Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kao prvo gazda ne može otvoriti predstečajnu jer mu to novi zakon o stabilizaciji ne dopušta.

Postoje samo dva scenarija, prvi dogovor sa bankama/dobavljačima i pretvorba dijela tih dugova u kapital i dokapitalizacija, a drugi zakon o stabilizaciji gdje se u roku godine i tri mjesec mora provesti plan restrukturiranja, ako se ne uspije provesti pravac stečaj.

kolega, "zakon o stabilizaciji" ne postoji, to je tek pijedlog i dok se zadana procedura i rokovi ne ispoštuju, svaka od agrokorovih tvrtki može pokrenuti postupak psn a tada se isključivo postupa po zakonu/ima koji su vrijedili u trenutku pokretanja postupka

dakle, , "zakon o stabilizaciji" kako ga nazivaš, postaje pravovaljan tek po izglasavanju u saboru i objave u NN a to može potrajati i 20etak dana, do tada, s obzirom na dosadašnju dinamiku, uopće je nezahvalno prognozirat što se sve još može dogoditi
[/quote]

Ne mogu, jer su to sistemski povezane tvrke, neka nikakvih zasebnih predstecajnih postupaka, zakon ce biti u srijedu u saboru, a u petak vjerovatno na snazi. Nakon glasanja u saboru nakon 48 sati ce biti u NN zato što se glasa po hitnom postupku.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

I slažem se da računi neće biti deblokirani početkom tjedna.Ne slažem se da će blokada računa od nekoliko dana imati veće štete za navedena poduzeća.


Ajde super. Prvi korak ok. Sad treba vidjeti restrukturiranje. Ali zasto nije imao tri ciste izaci pred kamere i reci nesto? Stvarno bez veze.

Čuj, inače Todo nije tip od kamere, sve je što je stekao stekao je iza kulisa, uživao je iza kulisa, a sad i propada iza kulisa – ne može se reći da nije karakter

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


I slažem se da računi neće biti deblokirani početkom tjedna.Ne slažem se da će blokada računa od nekoliko dana imati veće štete za navedena poduzeća.

Ostaje i problem retroaktivne primjene Zakona.
Dakle, sto je sa zaduznicama koje su aktivirane prije pocetka primjene novog Zakona?
Zatim,standstill aranzman bi trebali potpisati i dobavljaci vjerovnici.Za najvece vjerujem da hoce,no sto je sa manjim koji vise ne mogu cekati naplatu?
No,dobro je da je Todoric potpisao standstill sa vodecim Bankama vjerovnicima.To budi nadu da je moguce stabilizirati poslovanje barem do konca turisticke sezone!


Gazda navodno pristao …

http://www.vijesti.rtl.hr/video/vijesti/157335/drama-oko-potpisa-standstill-aranzman-jos-uvijek-neizvjestan-dobavljaci-traze-jamstva-vlade/


Ovo su novinarske packe..pogledaj video komentar budimira. Dobavljaci traze da drzava povuce svojih 180 mil jer bez toga se ne moze deblokirati firme. To ce vjerovatno do srijede biti gotovo. A vi koji slusate goranka, ljude gustere , novotnija,karduma i ostale znalce zelim vam puno srece u zivotu

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




Kao prvo gazda ne može otvoriti predstečajnu jer mu to novi zakon o stabilizaciji ne dopušta.

Postoje samo dva scenarija, prvi dogovor sa bankama/dobavljačima i pretvorba dijela tih dugova u kapital i dokapitalizacija, a drugi zakon o stabilizaciji gdje se u roku godine i tri mjesec mora provesti plan restrukturiranja, ako se ne uspije provesti pravac stečaj.

kolega, "zakon o stabilizaciji" ne postoji, to je tek pijedlog i dok se zadana procedura i rokovi ne ispoštuju, svaka od agrokorovih tvrtki može pokrenuti postupak psn a tada se isključivo postupa po zakonu/ima koji su vrijedili u trenutku pokretanja postupka

dakle, , "zakon o stabilizaciji" kako ga nazivaš, postaje pravovaljan tek po izglasavanju u saboru i objave u NN a to može potrajati i 20etak dana, do tada, s obzirom na dosadašnju dinamiku, uopće je nezahvalno prognozirat što se sve još može dogoditi
[/quote]

Ne mogu, jer su to sistemski povezane tvrke, neka nikakvih zasebnih predstecajnih postupaka, zakon ce biti u srijedu u saboru, a u petak vjerovatno na snazi. Nakon glasanja u saboru nakon 48 sati ce biti u NN zato što se glasa po hitnom postupku.
[/quote]
Tocno. Ali morate ubaciti i ljude gustere da zadovoljite forumasku zajednicu

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



I slažem se da računi neće biti deblokirani početkom tjedna.Ne slažem se da će blokada računa od nekoliko dana imati veće štete za navedena poduzeća.

Ostaje i problem retroaktivne primjene Zakona.
Dakle, sto je sa zaduznicama koje su aktivirane prije pocetka primjene novog Zakona?
Zatim,standstill aranzman bi trebali potpisati i dobavljaci vjerovnici.Za najvece vjerujem da hoce,no sto je sa manjim koji vise ne mogu cekati naplatu?
No,dobro je da je Todoric potpisao standstill sa vodecim Bankama vjerovnicima.To budi nadu da je moguce stabilizirati poslovanje barem do konca turisticke sezone!
[/quote]

Za one male sprema se dodatni zajam od 200-300 milijuna eura.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]



I slažem se da računi neće biti deblokirani početkom tjedna.Ne slažem se da će blokada računa od nekoliko dana imati veće štete za navedena poduzeća.

Ostaje i problem retroaktivne primjene Zakona.
Dakle, sto je sa zaduznicama koje su aktivirane prije pocetka primjene novog Zakona?
Zatim,standstill aranzman bi trebali potpisati i dobavljaci vjerovnici.Za najvece vjerujem da hoce,no sto je sa manjim koji vise ne mogu cekati naplatu?
No,dobro je da je Todoric potpisao standstill sa vodecim Bankama vjerovnicima.To budi nadu da je moguce stabilizirati poslovanje barem do konca turisticke sezone!
[/quote]

kolega, zadužnice se mogu povući i povući će se većina velikih, a mali se mogu i naplatiti.

Kopirano s teme konzum od 2.9.2015.

dacco 2.9.2015 10:19
Korisnik s iskustvomVeliki krug prijatelja50%
Agrokor nikada nisam posebno proučavao niti se bavio njime makar sam posjedovao Vupik i Belje dionice u više navrata i želim reći Todorić može samo boga i vladajuće moliti da Hrvati i regija SRB i BiH ne postanu malo više kupovno sposobniji (da se ekonomija oporavi) . Ako to čudo i dođe u regiju ostade on bez kupaca jer povjerenje se ne može vratiti niskim cijenama ili nekim neimenovanim proizvodima. Govorim to iz perspektive potrošača i prijatelja pa čak i familijarno povezane osobe s djelatnicima Konzuma i mogu samo reći da sam ja i veliki broj ljudi iz familije i prijatelja razočarani kvalitetom friškog mesa sanitarnih uvjeta na odjelima mesnice i salama znači uvalili su nam smrdljivo meso i salame a o tim K-plus i Standard proizvodima da i ne pričamo to je zadnji otpad u proizvodnji ali eto siroti ex Jugosloveni jedino imaju za to novca.Dalje imam bliskih prijatelja i familije uposlene u Konzumu i kad čujem te priče o mesnicama i kakvo to meso dolazi i kako se tretira u samim prodavaonicama da se može uvaliti kupcu to je za ne vjerovati a odnos voditelja raznih poslovnica prema djelatnicima u prodavaonicama to nije humano šta oni tim radnicima rade pa većina tih ljudi pije tablete za smirenje kada ide na posao. Ispričavam se na dugačkom tekstu ali to se ne može objasniti s nekoliko brojki i računskih operacija. Želim reći ozbiljno je urušeno povjerenje kupaca i to nepovratno, ljudi koji rade u Konzumu gledaju samo da pobjegnu odande a s ovim radom Nedjeljom i ne plaćenim prekovremenim satima neće privući dobre i vjerne radnike. Sam osobno tjeram obitelj da kupuju u Kauflandu ili kod privatnih mesnica jer sam se razbolio od njihovih proizvoida kojima se Agrokor ponosi. Volio bih da ovaj tekst pročita netko sposoban i odgovoran iz Agrokora pa da promjeni puno toga nevaljaloga u Agrokoru jer je ipak to HR kompanija i hrani veliki broj obitelji koje rade tamo ali mislima da je njima pijaćna prodaja (sistem prevare na tržnicama)smisao poslovanja.

Zadnja izmjena: dacco (2.9.2015. 10:21)

Naravno nije kumovalo ovo iz teksta za sadašnju situaciju koja neće dobro izići po hrvske građane ali je uvelike umanjilo prihode i potrošnju u samom konzumu .
Nekako mi ova trenutna situacija smrdi naime Milanovićeva vlada rastjerala Hrvatske radnike po EU ,Oreškovićeva nije mogla izglasati niti jedan zakon, srušena je prije nego je išta mijenjala . Nakon i takve vlade hrvatski BDP skočio također i industrijska proizvodnja i izvoz. Očito nas je topli postrecesijski europki povjetarac povukao s dna makar se i ova trenutna vlada nije trudila da promjeni nešto na bolje a ljudi su nastavili odlaziti .
Znači kada nisu radili ništa jer su bili tehnička vlada nama je krenulo na bolje.

I sada tempirana bomba na Agrokoru(di ćeš veću bombu) koji je kljčni igrač u HR ekonomiji ,proizvodnji i potrošnji. Da u redu zadužio se i nema za vratiti rekli bi neki olako.
Ali zar nisu ti koji su ga pumpali s gotovinom trebali znali predvidjeti katastrofu “dali im je uopće bilo bitno” ? Mislim da nije .
Nije li to trebalo biti bitno svim vladajučim garniturama do sada u HR, ministarstvima i ostalim analitičarima koji sada daju analize svakih pola sata ? Ne hrvatska vladajuća garnitura zajedno s oporbom sada radi igrokaze a nitko konkretno da uperi prst u nekoga i da lupi o stol.

Moj zaključak je da su ti koji su ga bezumno financirali odlučili malo ubrzati stvari i preuzeti (staviti šapu) na hrvatska polja i farme .

Ili ponovno zagnjuriti hrvatsu ekonomiju tamo gdje joj je i namjenjeno mjesto” na dno”

Malo zvuči ka teorija zavjera ali neka mi netko odgovori zašto je pobogu Balkan osuđen na siromaštvo i ratove a u isto vrijeme smo po svjetu dobro došli kao radnici i stručnaci inovatori?
Kroz povjest su nas dokazano uvjek vodili neki koji nisu bili naši domoljubi i patriote dali je to slučajnost ili to tako ipak mora biti.
Amen.


Sada ce Rusi vidjeti pravo znacenje starog Hrvatskog izraza : Izjede vuk magare :).

krivo renči
sada će hrvati vidjeti (ako još ne vide) kako perfidno to rusi rade koje ste zazivali!

Antonio Alvarez III. vodit će Agrokor

CV

http://www.seebiz.eu/agrokor-sluzbeno-potvrdeno-da-je-potpisan-standstill-ugovor/ar-153480/

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close