Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mogu li Plenki&Co. pretpostaviti koliko će državu koštati spor sa malim dioničarima ili ih se to ne tiče jer će ionako biti tko zna gdje?!

Zasto bi oni razmisljali o tome ???

Zanimljivo je da čim ispliva prljavi veš Borga na površinu (a ima ga svakodnevno), čovjek sa dva imena ili prezimena (tko će ga znati) ima potrebu obmanjivati javnost sa tobože rekordnim poslovanjem i blistavom budućnosti Agrokora.
Pa u to više ne mogu uvjeriti ni djecu u vrtiću, i ona znaju da se zbog laganja i krađe ide u zatvor(doduše u pravno uređenim državama), ali ipak se snose posljedice…

http://hr.seebiz.eu/bricelj-i-knighthead-nisu-odgovorili-na-upite-ft-a/ar-183599/
ZAGREB – Ugledni Financial Times objavio je tekst o izručenju Ivice Todorića Hrvatskoj u kojemu se poziva na informacije koje je objavila N1 televizija.

Financial Times navodi da je N1 televizija u utorak objavila dva nova e-maila koja je bivša ministrica gospodarstva Martina Dalić razmijenila s konzultantom Branimirom Briceljom i kasnijim izvanrednim povjerenikom u Agrokoru, Antom Ramljakom, a koji pokazuju da je zakon mijenjan u korist hedge-fonda Knighthead.
Martina Dalić koja je u svibnju podnijela ostavku na mjesto potpredsjednice Vlade, tada je zanijekala da je napravila išta pogrešno.

Na upite koje je Financial Times poslao Branimiru Bricelju i fondu Knighthead, list odgovore do objave teksta nije dobio, a nedostupan im je bio i Ante Ramljak, navode.
Danas se, podsjetimo, na Visokom sudu u Londonu održava ročište na kojem će se razmatrati zahtjev osnivača Agrokora Ivice Todorića na pravo na žalbu na prvostupanjsku odluku o izručenju Hrvatskoj.

Obrana će na ročištu imati sat vremena za iznošenje skice novih dokaza, a sudac je izričito naglasio da to moraju biti novi dokazi, a ne prefomuliranje starih dokaza koje je odbacio prvostupanjski sud u presudi 23. travnja, kada je odlučeno da Todorić treba biti izručen Hrvatskoj.
Ako sud prihvati zahtjev obrane, počinje žalbeni proces koji može potrajati, a ako ga odbaci, provostupanjska odluka postaje pravomoćna i slijedi izručenje Ivice Todorića Hrvatskoj.

Odluka o izručenju Ivice Todorića bit će donesena u četvrtak u 10.30 po lokalnom vremenu u Lonodnu i to pred novim sucem. Sudac koji će odlučivati o izručenju Todorića Hrvatskoj je Duncan Ouseley.

Sudac Duncan Ouseley do sada je sudio u korist Ubera, podržao je neograničeno pritvaranje osumnjičenih za islamistički terorizam i – ukinuo pritvor Julianu Assangeu i dozvolio mu da se brani sa slobode.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ovoga nema ni u američkim filmovima…koja količina drame i događaja u jedan običan sunčani četvrtak…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/uzivo-trenutak-istine-todoric-usao-u-londonski-sud-na-straznji-ulaz-20181025

https://www.tportal.hr/kultura/clanak/uzivo-guzva-u-kulmerovim-dvorima-novinari-nahrupili-u-dvorac-na-dan-odluke-o-izrucenju-todorica-20181025


Pokrenuta je tužba za pobijanje odluka glavne skupštine dioničara Belja na kojoj smo dudjelovali Ledica i ja. Drago mi je da sam aktivno doprinjeo svemu ovome.
Lopovima ćemo stati na kraj, a ovi što lopovluk potiću i podržavaju će taj biljeg trajno morati nositi sa sobom. Ne bim im volio biti niti sekunde u koži.
Ali, svatko sam bira za što će se zalagati i koga će podržavati.

Možeš li što detaljnije pojasniti?
Po kojim točkama dnevnog reda i sl.
Ja mislim valjda poslije Svih Svetih.


Pokrenuta je tužba za pobijanje odluka glavne skupštine dioničara Belja na kojoj smo dudjelovali Ledica i ja. Drago mi je da sam aktivno doprinjeo svemu ovome.
Lopovima ćemo stati na kraj, a ovi što lopovluk potiću i podržavaju će taj biljeg trajno morati nositi sa sobom. Ne bim im volio biti niti sekunde u koži.
Ali, svatko sam bira za što će se zalagati i koga će podržavati.

Hvala ti u moje ime i svaki ti cast.

@ Sava i @ Boris

za pokretanje samog postupka tj. tužbe za pobijanje odluke glavne skupštine nemam direktne zasluge jer je, za sada, to pokrenuo jedan dioničar. Ako imate tri zrna soli u glavi možete pretpostaviti tko je ta osoba. Vrlo je eksponirana u Udruzi. Odvjetnik mu je Boris Ivančić, a u pregovorima smo da upravo on zastupa i još neke manje dioničare.
Iskreno se nadam da će prihvatiti.

Tužba je napisana maestralno, a vjerujem da će biti i javno dostupna kroz sami postupak.

E, bogami u Belju neće provesti svoju samovolju da imovinu prebace na novoosnovano društvo ,a da nama ostave dugove.

Krenula je pravna borba, a u konačni rezultat nitko od uključenih na strani tužitelja ne sumnja niti najmanje.

Hrvatski sudovi možda neće ili ne žele suditi po pravu (to ćemo tek vidjeti), ali postoje i sudovi iznad naših. E tamo je već druga igra.
Ali treba proći i naše instance.

A hoćete li dozvoliti da vam imovinu otmu i u drugim kompanijama tipa Ledo, Zvijezda, Pik, Tisak… malo ovisi i o vašim predstavnicima dioničara.

Na GS Belja nas je bilo svega 10-tak.
Sramotno malo, ali ne mogu proći preko nas koji smo tamo bili. 🙂

La vita e bella!

“15.47 – Todorića izručuju Hrvatskoj.”

https://www.24sata.hr/news/rociste-u-11-30-hoce-li-sud-todorica-izruciti-hrvatskoj-596770

Ignore: KressoM, delux

Bilo bi bolje da bude izručen malim dioničarima
tvrtaka koje kotiraju na Zagrebačkoj burzi.
Šteta koju je Todorić počinio svim malim ulagačima broji se u milijardama.

sve bolje i bolje vijesti: agrokor posluje sve bolje, a todorića izručuju hrvatskoj radi suđenja!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Bilo bi bolje da bude izručen malim dioničarima
tvrtaka koje kotiraju na Zagrebačkoj burzi.
Šteta koju je Todorić počinio svim malim ulagačima broji se u milijardama.

Još je daleko veća šteta koju nam namjerava učiniti grupa Borg.
Ako me sjećanje dobro služi ,moje dionice u Todorićevo vrijeme vrijedile su mnoooogo više od nule.
Perjanice hrvatskog tržišta kapitala.
Dok nije jedna klika odlučila da nas operuši.
Ivica Todorić je žrtva ,a mi kolateralne žrtve.

Zapisnik s glavne skupštine

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/zapisnik-s-glavne-skupstine-dionicara-belje-d-d/

New Report

Close