Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Johnny hvala ti na korisnim informacijama .

Svašta vi ljudi vjerujete. Zapravo, što se čudim, uostalom. Tko je ikada imao posla sa odvjetnicima dobro zna da je taj razgovor izmišljen, a ostali, neka vjeruju. Kada se ionako vjerovalo u ružičaste jednoroge do sada, zašto stati sada, nema smisla.


Samo mi ovaj dio nije najjasniji?
“Na pitanje koliko novca i kako procjeniti obeštećenje u novcu sugerirano mi je da se traži po formuli udio (broj dionica) u tržišnoj vrijednosti kompanije minus zadržana dobit koju su po zakonu smjeli naplatiti”
Koja je to tocno trzisna vrijednost, tj vrijednost u kojem trenutku

Točna vrijednost ne znam.
Ja bit to ovako tumačio njegove riječi . JAMNICA BROJ DIONICA 22126

coca cola je je nudila 450 milja eura ili 3,4 milijarde kuna (152 000 po dionici ) minus zadržana dobit cc 1.1 milijarda kuna tj oko 2.3 milijarde kuna / Broj dionica ispada otprilike
= 104 000 po dionici

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Mislim da je najpoštenije vrijednost dionice prije izbijanja ove afere, recimo 1.1.2017., Ledo 10 000, Jamnica 150 000, itd.

Sta zadržana dobit?

Kakve veze ima zadržana dobit?

I o kakvim vi tu ciframa maštate?

Lova do krova!

Ne treba se previše veseliti – loptu treba spustiti na zemlju i počet orat i kopat pa nešto možda i bude

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ma jasno. Borba do zadnje kapi krvi!

Svašta vam je vidim Johnny napričao, al nije to tako jednostavno…. a i sve bi mu to isto rekao i prosječni odvjetnik u Zagrebu, al puno jeftinije.

Ja sam u vise navrata nenaplatno rekao da nema koristi od tuzenja države već samo nove vlasnike. A i ova priča oko nekakvih imaginarnih vrijednosti mi nije bas jasna. Prilično sam siguran da zadržana dobit nema nikakve veze s vrijendoscu. Barem ne kao neka bitna ključna komponenata jer to je u suštini book. Možda je to Johnny pogresno razumio ili nespretno interpretirao.


Prilično sam siguran da zadržana dobit nema nikakve veze s vrijendoscu. Barem ne kao neka bitna ključna komponenata jer to je u suštini book. Možda je to Johnny pogresno razumio ili nespretno interpretirao.

To ima veze s jamstvima i do kojeg iznosa su smjela biti naplaćena.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Prilično sam siguran da zadržana dobit nema nikakve veze s vrijendoscu. Barem ne kao neka bitna ključna komponenata jer to je u suštini book. Možda je to Johnny pogresno razumio ili nespretno interpretirao.

To ima veze s jamstvima i do kojeg iznosa su smjela biti naplaćena.
[/quote]

A on to ne razumije jer kao padobranac sa vremena na vrijeme navrati i prosipa pamet…

Dakle, zasto zadrzana dobit?

Zato sto su se samo za iznos zadrzane dobiti jamstva mogla naplatiti – dakle, da se ne zadire u temeljni kapital, zasto što su jamstva do te mjere ogranicena…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

[/quote]
“I dobio sam još jedan savjet s obzirom da gsmo mi sitne ribe i zbog visokih troškova u ovoj priči da sačekamo da veliki igrači odrade svoje po sudovima pa kad oni utabaju put do novaca mi im se priključimo i puno brže i jeftinije naplatimo svoje novce”

[/quote]

Bravo Johnny_w.
Definitivno će nam trebat i strana pravna pomoć.
Slažem se da treba pričekat da se velike ribe dogovore, ali treba paralelno se pripremat za tužbe za naknadu štete i treba gledat od kada teče zastara prava na naknadu štete.
Po Zakonu o obveznim odnosima objektivni rok zastare je 5 godina od kada je šteta nastala, a subjektivni rok od kada je oštećenik saznao za štetu.

Subjektivni rok za nas dioničare bi bio dan pravomoćnost rješenja TS o potvrdi nagodbe?

New Report

Close