Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://hr.n1info.com/a312233/Vijesti/Nismo-se-ni-milimetra-makli-u-razgradnji-crony-kapitalizma.html

Koji lopovi! Snagom nagodbe valjda na temelju čl 43 stavka 19 Lexa će pokušat premostiti izostanak FI i sve druge lopovštine! Moramo tužiti radi novih pokoljenja, jer će inače ova ba.ra mislit da mogu raditi šta hoće!

Postoji li nacin da odmah idemo na medunarodne sudove?
Svi dobro znamo kako nasi rade.





i da, sto se grupnih tuzbi tice koju ovdje svi nesto zazivaju…. ispravite me ako grijesim, ali znam da u sporovima vezanim uz nekretnine i radno pravo, grupne tuzbe lako padaju ako se samo jedan tuzitelj predomisli – pretpostavljam da isto vrijedi i za koju god osnovu po kojoj bi dionicari tuzili…

to znaci pojedinacne parnice, s time da bi realno trebalo cekati potencijalne parnice velikih igraca koji si mogu priustit dugacku pravnu bitku s drzavnom, te tek po mozebitnom uspjehu istih malim dionicama se isplati tuziti… no, tu opet dolazimo da problema zastare, ne znam koliko je u ovom slucaju, ali sam prilicno siguran da ce 2024 ili 2028 (sto zvuci kao znanstvena fantastika, ali to je ustvari 6-10 godina – toliko vam treba da pravomocno rijesite ogradu sa susjedom ako imate srece) to vec biti pomalo problem.

Hahaha
Ajde ne mlati. Ako netko povuče svoj tužbeni zahtjev, kakve to ima veze s ostalima koji tuže po istoj pravnoj osnovi. I naravno da će se ići na nekakvu zajedničku tužbu.

Ovo je čisti zicer za dioničare.
[/quote]
Nevjerovatno.Nije ni cudno da ste "zaglavili ovdje".Ovakav komentar moze dati samo netko tko nikada nije vodio parnice.Iskreno,mislim da ce tuzbe pokrenuti vrlo malo dionicara,a protiv Drzave su sanse po meni za povrat gubitka nikakve.Oni koji najvise spominju tuzbe i "zicere" nece vrlo vjerovatno ni tuziti.
No svakom po volji.Vasa razmisljanja se uglavnom baziraju na emocijama i na tome da su na "drugoj strani bezveznjaci i neuki" pravni i ini savjetnici,da IU ne zna nista,da Ustavni Sud "nema pojma",itd!
No, OK,ali to cete morati dokazati,iako ja ne znam kako?
[/quote]

Imate pravo imati drugačiji stav, ali država je poznata kao loš vlasnik i nerijetko gubi u različitim situacijama. Nemam kristalnu kuglu za razliku od nekih ovdje, ali podizanje tužbi je vrlo izvjesno i kako je naprijed rečeno, financijski ostvarivo. Imate cca 17000 dioničara, šta ste vi očekivali da jedan dobar dio njih neće podići tužbe?

Mislite da Zakon kojim se na umjetan način aktiviraju potraživanja/jamstva i koji je popljuvala struka koja od lexa nije imala koristi, da takav Zakon isključuje tuzbe za naknadu? Pisali ste o tome da se cekaju uprave da proknjize jamstva u FI, al sada kada se govori da ce se snagom nagodbe aktivirati jamstva, od vas ni riječi?

Gubitak je za mene prihvatljiva opcija, ali ovakva pljačka ne! I neću dizat balvan revoluciju, iako imamo posla sa mafijom u odijelima, nego ću svoju pravdu tražiti pravnim putem ako bude trebalo. Šta vas to smeta? Jel vas nešto tražimo?

A što se tiče IU, Vlade, US, moje mišljenje je da je to skupina podkapacitiranih koko.ara, koji su toliko očiti u svojoj prig.upavosti, da ih svaki prosječni forumaš može provalit!

[/quote]
Prije svega,NIKADA nisam napisao da se “cekaju uprave da proknjize jamstva”.Otkuda Vam to?
Potpuno je nebitno da uprave proknjize jamstva u smislu njihove valjanosti.Jamstva su obvezatna onog trena kada su potpisana od ovlastenih osoba i proknjizavanje ili ne ,nema nikakvog znacaja za valjanost jamstava.Silom Zakona jamstva su dospjela o cemu su uprave drustava obavjestile dionicare, prilikom prve blokade trgovanja.
Ponovno ste napisali da su svi akteri u provodenju zakona “podkapaticirani kokosari” i to odrazava vas mentalni sklop.To su strucnjaci i eksperti u svojim domenama i ne vidim uopce mogucnosti i nacina da im se vi ravnopravno “suprotstavite” i u strucnom i u pravnom smislu.
Da,uvjeren sam da ce vrlo mali broj dionicara pribjeci tuzbama i da za to imaju valjane razloge.

Počelo je roll upom kad je dio dobavljača prihvatio da bude korumpiran, tada je uprava izručila roll up kreditorima i sve je nakon toga teško bili popraviti. Oni imaju izlaz da naplaćuju 10 plus posto što je vjerojatno bio uvjet prema Sberu, dogovoreno je da u cijeloj priči oni koji su plaćali budu dodatnim kamatama isplaćeni, a oni kkoji budu novi – dviej ruske banke, da se mogu i moraju naplatiti kroz rasprodaju imovine budućeg Agrokora. U svemu tome neće biti nikakvog mjesta za sve ostale i zato treba gledati zašto su neki – Adris žestoko protiv, a kad odvjetnici odrade dio poslova lista onih koji će morati dobro odvagnuti jesu li za nagodbu bit će poprilično velika.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-kardinal-bozanic-neki-se-rugaju-domovini-ali-ljubav-se-iskazuje-ostajanjem/7519821/

“Štiti li naše zakonodavstvo na gospodarskom području maloga čovjeka ili interesne skupine i lance moćnoga kapitala?”


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-kardinal-bozanic-neki-se-rugaju-domovini-ali-ljubav-se-iskazuje-ostajanjem/7519821/

"Štiti li naše zakonodavstvo na gospodarskom području maloga čovjeka ili interesne skupine i lance moćnoga kapitala?"

Oavj bozanić se_re čim zine!
Njemu i njegovoj klerikalnoj kamarili je dobro, imaju dotacije države, imaju moć i ujecaj, petljaju se u sve, zapošljavaju svoje, ali osudu lopovluka, kriminala, pa i običnog nemorala i nepoštenja, to od njega nećete čuti.
Jeste li možda čuli da je crkva osudila Sanadera, Mamića, Bandića, Keruma, Todorića, Kutlu ili njima slične?
Jesu se možda javili kad je počela afera s Agrokorom?
Jesu li se ikad igdje javili “kada je sotona imao svoje prste” u bilo kojem događaju?

Licemjerni krpelji, to je crkva postala. I zbog njih mi se ide iz ove države.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Postoji li nacin da odmah idemo na medunarodne sudove?
Svi dobro znamo kako nasi rade.

Ne, treba se držati procedure inače će te sudovi vani odj..ako nisi iskoristio sva pravna sredstva u RH .

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ne znam kako može proći procjena Agrokora na 1,45 milijardi eura???
A Tablica je čista banana.
Pod osporenim tražbinama se i dalje vode tražbine koje su isplaćene a nekima kojima su tražbine osporene namiruju se iz imovine Agrokora.

Nadalje, nije na odmet ukazati na posljedice koje će provedba nagodbe po ovom modelu imati na Agrokorove kompanije u Hrvatskoj i u drugim zemljama. Model nagodbe predviđa da se samo hrvatske kompanije utvrde insolventnima zbog danih jamstava, te da se za njih osnuju „zrcalne“ kompanije na koje će se prenijeti buduće poslovanje. Istodobno će pak u kompanijama izvan Hrvatske, koje su davale jednaka jamstva, doći samo do prijenosa vlasništva nad njihovim dionicama sa sadašnjeg Agrokora na „novi Agrokor“.

je li ovo istina – je li kiseljak izdao jamstva neka ili dijamant. čini mi se da srbijanskim tvtkama nije bilo fopusteno izdati jamstva, ne znam za bih

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/adris-grupa-o-nagodbi-u-agrokoru-ustrajemo-na-pravnoj-zastiti-svojih-potrazivanja/7520322/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Velika podrska Adrisu. Samo pticama na grani nije ocito da je ovo jedno jako veliki mutno restrukturiranje na granici ozbiljnog gospodarskog kriminala i veleizdaje.

Nadalje, zanimljivo je sto Adris tvrdi. Sam kriterij insolventnosti nije u skladu s stecajnim zakonom a bas taj njihov kriterij znacio bi da i novi preslikani Agrokor bio “insolventan”.

Ako im ovoliko muljanje prodje svaka cast, kapa do poda.

bisakovi

Mjesecima si pisao o FI, neka i drugi koji su čitali potvrde. Ali nebitno, bitno je da i sam kažeš da su jamstva aktivirana Zakonom. Inace jamstva se aktiviraju dospijećem tražbine koju osiguravaju! Jesu li ovdje 10.04.2017. dospjela sva potraživanja (cca 46mlr kuna nakon odbijanja međukompanijskih potraživanja)?
Dakle TS je otvorio IU nad 77 poduzeća u RH na temelju Lexa.
U meritumu, jamstva nikada nisu ni pokušali osporiti. To je razvlaštenje na hrvatski način potkapacitiranih kokosara.

Dakle jednim pravnim nasiljem tkz Lexom se otima imovina jednuma da bi se dala drugima. Imas pravo na stav, ali niti imas znanja niti iskustva da bi prognozirao koliko ce biti tužbi. Jedino ako ti nije zadatak obeshrabrivat ljude ovdje.

Dionicari Sarajevskog kiseljaka iako imaju jamstva NECE izgubiti sve kao sto ce to biti u Hrvatskoj sa hrvatskim firmama. Znaci, SILOM ZAKONA, odnosno odlukom Plenkoviceve ekipe, hrvatski dionicari su na nivou koncerna stavljeni u losiji polozaj u udnosu na dionicare u drugim drzavama.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close