Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

(VIDEO) DRAMA PRED PLENKOVIĆEVOM KUĆOM! Prosvjednici viču ‘gdje si, lopino’ stigla i interventna!

Danas su Žuti prsluci došli pred kuću našeg dragog predsjednika Vlade. Sastaju se svake subote u 12h na trgu Bana Jelačića… Samo mirno i dostojanstveno..umjesto što se naša vatrena Udruga borila svim pravnim i medijskim sredstvima za našu stvar, mogli smo i mi malo mirno prosvjedovati i probiti medijsku blokadu

A po kojim osnovama i sa kojim ovlastima moze policajac zabraniti kretanje ljudi po ulici ???

Bilo bi zanimljivo vidjet tumačenje kako bi se ovo odnosilona reviziju Agrokora uz ograde od 50 milijardi kuna. Dali bi se to moglo smatrati obavljenom revizijom. Isječak iz revidiranog Zakona o računovodstvu.

Izvor RRIF

“Izmijenjena je i odredba kojom je propisano da
ako se revizor suzdrži od davanja mišljenja, smatra
se da poduzetnik nije ispunio obvezu zakonske revizije.
Iz dosadašnjeg teksta brisane su riječi „ili izda
negativno mišljenje“. Što to sada znači, može se samo
nagađati. Hoće li poduzetnik morati angažirati novog
revizora? Što ako se i novi revizor suzdrži od davanja
mišljenje? Revizija je obavljena, ali uprava nije htjela
ispraviti bitne dijelove računovodstvenih postupaka,
zbog čega izvještaji ne zadovoljavaju kriterije istinitosti
i poštenog iskaza činjenica. Ako poduzetnika
zadovoljava uskrata mišljenja, a to će biti poznato i
zainteresiranoj javnosti, zašto ne propisati da se i takav
dokument uz financijske izvještaje javno objavi
jer i to ipak nešto (mnogo) znači za poslovnu javnos”

Jako dobro napisano !

https://www.telegram.hr/price/zasto-su-najveci-roll-up-kreditori-agrokora-naprasno-poceli-bjezati/?fbclid=IwAR2GL9qMweqzzWklX6OHYkV4AbIM-6dWaQVXK-vEWo5RWjPwqOpzpaQ23Ws

Trenutno je pre jak i očito ima ogroman utjecaj u Odvjetničkoj komori..

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/n1-javlja-da-je-odvjetnicka-komora-nakon-svega-ipak-odbacila-prijavu-protiv-savorica/?fbclid=IwAR1FBRx9XFZQy-SA87ctu9hX9JGU6c9zokdmrDlwY3vQ-Ho9TxzdTYpXD-I

Odvjetnička komora odbacila prijavu protiv Šavorića

ZAGREB – Hrvatska odvjetnička komora, nakon višemjesečnog postupka odbacila je prijavu protiv odvjetnika Borisa Šavorića, jednog od članova neformalne radne skupine poznate pod imenom Borg koja je pisala Lex Agrokor, neslužbeno doznaje N1 televizija.

U postupku koji se vodio, Odvjetnička komora odbacila je prijavu, iako je ruska VTB banka u svom stavu zastupala mišljenje da je odvjetnik Šavorić prekršio odvjetničke odredbe.

Naime, odvjetnik Šavorić istodobno je bio pravni zastupnik VTB banke, i član Borg skupine koju je oformila Martina Dalić da joj pomogne u izradi Lex Agrokora, te je time bio u sukobu interesa.

Odvjetnička komora zatražila je mišljenje o ovom slučaju od Vlade RH, USKOK-a i VTB banke. USKOK je u svojem mišljenju naveo da o slučaju Lex Agrokor i skupine Borg nije pokrenut nikakv postupak državnog tužiteljstva. VTB banka je u svojem stavu zastupala stav da je odvjetnik Šavorić kriv jer je istodobno zastupao i VTB banku i bio član radne skupine.

Odvjetnička komora je zatražila od VTB banke i dostavu punomoći o zastupanju, ali prije nego što je VTB dostavio tražene dokumente, postupak je obustavljen i prijava odbačena uz obrazloženje da VTB nije na vrijeme dostavio zatražene dokumente.

http://hr.seebiz.eu/odvjetnicka-komora-odbacila-prijavu-protiv-savorica/ar-187176/

Hrvatska nema pravnu državu ali zato odvjetnici sasvim sigurno imaju Hrvatsku.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

http://hr.n1info.com/Vijesti/a359610/Fizulic-o-Savoricu-i-Agrokoru.html


http://hr.n1info.com/Vijesti/a359610/Fizulic-o-Savoricu-i-Agrokoru.html

veselo…upravo se događa ono na što sam sumnjao od početka a nisam vjerovao da će se ljudski, kulturološki, pravni, patriotski i kakvi još srandardi spustiti toliko nisko da ovaj lešinarski model može proći…

dakle, po tome crnjaku, otkupom rollup kredita uz opstruiranje refinanciranja po isteku roka ugovora, automatski se aktiviraju založna prava i jamstva koja imaju pravo prvenstva i za 500tinjak M eur se postaje vlasnikom cjelokupne agrokorove imovine!?

ako se ide na to a indikarori upravo snažno ukazuju se ide, onda osim što su popušili todorić i manjinski sada pljugaju i vjerovnici i država i nizozemci i rusi i zrcalna i svi sudionici kompletno jer ugovorom o rollup kreditu su data jamstva svih tvrtki izvan hr te založna prava na svo agrokorovo intelektualno i materijalno vlasništvo, sve brandove, nekretnine, pogone, zemljišta i izvore, stvarni vlasnici agrokora će biti upravo oni koji kontroliraju roll-up!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



http://hr.n1info.com/Vijesti/a359610/Fizulic-o-Savoricu-i-Agrokoru.html

veselo…upravo se događa ono na što sam sumnjao od početka a nisam vjerovao da će se ljudski, kulturološki, pravni, patriotski i kakvi još srandardi spustiti toliko nisko da ovaj lešinarski model može proći…

dakle, po tome crnjaku, otkupom rollup kredita uz opstruiranje refinanciranja po isteku roka ugovora, automatski se aktiviraju založna prava i jamstva koja imaju pravo prvenstva i za 500tinjak M eur se postaje vlasnikom cjelokupne agrokorove imovine!?

ako se ide na to a indikarori upravo snažno ukazuju se ide, onda osim što su popušili todorić i manjinski sada pljugaju i vjerovnici i država i nizozemci i rusi i zrcalna i svi sudionici kompletno jer ugovorom o rollup kreditu su data jamstva svih tvrtki izvan hr te založna prava na svo agrokorovo intelektualno i materijalno vlasništvo, sve brandove, nekretnine, pogone, zemljišta i izvore, stvarni vlasnici agrokora će biti upravo oni koji kontroliraju roll-up!
[/quote]

Ukoliko se u 2019 HDZ ne makne s vlasti i Borgovci ne zavrse na zasluzenom mjestu, ovoj drzavi vise nece biti spasa




http://hr.n1info.com/Vijesti/a359610/Fizulic-o-Savoricu-i-Agrokoru.html

veselo…upravo se događa ono na što sam sumnjao od početka a nisam vjerovao da će se ljudski, kulturološki, pravni, patriotski i kakvi još srandardi spustiti toliko nisko da ovaj lešinarski model može proći…

dakle, po tome crnjaku, otkupom rollup kredita uz opstruiranje refinanciranja po isteku roka ugovora, automatski se aktiviraju založna prava i jamstva koja imaju pravo prvenstva i za 500tinjak M eur se postaje vlasnikom cjelokupne agrokorove imovine!?

ako se ide na to a indikarori upravo snažno ukazuju se ide, onda osim što su popušili todorić i manjinski sada pljugaju i vjerovnici i država i nizozemci i rusi i zrcalna i svi sudionici kompletno jer ugovorom o rollup kreditu su data jamstva svih tvrtki izvan hr te založna prava na svo agrokorovo intelektualno i materijalno vlasništvo, sve brandove, nekretnine, pogone, zemljišta i izvore, stvarni vlasnici agrokora će biti upravo oni koji kontroliraju roll-up!
[/quote]

Ukoliko se u 2019 HDZ ne makne s vlasti i Borgovci ne zavrse na zasluzenom mjestu, ovoj drzavi vise nece biti spasa
[/quote]

Ono sto sam ja shvatio je da ce na sljedecim izborima HDZ dobiti jos vise glasova. Velika vecina ljudi se nije iselila zbog neimastine vec zbog nepravde (pa i ja sa njima), HDZ-a i slicnih…da ne kazem neku pogrdnu rijec. Dakle, protivnici HDZ-a su otisli a ostaju glasaci i clanovi HDZ-a kojih ima. Cast svima vama ovdje, da nekoga ne uvrijedim ! Dakle, ne djeluje mi dobro. Razmisljam, da HDZ-u i pase ovo iseljavanje jer ti koji se “bune” su sada otisli i ostaje vise prostora za lopovluk jer manje ljudi im smeta.





http://hr.n1info.com/Vijesti/a359610/Fizulic-o-Savoricu-i-Agrokoru.html

veselo…upravo se događa ono na što sam sumnjao od početka a nisam vjerovao da će se ljudski, kulturološki, pravni, patriotski i kakvi još srandardi spustiti toliko nisko da ovaj lešinarski model može proći…

dakle, po tome crnjaku, otkupom rollup kredita uz opstruiranje refinanciranja po isteku roka ugovora, automatski se aktiviraju založna prava i jamstva koja imaju pravo prvenstva i za 500tinjak M eur se postaje vlasnikom cjelokupne agrokorove imovine!?

ako se ide na to a indikarori upravo snažno ukazuju se ide, onda osim što su popušili todorić i manjinski sada pljugaju i vjerovnici i država i nizozemci i rusi i zrcalna i svi sudionici kompletno jer ugovorom o rollup kreditu su data jamstva svih tvrtki izvan hr te založna prava na svo agrokorovo intelektualno i materijalno vlasništvo, sve brandove, nekretnine, pogone, zemljišta i izvore, stvarni vlasnici agrokora će biti upravo oni koji kontroliraju roll-up!
[/quote]

Ukoliko se u 2019 HDZ ne makne s vlasti i Borgovci ne zavrse na zasluzenom mjestu, ovoj drzavi vise nece biti spasa
[/quote]

Ono sto sam ja shvatio je da ce na sljedecim izborima HDZ dobiti jos vise glasova. Velika vecina ljudi se nije iselila zbog neimastine vec zbog nepravde (pa i ja sa njima), HDZ-a i slicnih…da ne kazem neku pogrdnu rijec. Dakle, protivnici HDZ-a su otisli a ostaju glasaci i clanovi HDZ-a kojih ima. Cast svima vama ovdje, da nekoga ne uvrijedim ! Dakle, ne djeluje mi dobro. Razmisljam, da HDZ-u i pase ovo iseljavanje jer ti koji se "bune" su sada otisli i ostaje vise prostora za lopovluk jer manje ljudi im smeta.
[/quote]

Razmisljanje ti je skroz na mjestu. Nazalost

Ma neću politiku u moju butigu.
Ovo je ipak pravno pitanje i vjerujem da imam dobre argumente, tako da se ne zamaram Hdzom. Iako je istina da nam u državi interesne skupine i političke elite određuju sve, jer nema neovisnih institucija.

Dakle, protivnici HDZ-a su otisli a ostaju glasaci i clanovi HDZ-a kojih ima. Cast svima vama ovdje, da nekoga ne uvrijedim jer ti koji se bune su sada otisli i ostaje vise prostora za lopovluk jer manje ljudi im smeta.

to što si otišao, što se izbora tiće, ništa ne znaći… i dalje u konzulatu ili nekom drugom organiziranom izbornom mijestu možeš glasati za svoj izbor bez obzira što si par100 km dalje…samo tvoj je izbor da li ćeš izlaskom ili NE izlaskom na naredne izbore dati savoj glas hdzu ili ne!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close