Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Je, al da su danas iz izbori, doticni bi vjerojatno opet “zadobio povjerenje gradjana”… nažalost, još gori od Vlade su gradjani ove države. Ne svi, ali velik broj njih.

Ako izbije neka afera oko Plenkovica, smijenit ce ga njegovi i naravno izbacit iz HDZ-a.

Borgovi su svakakva cuda radili, Ramljak se s vrlo cudnim ljudima sastajao 30. ozujka 2017., Atlantic je preselio dug iz starog u granicni, savjetnici su bili u zanimljivom odnosu kod pisanja zakona, a onda naplacivali iznose od kojih se vrti u glavi…

Sve to imaju institucije, bit ce zanimljivo pratit. Ako su to sve imali mediji i o tome detaljno pisali, institucije imaju i puno vise.

A ako ne, proci ce i jos te dvije godine pa cemo onda vidjet sto ce biti s tim aferama nakon Plenkovica…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



Odluka britanskih sudova o izručenju Todorića i pitanje ispravnosti jamstava, i činjenice da samo u Hrvatskoj dioničari gube sve dok dioničari Frikoma, Mercatora, Kiseljaka zadržavaju 100% vlasništva neokrznuti su dvije dijametralno suprotne stvari.

Odluka američkog i britanskog suda o priznavanju Lexa kao postupka nemaju veze s tužbama zbog štete počinjenje malim dioničarima, niti je priznavanje samog zakona reklo da je isti izveden legalno, bez malverzacija, i pravedno.

Čekam i tužbu Adrisa jer ne vidim zašto bi Adris s jakim jamstvima dobio 7 puta manje nego je posudio. Čekam i tužbe Medike, itd.

Nemam sumnji u krajnji rezultat ove tužbe.


Slazem se da nema sumnji u ishod vase tuzbe kako ste napisali,a to je da cete izgubiti,po meni.
Potencijalne tuzbe vjerovnika nemaju nikakve veze sa tuzbama dionicara.Dvije potpuno oprecne stvari i dva postupka .
[/quote]

Zbog čega onda Adris i Agram u svojim žalbama spominju pokradene dioničare?

Prava Hrvatska desnica ( a to je demo ( demokracija )-kršćanska ) još nije uspjela stupit na scenu i ona je zapravo najveća prijetnja mainstreamu u HDZ-u i vašima u SDP-u. Ta prava demokršćanska linija je ona izvorna Hrvatska priča prije tih velikih odnosno malih ( trajali su samo 45 godina ) projekata u vidi komunizma. Tako da je baš ljepo od vas da nastupate javno pokušavajući utjecati/kreirati javni prostor.,ali bi bilo poželjno da krenete od svojih drugova iz partije i da na njih pokušate utjecati da shvate da je njihova priča na vertikali od 7 stoljeća naovamo samo sitna matematička pogreška i da se moraju jako promjenitit da bi pridonjeli dobru i napretku u ovoj državi ,naravno ako ju smatraju uopće svojom.

Mislim da ljudi moraju otvoriti oči. Ovo sve što je trgovački pa visoki trgovački napravio, i ono što će sudovi napraviti u procesu tužbe dioničara za naknadu štete nije rezultat zakona,zakonskih i pravnih normi. Ne sudi se po zakonima nego je na dijelu čista partizanština, jači kvači

Kolinda Grabar-Kitarović rekla je da na promociji – na koju su došli Plenković i brojni ministri – nije bila jer da smatra kako to ne bi bilo primjereno “s obzirom na činjenicu da takozvana afera Hotmail još nije sasvim dovršena”.

Hvala Ti, hrvatska predsjednice! Za razliku od Plenkovica i njegove grupe Borg, u Hrvatskoj postoje moralni politicari kojima je stalo do hrvatskog naroda.

Predsjednici puna podrska, a s obzirom da Predsjednica ima dakeko kvalitetnije informacije od obicnih ljudi, ocekujem s veseljem i zanimanjem sto ce se dalje dogadjati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


….Cijenim inače koliko truda ulažete u temu i presude na dionicama gdje niste ulagali. Baš zato sam uvjeren sam u pozitivan ishod tužbe.

S obzirom da vidim da poznajete materiju interesira me dali cete zatezne kamate trazit od dana podnosenja tuzbe ili od dana kada ste ulozili u dionice Agrokora???

@bbkk0000

Predsjednica je jasno porucila da se institucije moraju probuditi i da afera hotmail nije gotova.

Bit ce zanimljivo pratit aferu dalje sad kad je Predsjednica bila vrlo jasna.

Uskoro mozemo ocekivati uhicenja clanova grupe Borg?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



@bbkk0000

Predsjednica je jasno porucila da se institucije moraju probuditi i da afera hotmail nije gotova.

Bit ce zanimljivo pratit aferu dalje sad kad je Predsjednica bila vrlo jasna.

Uskoro mozemo ocekivati uhicenja clanova grupe Borg?


Ja sam osobno pesimist oko toga. Mislim da je problem izuzetno dubok. Najviše što se može očekivati je neki sitni žrtveni jarac, osim ako Todoriću ne pukne film i ozbiljno ne otvori svoje memoare..ali i onda je jako problematično jer po ovome što je izneseno trebale bi frcati kazenene prijave sa svih strana,policija i dorh bi trebali jako češljati sve ,trebalo bi već biti i pritvora ali ništa… Mislim da je 90 posto krugova koje vode državu na najvišem nivou jednostavno nastavak priče iz bivše države i ti ljudi ako i nisu dio neke ekipe sigurno se neće izložit za veće dobro. Kada na to nadovežete Hrvatsku kroz neku geopolitiku pa vidite da uz Ruse gotovo sigurno ulaze i Kinezi ( most,razgovara se o lukama i željeznicama ) , EU nam ne nudi gotovo ništa , Amerika se okreće sebi. Mislim da je je ovaj prostor jugoistok EU pred rješenjem i neće se dozvolit nikakva suđenja ljudima koji su to omogućili

Očekuje li se nekakav zaokret?

Potraga koju je RTL prikazao nestala zbog “tehnickih problema”
Tema je bila Agrokor i kako je “spasen”

Da li je tko kontaktirao suca Kolakušića ili financijskog stručnjaka Grubišića? Pitam jer bi bilo vrijeme pošto su oni javno upozoravali na Lex Agrokor i što se može s pravne strane napraviti za obeštećenje nedužnih dioničara.

Sberbank and Agrokor signed the Memorandum of understanding

2016-06-17

On the sidelines of the St. Petersburg International Economic Forum, Sberbank has signed the Memorandum of Understanding with Croatia’s Agrokor Group, the largest privately owned retailer and food producer in Southeast Europe. The memorandum was signed by President, Chairman of the Executive board of Sberbank, Herman Gref and President of Agrokor Group Ivica Todoric.

The memorandum foresees long-term cooperation development in the markets of Russia, Croatia, Serbia, Bosnia and Herzegovina and Slovenia. Among the spheres of cooperation there are investment banking products, joint sales channels, installation of the bank terminals and ATMs and others.

Sberbank and Agrokor Group are long-term partners. In 2014 the companies have signed the agreement on lending in the amount of 600 million euro, and in 2016 the additional loan in the amount of 350 million euros has been granted.

Što se to toliko loše dogodilo u 6-7 sljedećih mjeseci?

New Report

Close