Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Slazem se u vecini s Vama,ali uz napomenu da ce vrlo vjerovatno "dijeliti plijen"sami,ili pretvaranjem duga u dionice (ogromno "razvodnjavanje dionica") ili prodaju nekih drustava za dug.
Ne vidim tu nista dobro za male dionicare,ali sve je bolje od stecaja!
Nije ni "Gazda" bio naklonjen "malima" pa je iluzorno to ocekivati od Rusa!
Ovo je igra za "velike decke"!

Non stop pišete o razvodnjavanju dionica i malima. Možete li mi pojasniti slijedeće. Kako će firma XY kojoj je Konzum ili Agrokor ili bilo koja firma iz koncerna može razvodniti vlasničku strukturu npr LEDA gdje gazda ima 48 % vlasništva. Dajte objasnite na koji način je to moguće po kom osnovu ili kako to izvesti
Samo napomena
ledo ima obveze prema dobavljačima oko 230 milja kuna dobit 320 zadržana oko 550 milja

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


@johonny

Prolistajte par stranica i nazad sve je elaborirano.Ako vas nesto zanima konkretno slobodno pitajte!

Kako ti vidiš rasplet krize i što se događa sa Agrokorovim perjanicama u konačnici

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


….Zato je ključno da se kupi vrijeme do oporavka cijena dionica kompanija. One su potpuno podcijenjene i ne odgovaraju poziciji na kojoj se u realnom sektoru nalaze te tvrtke. Ledo ima sladolede nagrađivane u svijetu, sir ABC Belja proglašen je trećim najboljim sirom u kategoriji na svijetu, Zvijezdina ulja apsolutni su lider na tržištu cijele regije, a PIK-ovi mesni proizvodi daleko su kvalitetniji od konkurencije.

To je adut za pronalaženje kvalitetnih budućih vlasnika….
…..https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjn-rTd_4LTAhWExRQKHfonAQEQFggpMAM&url=http%3A%2F%2Fwww.vecernji.hr%2Fhrvatska%2Fkonzum-je-kljucan-i-za-spas-izvrsnih-domacih-proizvoda-1160159&usg=AFQjCNHnCiZw1GfuYbzQrjZUpTSgc1H1xg&sig2=oC-zC2trlhHlAJYCWrYM8Q

Znaš, možda nisi znao, al te nagrade ti se kupuju (direktno, kroz sponzorstva, promidžbu i sl.)… kol’ko daš, toliko zlatnih ili već kakvih medalja osvojiš.

@johnny

Potres je počeo tko to ne vidi taj je slijep.Uostalom da ne ispadne da Mario druka imali ste danas u Jutranjem stavio sam link ovo će se odraziti na bdp.
Problem je u tome što se rizik razvija brže nego što se može anticipirati i zato se svi čude što su dionice toliko pale a to je tek početak!
Isto tako spred na obveznicama kako jedan poznati dioničar kaže da se nevidi rizik na cds-ovim upravo je tome pokazatelj.Pričekajte dva-tri tjedna.
Italija ima 40MIO+ ljudi i drugo je gospodarstvo europe pa kad se dogodio Parmalat sa 6MLRD eur prihoda je bio kolaps.
Hrvatska je 4MIO ljudi koji smo na listi kao gospodarstvo neznam vjerojatno negdje na dnu a Agrokor ima 7MLRD + prihoda usporedite te brojeve.
Kako će završit…?
Vlada želi izglasati zakon jer uopće nema kontrolu a jednako nema lead-a sa kompetencijama.
Rusi su požirili sa standstillom da se rješe vlade ali vidimo da danas neide glatko iako je jučer bilo “kao” sve rješeno…
Isto tako banke su požurili jer su ostali vjerovnici krenuli sa blokadama i mogle bi ostat ćelave to je jedini razlog a ne zato što su široka srca…

Kako će završit….LOŠE!
Netko mora platit račun a nitko ne želi plaćati tudje račune…
Vlada će se na kraju ipak upetljati…
Pun kufer firmi će propasti pogotovo malih…
Veće će se restrukturirati… Neke..,
Franck je recimo na 1mlrd kuna prihoda zadužen u agrokoru preko 600mio kuna…vi zaključite što će biti s njim…
Mali dioničari sastavnica će takodjer dobiti po tamburi..,
Kad nakon cijele drame neke sastavnice i obnove poslovanje one će se prodati ali cijene koje smo slušali u medijima nedavno o njima se može samo sanjati…to će biti kikiriki…
I to vam je to!
Što se tiče trejda tu će se moći zaraditi sad tko misli da je spretan nek participira tko nije dobit će po prstima i zazivati hanfu…

Sjetite se diokija,magme i validusa..,

Vaš sindikalist Mario44

Ako još treba pojasniti pitajte bez ustručavanja!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Kako je vase pravo ime?

Fala na odgovoru nakon ovaoga niko ti ne može reći da drukaš :-) te šire slike sam svjestan međutim ja nisam na burzi iz altruizma nego da zaradim. Što se tiče eventualne propasti kompanija u HR zbog gazde ja sam ipak premali da to spriječim ali nastojim da u toj cijeloj priči da prođem ne ogreban ili da nešto ušićarim. Zbog razloga koji si naveo ja sam 85 % u cash -u i praktički osim još jedne dionice ostatak je u Jamnici u koju sam dovoljni rano ušao pa još i nadokupio u ovih tjedana . Ja ne krijem želju da bogato udam Janu i njezine sestre blizanke.
međutim još nisam dobio odgovor kako misliš da će završiti agrokorova poduzeća Prodajom dokapilaizacijom aktiviranjem jamstava…nešto peto ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Domaći prehrambeni sektor bih izbjegavao, Agrokor dionice ne bih dirao ni štapom, ali sumnjam da će bankrot Agrokora negativno utjecati na turističku sezonu.



@johnny

Potres je počeo tko to ne vidi taj je slijep.Uostalom da ne ispadne da Mario druka imali ste danas u Jutranjem stavio sam link ovo će se odraziti na bdp.
Problem je u tome što se rizik razvija brže nego što se može anticipirati i zato se svi čude što su dionice toliko pale a to je tek početak!
Isto tako spred na obveznicama kako jedan poznati dioničar kaže da se nevidi rizik na cds-ovim upravo je tome pokazatelj.Pričekajte dva-tri tjedna.
Italija ima 40MIO+ ljudi i drugo je gospodarstvo europe pa kad se dogodio Parmalat sa 6MLRD eur prihoda je bio kolaps.
Hrvatska je 4MIO ljudi koji smo na listi kao gospodarstvo neznam vjerojatno negdje na dnu a Agrokor ima 7MLRD + prihoda usporedite te brojeve.
Kako će završit…?
Vlada želi izglasati zakon jer uopće nema kontrolu a jednako nema lead-a sa kompetencijama.
Rusi su požirili sa standstillom da se rješe vlade ali vidimo da danas neide glatko iako je jučer bilo “kao” sve rješeno…
Isto tako banke su požurili jer su ostali vjerovnici krenuli sa blokadama i mogle bi ostat ćelave to je jedini razlog a ne zato što su široka srca…

Kako će završit….LOŠE!
Netko mora platit račun a nitko ne želi plaćati tudje račune…
Vlada će se na kraju ipak upetljati…
Pun kufer firmi će propasti pogotovo malih…
Veće će se restrukturirati… Neke..,
Franck je recimo na 1mlrd kuna prihoda zadužen u agrokoru preko 600mio kuna…vi zaključite što će biti s njim…
Mali dioničari sastavnica će takodjer dobiti po tamburi..,
Kad nakon cijele drame neke sastavnice i obnove poslovanje one će se prodati ali cijene koje smo slušali u medijima nedavno o njima se može samo sanjati…to će biti kikiriki…
I to vam je to!
Što se tiče trejda tu će se moći zaraditi sad tko misli da je spretan nek participira tko nije dobit će po prstima i zazivati hanfu…

Sjetite se diokija,magme i validusa..,

Vaš sindikalist Mario44

Ako još treba pojasniti pitajte bez ustručavanja!


Mario, pa ti si onda ekstra bogat covjek! Kako to da ne radis negdje vani, npr. u SAD-u kad ti je sve tako jasno i znas sto ce se dogoditi?

Koliko bi samo vrijedilo sa sigurnoscu znati sto ce se dogadati! A s druge strane, ipak je najopasnije misliti da znas sto ce se dogadati, kad zapravo ne znas…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Sindikalist Mario potpuno se slažemo.Ako Agrokor,prije mislim na Konum,ne bude perpetuem mobile efekti bi bili
izuzetno nepovoljni i na turističku sezonu,loše bi se proveli proizvođaći hrane,očajno bi prošli
dobavljači,banke bi dobro spušile ali kako su lihvarile to bi i zaslužile.I upravo taj loš scenarij će sve sudionike ujediniti pod geslom:Spašavanjem Agrokora/Konzuma/ spašavamo sami sebe.
I tu nema dileme.Kratkoročno,tj jednu godinu će funkcionirati,uz mogućnost da za godinu dana kao
držva budemo u povoljnijoj situaciji od sadašnje sa Agrokorom ili kao pojedinačne firme budu jaći
kotač razvoja.
Ja sam optimista.A mislim da sam i realista,a da imam todex u portfelju to je jasno i vrapcima na krovovima.
U očekivanj meda i mlijeka već u ponedjeljak,pozdravlam vas,naročito,kešoljupce.Oni će najlošije
spavati jer propustit rast je teže nego napraviti gubitak.Keš je pasivan pristuo,kupnja ili prodaja je aktivni pristup!!!!

Sad na RTL vijestima, Todorić je potpisao stand still.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Sad na RTL vijestima, Todorić je potpisao stand still.

Ja sam čuo upravo suprotno na istom tom programu i u istoj emisiji, a to je da ništa još nije gotovo i da se još ništa ne zna, a najgore je to što je novinar naveo kako će se možda trakavica nastaviti cijeli idući tjedan. Todorić navodno ima tri opcije izbora: standstill, trgovački sud ili Vlada.

Sranje!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Deblokada Agrokora nije moguća dok se ne dobije pomoć države
http://hr.n1info.com/a188605/Vijesti/Deblokada-Agrokora-nije-moguca-dok-se-ne-dobije-pomoc-drzave.html

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close