Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zas.ali su gadno sa roll upom ,ali to njih nije briga dok je mirovinaca. Oni će fino dati lovu i lagano pripremiti novac i za naše odštete. Ko ih j.be.


Zas.ali su gadno sa roll upom ,ali to njih nije briga dok je mirovinaca. Oni će fino dati lovu i lagano pripremiti novac i za naše odštete. Ko ih j.be.

Sumnjam.

Kad se roll up isplati onda kreće vatromet za kraj i tužbe dioničara…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Agrokor plus tuzbe 😉


Inače mislim da su svi ovi članci priprema da mirovinski fondovi poklone lovu uz blagoslov politike…

Pa mogu reći da nisi u pravu.
Ovakav Agrokor im nosi bar dvostruko od prosječnog prinosa koji su imali od 2003. godine do danas.
Uostalom koji je smisao ove akvizicije?
Vaš link …

Je li se zrcali ili se ne zrcali?
Zašto se dolazi u Co koja se ima likvidirati????

@Jordan

Bitno je Plenkovica drzat na oku da slucajno mirovinci ne bi ponovno bili krava muzara.

Pogledajte kako sada ratni profiteri u medijima dociraju kako su dionicari trebali sami pazit sto se događa. E pa sada pazimo i necete dobit novac mirovinskih fondova.

Samo nek pokusaju ako se usude. Mi smo spremni i jedva cekamo!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Sad neka država da novac,a ne da uzimaju opet naše iz fondova u kojima prisilno završava naš novac.
Iz dana u dan se sv više otkriva s.anje koje su učinili.

@savo

Pa nije valjda da ti ne razumijes da će na odredjeni datum svi zaposleni uključujući i uprava biti preseljeni na nova, zrcalna društva?

Meni se cini da će vam novi CEO biti Tomaskovic iz HT-a. On je Vlahovicev čovjek odnosno bio je CEO TDR-a i možda to može imati veze sa spekulacijama da je Adris zainteresiran sa Luksicima i ostalima za Agrokor.

Ne znam, pišem napamet. Cini mi se dosta logičnim.

NLB je takoder bila zrcalno drustvo.
Ili se varam?
Nije pomoglo oko isplata odsteta

Afera Hotmail pokazala je sanaderovsko lice Plenkovićeva HDZ-a

Paulie, 31.12.2018. u 19:02
AFERA Hotmail, odnosno serijal koji je u svibnju ove godine objavio portal Index.hr, dokazao je kako je u Hrvatskoj i dalje dominantan tzv. ortački tip kapitalizma, u kojem je razmjer poslovnog uspjeha u ovisnosti s ortačkim odnosima predstavnika privatnih tvrtki i političara na vlasti. Afera Hotmail dokazala je i da Hrvatska nije “normalna država” jer bi u svakoj uređenijoj zemlji vlada pala, dok bi premijer i ministri odgovarali za godinu dana laži oko “spašavanja” Agrokora. Isto tako, malo toga se promijenilo u državnoj politici i u HDZ-u nakon što je Ivo Sanader 2009. godine rekao: Doviđenja i hvala na suradnji.

Prioriteti su bili osobne koristi

Naglašavala se tada povijesna šansa za “clean startom” najveće i najbitnije hrvatske tvrtke. No slučaj Agrokor pokazao je kako smo umjesto Todorića dočekali novog Todorića, a Agrokor je nastavio poslovanje po starom, odnosno koruptivnim radnjama uz odobravanje državnih institucija. S jednim izuzetkom.

Nosioci koruptivnih radnji nije bila obitelj Todorić, već članovi vlade na čelu s premijerom Andrejem Plenkovićem.

Naime, u veljači prošle godine postalo je jasno da Agrokoru nema spasa, kao i da je riječ o prevelikoj tvrtki za Hrvatsku da bi tek tako propala. Tada je prvi put najavljeno kako će vlada napisati novi zakon koji će se primijeniti samo na Agrokor, kako bi spasila tu tvrtku. Tada su nam govorili da spašavanjem Agrokora spašavaju Hrvatsku, no primjerice to ne vrijedi za brodogradilišta, o čijem opstanku odnosno poslovima ovisi veliki broj zanimanja i struke.

Jasno je i zašto samo Agrokor. Prioritet je ipak bio izvlačenje osobne financijske koristi. Već tada, u ožujku prošle godine, počeli smo postavljati pitanja koja smo ponavljali sljedećih godinu dana. Ta pitanja pokazala su se ključnima u nečemu što će postati poznato kao afera Hotmail, odnosno razotkrivanje skupine Borg. Prvo pitanje bilo je tko je pisao Zakon o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku. Drugo pitanje, a koje je bilo vezano uz prvo, bilo je koliko zarađuju konzultanti odnosno savjetnici u Agrokoru i naplaćuju li oni svoj rad za vladu preko Agrokora.

Jel Perusko kao drzavni povjerenik mora podnijeti povjerenstvu za sukob interesa promjene u svojoj imovinskoj kartici. On sigurno slavi negdje daleko.

@Paulie

Citat kojim je sve receno: “Afera Hotmail dokazala je i da Hrvatska nije “normalna država” jer bi u svakoj uređenijoj zemlji vlada pala, dok bi premijer i ministri odgovarali za godinu dana laži oko “spašavanja” Agrokora.”

Jadna je drzava da ne može biti jadnija ona u kojoj je Plenkovic predsjednik vlade!!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close