Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi ostavimo sa strane sitne interese i stanimo u ponediljak svi zajedno na bid kao sokolovi u odbranu ovog dobrog covika. Ako treba icemo ga branit i na istocni front i porazit Crvenu armiju na njihovom terenu(po meni ovo je dvojka kao kuca velika). Do tada kupujte i ližite Ledo dok nas Gazda puši. To je najmanje sta mozete ucinit za ovog dobrog covika. Ivice zovi samo zovi svi ce sokolovi za te zivot dati!!!!

Čemu se mi na kraju veselimo i što smatramo dobrim ishodom ?
To što se prezaduženi koncern, sa tri i pol milijarde eura dugova, koji nije mogao podmirivati svoje obaveze, zadužuje za još dvije i pol milijarde eura ?
Što je tu dobro ?
Ako se vrč na vodu razbio sa 3,5 mil. duga, do kada će na vodu ići sa 6 mil. eura duga ?
To je činjenično stanje. Dug je dug.

Drukcije je sad. Osim toga ukupni dug je bitno veci, 6-7 mlrd. Barem. Drukcije je zato jer ide nova uprava. A u tome je cijeli vic. Najveci liability Agrokoru nije novac koji duguje nego sam direktor i vecinski vlasnik.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Čemu se mi na kraju veselimo i što smatramo dobrim ishodom ?
To što se prezaduženi koncern, sa tri i pol milijarde eura dugova, koji nije mogao podmirivati svoje obaveze, zadužuje za još dvije i pol milijarde eura ?
Što je tu dobro ?
Ako se vrč na vodu razbio sa 3,5 mil. duga, do kada će na vodu ići sa 6 mil. eura duga ?
To je činjenično stanje. Dug je dug.

Glavno pitanje je kako je nastao dug?

Ako je nastao iz preskupih kamata, onda je u redu dodati jos para jer su kamate tako i tako kruh bez motike.

Besplatna lova bankama dok ekipa u realnom sektoru umire radeći.

Ne treba se nadati ničeg normalnog od gazde. Ako nastavi kao što je do sada otvoriće predstačajnu i povuči sve za sobom u pakao. Svjesni su toga akteri ove drame i samo možemo čuti kako svi mucaju i nadaju se razumu kod gazde.
Uskoro je Uskrs i kreće jedino ono od čega živimo, a to je turistička sezona. Dobavljači bi trebali svi zajedno sjesti i vidjeti tko će preuzeti organizaciju nabave robe za sezonu. VELPRO je naravno imao mega monopol na nabavu robe (pogotovo na udaljenijim destinacijama) i već prošle sezone je bio kaos u gazdinoj logistici. Falilo je vozača, neposložena roba, kašnjenje sa dostavom tako da ove godine očekujem turbo kaos ako se nešto hitno ne napravi u logistici. METRO to logistički ne može odraditi, a čini mi se da mu je i roba bila skuplja od VELPRA. Ove godine otvara se dosta novih kapaciteta i logistička priprema sezone biti će prilično kompleksna s obzirom na situaciju. Zamislite samo situaciju sa voćem i povrćem. Tko će gazdi dati robu, tko će ju dopremiti (pitanje je u kakvom je stanju likvidno Agrofructus).
Ono što je dobro pojaviti će se novi manji dobavljači koje je gazda zgromio svih ovih godina, radna snaga iz KONZUMA prelaziti će njima, ali to je jedan spor proces, a mi moramo reagirati odmah.
Nadam se da ćemo ovih dana slušati i razgovore o ovoj temi.

Sretno svima

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Ne treba se nadati ničeg normalnog od gazde. Ako nastavi kao što je do sada otvoriće predstačajnu i povuči sve za sobom u pakao. Svjesni su toga akteri ove drame i samo možemo čuti kako svi mucaju i nadaju se razumu kod gazde.
Uskoro je Uskrs i kreće jedino ono od čega živimo, a to je turistička sezona. Dobavljači bi trebali svi zajedno sjesti i vidjeti tko će preuzeti organizaciju nabave robe za sezonu. VELPRO je naravno imao mega monopol na nabavu robe (pogotovo na udaljenijim destinacijama) i već prošle sezone je bio kaos u gazdinoj logistici. Falilo je vozača, neposložena roba, kašnjenje sa dostavom tako da ove godine očekujem turbo kaos ako se nešto hitno ne napravi u logistici. METRO to logistički ne može odraditi, a čini mi se da mu je i roba bila skuplja od VELPRA. Ove godine otvara se dosta novih kapaciteta i logistička priprema sezone biti će prilično kompleksna s obzirom na situaciju. Zamislite samo situaciju sa voćem i povrćem. Tko će gazdi dati robu, tko će ju dopremiti (pitanje je u kakvom je stanju likvidno Agrofructus).
Ono što je dobro pojaviti će se novi manji dobavljači koje je gazda zgromio svih ovih godina, radna snaga iz KONZUMA prelaziti će njima, ali to je jedan spor proces, a mi moramo reagirati odmah.
Nadam se da ćemo ovih dana slušati i razgovore o ovoj temi.

Sretno svima

Kao prvo gazda ne može otvoriti predstečajnu jer mu to novi zakon o stabilizaciji ne dopušta.

Postoje samo dva scenarija, prvi dogovor sa bankama/dobavljačima i pretvorba dijela tih dugova u kapital i dokapitalizacija, a drugi zakon o stabilizaciji gdje se u roku godine i tri mjesec mora provesti plan restrukturiranja, ako se ne uspije provesti pravac stečaj.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Banke tvrde: Todorić potpisao standstill aranžman

Odlična vijest, završila je ova agonija.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Čemu se mi na kraju veselimo i što smatramo dobrim ishodom ?
To što se prezaduženi koncern, sa tri i pol milijarde eura dugova, koji nije mogao podmirivati svoje obaveze, zadužuje za još dvije i pol milijarde eura ?
Što je tu dobro ?
Ako se vrč na vodu razbio sa 3,5 mil. duga, do kada će na vodu ići sa 6 mil. eura duga ?
To je činjenično stanje. Dug je dug.

sve krivo. iz jednostavne činjenice da agrokor pod normalnim kamatama može sasvim pristojno funkcionirati. pod normalnim kamatama. a to i jest cilj standstilla – reprogramirati dug pod normalnim kmatama.

gotovo svi dijelovi agrokora, a sasvim sigurno ukupno gledajući, proizvode novac. samo što je doad sav taj novac išao na zajmove. što je bolje – otjerati kravu u menicu jer ne moze dati 10 litar mlijeka ili uzeti od krave 5 litara i piustiti ju da svaki dan daje 5 litara. pametnome dosta

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.seebiz.eu/banke-tvrde-todoric-potpisao-standstill-aranzman/ar-153476/

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Ajde super. Prvi korak ok. Sad treba vidjeti restrukturiranje. Ali zasto nije imao tri ciste izaci pred kamere i reci nesto? Stvarno bez veze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Kao prvo gazda ne može otvoriti predstečajnu jer mu to novi zakon o stabilizaciji ne dopušta.

Postoje samo dva scenarija, prvi dogovor sa bankama/dobavljačima i pretvorba dijela tih dugova u kapital i dokapitalizacija, a drugi zakon o stabilizaciji gdje se u roku godine i tri mjesec mora provesti plan restrukturiranja, ako se ne uspije provesti pravac stečaj.

kolega, “zakon o stabilizaciji” ne postoji, to je tek pijedlog i dok se zadana procedura i rokovi ne ispoštuju, svaka od agrokorovih tvrtki može pokrenuti postupak psn a tada se isključivo postupa po zakonu/ima koji su vrijedili u trenutku pokretanja postupka

dakle, , “zakon o stabilizaciji” kako ga nazivaš, postaje pravovaljan tek po izglasavanju u saboru i objave u NN a to može potrajati i 20etak dana, do tada, s obzirom na dosadašnju dinamiku, uopće je nezahvalno prognozirat što se sve još može dogoditi

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close