Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Adris za cca 1 milijardu kuna dobiva 1,5 % novog Agrokora, dok Sberbank za 7 milijardi kuna dobiva skoro 40% Agrokora..
Strašno, pa gdje tog ima?

Kaže Mladen Vedriš da su mali dioničari mogli na skupštinama firmi reći svoje, da su se mogli bunit protiv revizorskih mišljenja. Pa u svakoj firmi gdje Agrokor ima većinu, kako će manjinski dioničari koji su rascjepkani se suprostaviti tom jednom glavnom dioničaru? A ne zaboravimo da glavnog dioničara zapravo zastupa IP kojeg je predložila Vlada. Skupstine iz 9 mjeseca su forma, ionako bi snagom nagodbe bila provedena ova pljačka sa ili bez skupština.

Ako je javni interes da rusi preuzmu Agrokor i da se jedna klijentelistička skupina koja je samu sebe prozvala Borg (što govori o njihovoj infantilnosti) izvuče što više novaca, ok, al onda svi oni koji su zbog tog “javnog interesa” oštećeni zaslužuju naknadu, a to su mali dioničari i domaći vjerovnici.

Sreća naša šta je Purko sa nama jer je čovjek sa znanjem a uz to i čovjek iz naroda,to vam mogu definitivno potvrditi. Unatoč bogatsvu taj se čovjek nije promijenio,osobno ga ne znam ali poznajem ljude koji ga znaju i nikada nisam niti jednu lošu riječ čuo za tog čovjeka,dapače mnogima je pomogao…


Hrvatski porezni obveznici su izgubili 10 milijardi kuna, a Rusi su protivno pravilima EU i uz znanje i podrsku Andreja Plenkovica uzeli Agrokor. To nikako nece dobro zavrsiti.

Lako sto su uzeli agrokor i ono sto mu pripada, ali sto cemo sa tvrtkama koje mu pripadaju u nekom postotku, a zbtrisat ce ih cijele, sto cemo sa hrvatskom zemljom, sto cemo sa koncesijama itd itd ???

Bit će veselo kada dođe do europskih sudova,treba sve malo dublje gledati jer se Hrvatska okrenula Americi i otkantala Europu i nismo svjesni koliko nekoga od njih zaboli neka stvar za ovom državom . E onda će se lijepo opet zadužiti da isplati odštete radi ove pljačke ,a Vedriš i slični mogu govoriti što žele i pokušavati oprati Borgovce ali mu neće uspjeti.

Koliko je meni poznato, neki vrlo jaki igraci traze model koji bi financijski bio vrlo podnosljiv sto vecem broju ljudi.

Prica je daleko od zavrsene, cak stovise, tek pocinje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Može preimenujmo temu.
Predlažem da se zove Pravna sigurnost ulaganja u tržište kapitala u Republici Hrvatskoj.

Siguran sam da je to tema koja sve zanima ovdje radi budućnost vaših ulaganja!


Gotovo je.Starog Agrokora i tvrtki-kceri vise nema(samo prazne ljusture bez imovine).Protiv presude VTS-a ne postoji vise zalba.

E moj bisakov prije tri tjedna sam bio u UK svojim poslom pa sam “usput ” navratio do odvjetničkog društva u Londonu i iskeširao 2400 funti za tri sata njihovog vremena i dvije šolje prvoklasnog čaja na temu Agrokora.da vidim jel se nešto da napraviti i kako vratiti milo za drago borgu i Hdz.mafiji.

Neki bi rekli puno novaca za tako malo vremena ali sam dobio nekoliko korisnih savjeta i jednu odličnu informaciju.

Da rezimiram:
Krenimo od informacije
Ja sam im četvrti klijent koji im se obratio na temu Agrokora tako da su upoznati sa tekućom problematikom ali na žalost nisam uspio saznati tko se interesirao prije mene –
dvaput me je kulturno otpilio.

Na moje pitanje kako dobiti svoje novce natrag i da li je London nadležan za to odgovor u grubo bi glasio da jeste jer se u sporazumu o jamstvima navodi anglosaksonsko pravo ali prvo tužbe u RH pa tek onda u UK kako bi se izbjegle pravne zavrlzlame i pravne cake.

Na pitanje koga tužiti u UK odgovor je u grubo glasio sve one koji su na temelju ograničenih jamstava ušli u vlasničku strukturu Agrokora a to su i potpisali i znali (obvezničari i SBER banka itd )

Na pitanje šta ako su dotični prodali svoje udjele odgovor je u grubo bio da to nema veze njihova odgovornost o dalje postoji i naplata ide od njih

Na pitanje da li je bolje tražiti novac ili svoje udjele rečeno mi je novac jer nemamo uvid u stvarno poslovanje tvrtki

Na pitanje da li je pametno tužiti i RH odgovor je bio bolje ne uvlačiti državu ali ako zelim i tu zadovoljštinu da se obratim Sudu ta ljudska prava.

Na pitanje kolike su šanse za dobiti spor iako smo bili svjesni danih jamstava odgovor je u principu glasio : ukoliko su prekršeni domicilni zakoni RH i potpisnici zajmova svjesni ograničenja takvih zajmova onda je šansa vrlo velika.

Na pitanje koliko novca i kako procjeniti obeštećenje u novcu sugerirano mi je da se traži po formuli udio (broj dionica) u tržišnoj vrijednosti kompanije minus zadržana dobit koju su po zakonu smjeli naplatiti

Na pitanje torškova suđenja i mogućnosti zajedničke tužbe 800 funti sat proporcionalno podjeljen ili u slučaju dobivenog spora postotak ovisno koliko novca bude uključeno u tužbu.

I dobio sam još jedan savjet s obzirom da smo mi sitne ribe i zbog visokih troškova u ovoj priči da sačekamo da veliki igrači odrade svoje po sudovima pa kad oni utabaju put do novaca mi im se priključimo i puno brže i jeftinije naplatimo svoje novce.

Usput mi je rečeno da razumiju ogorčenost malih ljudi i njihovu želju da stari istjerju do kraja

Eto . Moraš potegnut u London nađeš na poštene pravnike koji te ne žele zaribati.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Johnny, puno hvala na informacijama.

Samo mi ovaj dio nije najjasniji?
“Na pitanje koliko novca i kako procjeniti obeštećenje u novcu sugerirano mi je da se traži po formuli udio (broj dionica) u tržišnoj vrijednosti kompanije minus zadržana dobit koju su po zakonu smjeli naplatiti”
Koja je to tocno trzisna vrijednost, tj vrijednost u kojem trenutku?

Johnny, kapa do poda!

A ove što podržavaju pljačku i na sve strane viću da je gotovo i agitiraju da se zatvori tema treba u potpunosti ignorirati.
To su kreature koje se hrane fikcijom da su nekome biti.
A nisu.

La vita e bella!

Johnny

Svaka cast. To je vise manje gotovo 100% sto kazu i drugi bolji pravni strucnjaci.

Ono sto je bitno, Poletaev je isto toga svjestan. Bilo bi dobro da veci i jaci mali dionicari direktno s njima dogovore obestecenje i da ne stvaramo troskove i punimo dzepove odvjetnicima.

Nadam se da su Rusi dovoljno pametni i da se moze naci zajednicki jezik.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close