Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Agrokor odlazi u povijest…
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/do-kraja-sijecnja-agrokoru-novo-ime-implementacija-nagodbe-gotova-do-kraja-ozujka/8223914/

Promotivni članak Borg grupe i Hanza medie. Naslov je trebao biti :
"Cvate cveće u naše preduzeće "
Ništa ne spominju da li su riješili probleme sa Mercatorom u Sloveniji.
Prema zadnjim informacijama iz slovenskih medija vjerovnici – kreditori Mercatora svi se moraju suglasiti sa promjenom većinskog vlasnika ,a znamo da Agrokor ima udio u Mercatoru 69,57 posto.
Ne znam tko su kreditori , ali nadam se da je barem jedna slovenska banka u igri.
A koliko su Slovenci naklonjeni Hrvatima i spremni učiniti nam uslugu , o tome ne treba ni pričati jer to svi znamo.
Ima vjerojatno još puno problemičića sa implementacijom Nagodbe , ali sve će to oni u hodu riješiti. Implementacija će se provesti milom ili silom.
Ako ne može temeljem zakona , onda će mimo zakona.
Koga briga što će se dešavati poslije.
Netko drugi će se time baviti jer izvanredna uprava završava posao krajem ožujka ,kupi svoje izdašne nagrade i vjerojatno odlazi.
Nadam se ne u neko drugo preduzeće da mu procvate cveće.
[/quote]

ljudi po kompanijama su nervozni i svatko ko se može maknuti se miče, opet se kadrovira politički i preko veze a ne po struci.Glavni problem konzum i dalje kuha kao expres lonac samo je pitanje tko će se opeći.Ne bježe Rujke uzalud..
Što se tiče Jutarnjeg taj je i Ivici držao hvalospjeve, s ekipom kao Butković i Frenki koji su plaćenici što drugo očekivati.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Inače mislim da su svi ovi članci priprema da mirovinski fondovi poklone lovu uz blagoslov politike…

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!


Inače mislim da su svi ovi članci priprema da mirovinski fondovi poklone lovu uz blagoslov politike…

Ja sam siguran da se mirovinski fondovi nece usudit dat lovu Agrokoru. A ako to naprave, ima i za to lijeka. Ulozit u nesto sto vuce potencijalne tuzbe vrijedne 2-3 mlrd kuna nikako ne bi bilo mudro.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/prevara-plenkoviceve-masinerije-lazi-7-milijardi-kuna-manji-prihod

Nešto ovaka slično prognozirao sam još prije godinu dana. Izračun je sasvim točan jer Agrokor trenutno ne plaća nikome nikakva potraživanja odnosno kako je i navedeno posluje u “hermetički zatvorenom prostoru”.
Onog dana kada završi mandat privremene uprave ovo sve ide u ponor.

(VIDEO) DRAMA PRED PLENKOVIĆEVOM KUĆOM! Prosvjednici viču ‘gdje si, lopino’ stigla i interventna!

Danas su Žuti prsluci došli pred kuću našeg dragog predsjednika Vlade. Sastaju se svake subote u 12h na trgu Bana Jelačića… Samo mirno i dostojanstveno..umjesto što se naša vatrena Udruga borila svim pravnim i medijskim sredstvima za našu stvar, mogli smo i mi malo mirno prosvjedovati i probiti medijsku blokadu i malo reći urbi et orbi koliko će sve ovo koštati porezne obveznike s naslova izgubljenih prihoda od poreza na dobit lažno proglašenih stečajuša, malo o desecima tisuća hektara zemlje koji idu u ruke banaka i lešinarskih fondova, malo o gubitku mirovinskih fondova, malo o curenju povjerljivih informacija investicijskim fondovima…

Pitaju me ljudi kakav je plan ako mirovinci pokusaju dati novac Agrokoru bez da su nas isplatili.

Prvo, poslati mirovnicima dopis u kojem ih se upozorava u sto se upustaju, svaki dionicar pojedinacno, preporucenom postom s povratnicom.

Drugo, o tome obavijestiti Hanfu i napisat da su i mirovinci o tome obavijesteni.

Trece, obavijestit medije da su i mirovinci i Hanfa obaviješteni o tome u sto se upuštaju. Najmanje dvije TV kuce ce nam dati prostor u prime timeu.

Pa nek rade sto hoce ako se usude…

A u najgorem slučaju, nakon izbora ako su se ipak usudili, morat ce snosit kozekvence.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://m.vecernji.hr/vijesti/veliki-intervju-andreja-plenkovica-suprotno-populistima-borit-cu-se-da-hrvatska-ide-naprijed-1291826/komentari


https://m.vecernji.hr/vijesti/veliki-intervju-andreja-plenkovica-suprotno-populistima-borit-cu-se-da-hrvatska-ide-naprijed-1291826/komentari

Andrej Plenkovic ima velik problem. Ne moze refinancirat roll up. Zasto o tome nista nije rekao? Jel moguce da ima narucena pitanja?

Pokušaju li na bilo koji nacin borgovi izreketariti mirovinske fondove i ponovno ih ubacit u “igru”, mediji ce imat ozbiljnu aferu. A neki novinari jedva cekaju da se ponovno otvori afera Agrokor i potvrdili su mi da cemo odmah ici sa pricom ako mirovinci daju i jednu lipu u novi Agrokor.

Sad svi trebamo navijat da se borgovi Andreja Plenkovica opuste i pogrijese pa krenu u “deal” sa mirovincima kako bi afera Agrokor mogla ponovno na naslovnice.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Roll up kredit ce se naravno refinancirati u zadnji cas jer je to takva materija. I jedna i druga strana zatezu konopac pa dokle ide.
I bit ce po normalnim komercijalnim uvjetima firme posluju vise manje ok. Osim poljoprivrede od koje se i nije ocekivalo previse.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.



https://m.vecernji.hr/vijesti/veliki-intervju-andreja-plenkovica-suprotno-populistima-borit-cu-se-da-hrvatska-ide-naprijed-1291826/komentari

Andrej Plenkovic ima velik problem. Ne moze refinancirat roll up. Zasto o tome nista nije rekao? Jel moguce da ima narucena pitanja?

Pokušaju li na bilo koji nacin borgovi izreketariti mirovinske fondove i ponovno ih ubacit u "igru", mediji ce imat ozbiljnu aferu. A neki novinari jedva cekaju da se ponovno otvori afera Agrokor i potvrdili su mi da cemo odmah ici sa pricom ako mirovinci daju i jednu lipu u novi Agrokor.

Sad svi trebamo navijat da se borgovi Andreja Plenkovica opuste i pogrijese pa krenu u "deal" sa mirovincima kako bi afera Agrokor mogla ponovno na naslovnice.
[/quote]

Pa naravno da ima naručena pitanja. Svaki takav intervju je naručen i autoriziran od strane i PR-a i intervjuanda. A ti misliš da bi in pristao da ga novinar rešeta i lovi na stvarnim problemima, nelogičnostima i zataškavanjima?

@ serislave
Netko odgađa refinanciranje kredita sa 12 % kamate zbog “takve materije” u vrijeme kad se komercijalni krediti nude bez puno pitanja po 2-3% ili moraš biti gl..up i nesposoban da tako nešto ne iskoristiš ili si zbilja jako rizičan

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !



https://m.vecernji.hr/vijesti/veliki-intervju-andreja-plenkovica-suprotno-populistima-borit-cu-se-da-hrvatska-ide-naprijed-1291826/komentari

Andrej Plenkovic ima velik problem. Ne moze refinancirat roll up. Zasto o tome nista nije rekao? Jel moguce da ima narucena pitanja?

Pokušaju li na bilo koji nacin borgovi izreketariti mirovinske fondove i ponovno ih ubacit u "igru", mediji ce imat ozbiljnu aferu. A neki novinari jedva cekaju da se ponovno otvori afera Agrokor i potvrdili su mi da cemo odmah ici sa pricom ako mirovinci daju i jednu lipu u novi Agrokor.

Sad svi trebamo navijat da se borgovi Andreja Plenkovica opuste i pogrijese pa krenu u "deal" sa mirovincima kako bi afera Agrokor mogla ponovno na naslovnice.
[/quote]

Što se tiče reformi i Andreja Plenkovića ne bi htio trošiti puno riječi, a što se tiče refinanciranja roll upa to će biti zanimljivo gledati kako će se Vlada ponovno petljati u privatnu firmu. Čim puštaju spinove u medije da će mirovinci, Atlantic, Adris…preuzeti novi Agrokor, odnosno refinancirat kredit od 1 mlr eura sa kamatama koje rastu do 14%, to znači da vlada velika panika oko toga i da kako su neki govorili ovdje da je nagodbom priča završila, sad se već vidi da će biti svašta sa tom pričom.
Isto mislim da su im mirovinci prvi pick da refinanciraju roll up, jer se čak i ruski div Sberbank izgleda nastoji izvuć iz ove priče. Tu se otvaraju igre bez granica za novi lov u mutnom, a posebno zabavlja opet miješanje države u refinanciranje kredita jedne privatne firme sa sjedištem u Nizozemskoj.

New Report

Close