Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Procitaj malo o Svetozaru Tedeschiju i njegovim poslovima u osamdesetim i prvoj polovici 90-ih. To su vrlo opasni ljudi i nikako ne bi bilo dobro da jacaju svoju moc novim akvizicijama.

Pogledaj osovinu Plemkovic-Bricelj-Tedeschi i sve ce ti biti i vise nego jasno.

Padom Andreja Plenkovica i moc i utjecaj Tedeschija biti ce znatno manji.

Niti sam čitao, niti ću čitati, niti me zanima, niti na vlastitoj koži osjećam bilo kakav Tedeschijev utjecaj.
Osjećam utjecaj puno drugih krkana koji korijene vuku od svojih ćaća i matera iz doba samoupravnog socijalizma i sada sjede u vladi, saboru, gradovima, općinama, javnim poduzećima.
Atlantic je rastao prije Plenkovića i rasti će nakon njega.
A tko je tebi i meni kriv što smo nesposobni …

[/quote]
čak niste ni vi ni on nesposobni, tate su vam nesposobne, Emil je samo proizvod tranzicije i ništa više, on je u Zagrebu već imao milijune u rukama, dok su drugi držali puške od 600DM širom Hrvatske u rukama, razlika je velika, nikada se ne bih mjerio i uspoređivao s takvim ljudima(?)

nego da se vratio temi: jel netko slušao jutros na HR1 gostovali su odvjetnici, g. Krsnik i još jedan odvjetnik (kasnije sam se uključio pa mi je promaklo)
uglavnom nikom od njih nije jasno čemu se sudi? Agrokor je privatna tvrtka, napravljeno je to što je (cirkus sa savjetnicima) i društvo izvlašćeno od tadašnjih dioničara uklj. Todorić
međutim nitko ne spominje da u DORH-u imaju dokaz da je privatni vlasnik g. Todorić vadio novac i spremao ga na tajni račun, kažu da je to jedino što ga mogu teretiti
a teško je dokazivo jer zemlja od koje se traži podatak ne mora ga i dati
ostalo su, kaže g. Krsnik, priče za malu djecu (čitaj: predstava za mase odn. opravdanje pljačke!)

Sastanak ekonomista u Opatiji.

Panel diskusija o gospodarskim reformama.

Panelisti: Dalić i Peruško….

FUJ!

La vita e bella!


Sastanak ekonomista u Opatiji.

Panel diskusija o gospodarskim reformama.

Panelisti: Dalić i Peruško….

FUJ!

Ozbiljno? Tko to njih gura?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Evo na što se trošio novac od agrokora:

https://www.24sata.hr/news/a-sada-krece-sapunica-ivici-todoricu-ce-suditi-godinama-598881


Evo na što se trošio novac od agrokora:

https://www.24sata.hr/news/a-sada-krece-sapunica-ivici-todoricu-ce-suditi-godinama-598881

Zato treba mijenjati ZKP i neke druge propise.
Npr. ne primiš poziv na ročište na adresi, ostave ti slip, to sjedi na pošti i ako u roku od 5 radnih dana ne pokupiš vraća se pošiljatelju. Bez veze. U Americi zato imaš onu foru “you have been served” bilo gdje u javnosti. Znači policajac te legitimira na placu dok kupuješ špeceraj, ustanovi po osobnoj tvoj identitet i uruči ti poziv. Izvol’te!
Isto tako, čim je kazneno djelo preko 5 godina zatvora sjediš u pritvoru barem do početka suđenja, po defaultu, bez onih gluposti utjecaj na svjedoke itd. jer postoji ozbiljna bojazan od bijega, a za vrijeme suđenja barem narukvica. Na taj način ti postaješ zainteresiran da suđenje započne što prije, a ne da smicalicama odugovlačiš. U istoj liniji s tim teret rada se prebacuje na tužiteljstvo koje se onda nalazi pod pritiskom što bržeg prikupljanja dokaza, a sud što bržeg donošenja odluka, svi kako ne bi bili optuženi kako te predugo drže u pritvoru samo zbog svoje sporosti.
Ovo što imamo sad samo odgovara odvjetnicima i krupnim zvjerkama, jedni mlate lovu, a drugi se švercaju i na kraju nikad pravomoćno ne odgovaraju.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Naravno Jubito da bi volio "pogotovo" Atlantic ,još kada se sjetim da je njihov vlasnik u kamere nakon prvog plana nagodbe sa osmijehom govorio da dionice vrijede 0kn ,mada on to ne smije niti govoriti,naravno da bi volio da on preuzme ,moš' mislit. Atlantic za mene više ne postoji.

Realno gledajući, čovjek je samo rekao istinu.
U tom mu trenutku ni ja nisam vjerovao, ali eto, imao je pravo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


čak niste ni vi ni on nesposobni, tate su vam nesposobne, Emil je samo proizvod tranzicije i ništa više, on je u Zagrebu već imao milijune u rukama, dok su drugi držali puške od 600DM širom Hrvatske u rukama, razlika je velika, nikada se ne bih mjerio i uspoređivao s takvim ljudima(?)

Imali su i mnogi drugi milijune u rukama i dočepali se poduzeća u privatizaciji, pa gdje su sad i oni i poduzeća i milijuni?
Takvi nam i dan danas vode državu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Sastanak ekonomista u Opatiji.

Panel diskusija o gospodarskim reformama.

Panelisti: Dalić i Peruško….

FUJ!

Čuo sam da je ona doktorica Mihaela Grubišić Šeba koja je jedna od koautorica prijedloga nagodbe Udruge dioničara, maknuta sa liste predavača..


Jedva cekam da se sve ovo zavrsi sa Agrokorom…eto i gazda je u dvorima….
Treba sto prije prodati te firme pravim i kvalitetnim firmama i da se konacno ponovno pocne raditi….,da se ne vuce svaki dan samo Agrokor,Todoric,Srculence,Galic i CO….
Da pocne burza raditi bez tog utega a i da se nesto dogodi ( pozitivno ) a ne samo sivilo i Todoricccc

Tek je sad počelo, svaki dan će nas zabavljati “Todorić show live” i pravosudna komedija.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

….

Mislim da će Todorić itekako propjevati jer je on izgubio 5-6 milijardi eura. Od najbogatijeg Hrvata, do onog što je uspio iznijeti vani i što je prebacio na djecu… previše je on izgubio da bi se brinuo hoće li se još malo utopiti…

Todorić će vjerojatno krenuti u osvetu, da utopi one koji su mu oteli kompaniju. Čak i da nije istina što se njegovog dijela vlasništva tiče, on je osobno uvjeren da su mu ukrali kompaniju.

New Report

Close