mi kolega upravo poslao:

Nakon afere Borg u Agrokoru.

Dođe Andrej Plenković u posjet vrtiću. Gleda malo djecu kako se igraju i kaže
ministru financija Zdravku Mariću;
– Daj piši ček na 5,000 kuna za poboljšanje životnih uvjeta u vrtiću!
I ovaj napiše ček, i idu dalje te dođu u zatvor. I gleda malo zatvorenike kako robuju i kaže:
Daj piši ček na 500,000 kuna za poboljšanje životnih uvjeta u zatvoru!
– Pa kako za djecu 5,000, a za ove zločince i razbojnike 500,000?
– A šta ti misliš da ćemo nas dvojica ići u vrtić poslije iducih parlamentarnih izbora?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Dobar! 👍

Nadam se da bude to java kroz skoro vrijeme jer sve su to oni zasluzili.

Nece se nista dogoditi samo od sebe. Obavezno izaci na izbore i glasati za bilo koga osim HDZ-a i SDP-a. Tako ce se pokrenuti procesi koji bi konacno mogli dovesti do pozitivnih promjena. U suprotnom, cekaju nas nove grupe Borg i novi porezi.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close