Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo kako će se standstill odraziti na buduće stanje u koncernu,

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjKxr-P_IPTAhWDQBQKHcaBABoQyCkIHDAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DCfI3eGXkZH8&usg=AFQjCNGCdwS53QmTsAnKJfqMrzMuHNVPsQ

jasno je da jedino Ivica više naće pedalirati, a kada prestanete vrtjeti pedale, kako sam reče, zna se što će mu biti, nadam s eda će mu vjerovnici omogućiti primjereni poklon za otpremninu

Predlazem da im Hravtska plati plinom iz Hayan polja u Siriji. Ina i onako ne moze do njih, a oni mogu pa neka si slobodno uzmu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ljudi kako komentirate veliku promjenu dioničara u kompanijama Konzum,Belje,Vupik i Ledo? Agrokor smanjio udjele i to dosta.

http://hr.seebiz.eu/todoric-odbija-potpisati-standstill-ugovor/ar-153433/

ovo je klasični poker,tko koga izblefira ali
ako mu blef ne upali da izvuće koji postotak više a po meni to je osnova i bit cijelih pregovora
kolliko će gazdi ostati % vlasništva?
hoće li ostati dvorac i jahta…li eventualno možda nešto i neće?
ako propadne taj blef i ne potpiše pa izazove lančani kolaps ekonomije države pa u krajnjoj liniji to bi vodilo u nekoj budućnosti i velikom egzodusu ovog naroda koji je od stoljeća sedmog preživio nevjerojatne stvari,dugo bi trajalo nabrajanje strahota ,žrtve koja je podnesena.
i da nam na kraju presudi veliki “domoljub” kojeg je izrodila tajkunska privatizacija.
majka svih pljački u povijesti ovog naroda koja se je odvijala paralelno sa domovinskim ratom.
pa to bi bila ironija svemirskih razmjera.
jer nisu nas od stoljeća sedmog stranci uspjeli opljačkati,uništiti,istrijebiti…
često sam kritičan(bojm se utemeljeno)prema našem narodu ali takvu
ironiju,sudbinu nismo zaslužili.
ma naravno da pretjerujem,preživjeli bi mi i to ali bi se posljedice osječale,plačale generacijama a to bi mnoge potakle da spakiraju kofere i kupe kartu u jednom smjeru.
a kome bi bilo za zamjeriti ako ne želi ostati i otplačivati kredite za tuđe dvorce,jahte,heliće….
a možda i mi koji se nismo naučili na “gazdovanje” dvorce,jahte heliće nismo svjesni kakvo mi to potencijalno odricanje od njega tražimo?
najstrašnije je da HR ekonomija i tržište kapitala gubi mnogostruko više od onog za što se on bori pa to cijelu situaciju čini dodatno apsurdnom.
pa uzrečica “radi šnicle nije pametno ubiti kravu” dobiva svoj puni smisao.
naravno izgleda da i ne onome koji bi tu šniclu možda dobio na tanjur.
hrvatistan-apsurdistan
na žalost toliko puta već viđeno da ne može biti smješno.
evolucija je spor bolan skup proces moj narode…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Predlazem da im Hravtska plati plinom iz Hayan polja u Siriji. Ina i onako ne moze do njih, a oni mogu pa neka si slobodno uzmu.

Mislim da je INA dovoljno platila za “hrvatske domoljube”. Tko kaže da INA ne može natrag do svojih polja i poslova u Siriji? INA i njihovi ljudi imaju veći ugled od ovi nazovi hrvatskih diplomata zadnjih 25 godina.

Najbolje da damo energetske izvore za nesposobni sustav Agrokora koji se održavao samo neplaćanjem dobavljačima i dizanjem kredita, dobivanjem tvornica i kombinata za 1 kunu.
Da ne zaboravimo poljoprivredne poticaje i EU fondove.
Pa koliki bi dug bio da toga nije bilo.

Znači Hrvatski new deal odnosno privatizacija je omogućavanje pojedinim “hrvatskim obiteljima” da preuzmu tvornice za malu lovu.

Dizanje kredita na njihove nekretnine za veeeeeeeeeeeeeliku LOvu.

I onda ne vraćanje tih kredita, neplaćanje dobavljačima, i prijenos love na tvrtke i račune izvan Hrvatske.

I onda Hrvatska država opet uskače i sanira iste firme koje je dala jer je kapitalizam i privatna inicijativa puno bolja.

Koliko ja vidim dragi moji Hrvati bilo bi nam bolje da su sve firme ostale državne ili “radničke”.

Čist sumnjam da bi “radničkoj klasi” dopustili da napravi dug nekoliko milijardi EURA prije nego što država shvati da nema veze sa sposobnim KAPItalistom (čitaj TAJkunom)

lp,

http://www.seebiz.eu/tui-i-agrokor-zele-ulcinjsku-rivijeru-u-zakup-na-30-godina/ar-153412/

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=KNZM-R-A

Jel to Toda počeo rasprodaju, prema ovom prodao 13% Konzuma?!?!
Na Ledo, Belje, Vpik isto smanjenje pozicije, u VPIK više uopće nije većinski????

@ migra

Jadna je takva Hrvatska ako ovisi o jednom čovjeku.
A Hrvati ne odlaze zbog Todorića, već zbog ljudi koji su omogućili sve te Todoriće koji su opljačkali i uništili ovu lijepu zemlju za …… neću reći za šaku dolara, ni vreću zlatnika jer su puno više uzeli.

Mi ostali možemo zbog svih tih nepravdi ostati u Hrvatskoj i nekoga up.ucati ili lijepo sve odhebati i otići iz ove proklete zemlje.
Nitko nije toliko g.lup da robija zbog tih krimi.nalaca.

Na kraju krajeva njihova g.lupost i pohlepa će ih sama uništiti.

A ima nešto i u karmi……..

Loše se lošim vraća.

Ako ne u ovoj generaciji, onda u sljedećima.

Nisu spašavali Dioki, nisu spašavali INU, Petrokemiju………..

Ne vidim zašto bi netko spašavao Agrokor.

400.000 ljudi kojima će biti bolje vani nego u Hrvatskoj.

Zapravo im je Todorić napravio uslugu.

Lp

Meni logično sto ne pristaju odblokirati bez države (bez nekog zakonskog okvira).
Bolje par dana još raditi na tome nego da to sve brzopleto potpisat.
Deblokada Agrokora nije moguća dok se ne dobije pomoć države
http://hr.n1info.com/a188605/Vijesti/Deblokada-Agrokora-nije-moguca-dok-se-ne-dobije-pomoc-drzave.html

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Ma kakva inflacija, kakvi bakraci. Zahvaljujuci kolapsu sustava koji je sagradio nas dobrocinitelj, a koji sada tu rasparcavaju lesinari bankari, dobavljaci i Boza Petljov, imat cemo ne inflaciju nego deflaciju. Inflacija nastaje kad potraznja i brzina novca premase kolicinu raspolozivih dobara, a mi cemo hvala nasem dobrocinitelju imati pad i jednog i drugog. Znaci deflacija po osnovi smanjene zaposlenosti i potraznje. Vise odmora za radni narod i proizvodne kapacitete.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav@
neki ga svrstavaju u “dobročinitelje”,neki u “domoljube”…
a ja ga vidim potencijalno jako visoko na ljestvici najvećih štetočina u povijesti ovog naroda od stoljeća sedmog.
i to na zbirnoj ljestvici stranih i domaćih štetočina.
vidim ga za sada kao kandidata za min top 10 ali sa potencijalom za napredak prema samom vrhu.
time will tell
volio bi da griješim…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sada ce Rusi vidjeti pravo znacenje starog Hrvatskog izraza : Izjede vuk magare :).

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close