Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



i da, sto se grupnih tuzbi tice koju ovdje svi nesto zazivaju…. ispravite me ako grijesim, ali znam da u sporovima vezanim uz nekretnine i radno pravo, grupne tuzbe lako padaju ako se samo jedan tuzitelj predomisli – pretpostavljam da isto vrijedi i za koju god osnovu po kojoj bi dionicari tuzili…

to znaci pojedinacne parnice, s time da bi realno trebalo cekati potencijalne parnice velikih igraca koji si mogu priustit dugacku pravnu bitku s drzavnom, te tek po mozebitnom uspjehu istih malim dionicama se isplati tuziti… no, tu opet dolazimo da problema zastare, ne znam koliko je u ovom slucaju, ali sam prilicno siguran da ce 2024 ili 2028 (sto zvuci kao znanstvena fantastika, ali to je ustvari 6-10 godina – toliko vam treba da pravomocno rijesite ogradu sa susjedom ako imate srece) to vec biti pomalo problem.

Hahaha
Ajde ne mlati. Ako netko povuče svoj tužbeni zahtjev, kakve to ima veze s ostalima koji tuže po istoj pravnoj osnovi. I naravno da će se ići na nekakvu zajedničku tužbu.

Ovo je čisti zicer za dioničare.
[/quote]
Nevjerovatno.Nije ni cudno da ste “zaglavili ovdje”.Ovakav komentar moze dati samo netko tko nikada nije vodio parnice.Iskreno,mislim da ce tuzbe pokrenuti vrlo malo dionicara,a protiv Drzave su sanse po meni za povrat gubitka nikakve.Oni koji najvise spominju tuzbe i “zicere” nece vrlo vjerovatno ni tuziti.
No svakom po volji.Vasa razmisljanja se uglavnom baziraju na emocijama i na tome da su na “drugoj strani bezveznjaci i neuki” pravni i ini savjetnici,da IU ne zna nista,da Ustavni Sud “nema pojma”,itd!
No, OK,ali to cete morati dokazati,iako ja ne znam kako?


Ajde ne mlati. Ako netko povuče svoj tužbeni zahtjev, kakve to ima veze s ostalima koji tuže po istoj pravnoj osnovi. I naravno da će se ići na nekakvu zajedničku tužbu.
Ovo je čisti zicer za dioničare.

vise sam mislio na situaciju gdje nas, npr. desetoro tuzi te usred procesa, nas dvoje podnesemo podnesak sudu u kojem “nakon saslusanih stavova i dokaza tuzenika prihvacamo njihove stavove te smatramo da ipak nismo osteceni po tuzenoj osnovi”. a tada to postaje dokaz u obrani tuzenika, i to dokaz koji sud ne smije olako shvatit bas zato jer dolazi od strane na kojoj je teret dokazivanja “foul playa”.
laicki receno, kako ces me bez summnje osudit za nesto kad cak i oni koji tvrde da sam ih ostetio vise nisu sigurni u to

rekao sam da me ispravite ako grijesim, ali znam iz osobnog iskustva da su takve tuzbe padale u slucaju vlasnistva nad nekretninama, a takodjer mi je slicno receno od sindikata i odvjetnika kad sam imao namjeru s kolegama tuzit poslodavca zbog povreda radnog odnosa/obestecenja.
pa stoga pretpostavljam – ne tvrdim, pretpostavljam – da bi se slicno dogodilo u i ovom slucaju – osobito ako ne bude nikakvih postupaka vezanih uz nezakonite radnje, a inspekcijska tijela ne nadju nista pogresno u velikoj vecini postupaka vezanih uz agrokor.
a ako niste primjetili, nista iz onih mailova po nasem pravosudju ne upucuje na korupciju i zloupotrebu.
stav trgovackog suda u vezi PPVa je za sad jedino stajaliste drzavnih i pravosudnih tijela koje ide u korist malih dionicara, ali nije trgovacki sud najvisa instanca u RH tako da je i njegov stav podlozan reviziji

mislim, ja isto imam nesto sitno agrokorovih tvrtki u svojim dionicama i bilo bi mi jako drago da sam u krivu, ali samo pokusavam naglasiti i drugu stranu medalje… tu smo radi diskusije i razmjena ideja i informacija, pa cak i ako nisu uvijek nadobudna, a ako netko iz svog iskustva zna o tome vise, bilo bi mi drago da nas informira i razumjeri me u ovo sto pisem…

Zlonamjerno laprdalo si upravo ti. Suza suza goni jer tvoje smece od dionica nece vise rasti na ovoj tzv. kladionici ?

Pa ajmo netodexovci, gdje su vam prometi, bez nas ni milja kuna dnevno. Burkedžije, niste bili u Jamnici ili Ledu jer je trebalo ispalit 100 000 ili 10 000 kn, a to ni na ostavinskoj raspravi niste vidjeli, a kamoli na osobnom štednom računu. Držite se vi Optime i slične garniture gdje su 2 kune dosta.

Hahahahahahahaha, kakav lik !!!

E hebi ga kad imam 75% novca uloženog u ADPL i ATLN i dobit 3 x veću od ovog iznosa koji ti spominješ.
I još reklamiraš svoju glupost kako si palio novac u Jamnici i Ledu. Znači tako smo trebali svi?

Ja sam u Belju i Vupiku spalio oko 48.000,00 kn, to sam i napisao na tim temama, ali sam bio dovoljno razuman da pregrizem go.no i prodam za koliko se moglo prodati, pa sam dobio bar nešto.

A vas koji to niste učinili i još ste kupovali nakon prve blokade uopće ne žalim.
Sretno vam bilo sa tužbama genijalci.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Postavit cemo neka pitanja.

Sto ako postoje dokumenti koji su nastali kao direktna posljedica sastanka od 30. ozujka 2017. godine i sto ako procure u javnost :))))

Postoje li? Hoce li procuriti? Kada? Kakve ce posljedice imati?

Pitanja puno, hocemo li dobiti odgovore? Hoce li se nervoza umijesanih povecavati?

Je, ubi ih sekiracija, evo čuo sam da sinoć od sekiracije, ti, neimenovani, umiješani, nisu mogli spavati.

A te spektakularne dokumente, to ćeš ih ti objaviti ili netko drugi?

A hoće li ti objava tih spektakularnih dokumenata vratiti vrijednost dionica?

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Ajd pogledaj promet jos jednom. Lupetas gluposti

samo polako – vidjet cemo za 1 tjedan , pa za 1 mjesec itd. u rujnu nitko živ više neće spominjati agrokor. ljudim aje agrokora puna kapa, žele ga sto prije zaoraviti i nastaviti s normalnim dionicama

prometi su slabi, ali slabi su vec godinu dana. ono sto treba rasti, nek raste, ono sto ne pripada na burzu, nek ubud ukinuto
[/quote]

Ne bi se složio. Možda je Vama Agrokora puna kapa, ali za to su najmanje krivi mali dioničari Agrokora.
Pa bi ja na Vašem mjestu frustriranost situacijom usmjerio na stvarne krivce.
Ivicu Todorića i političku vlast u Hrvatskoj (HDZ) koji je to omogučio.
Ili su neki zaboravili kako je Belje, Vupik, PIK Vrbovec dobio za 1 kunu.

Po meni stvar je vrlo jednostavna.

Ivica Todorić je uz pomoć državnih institucija prevario male dioničare.
Neko je dozvolio izdavanje lažnih izvještaja, plaćanje dobavljačima duže od 60 dana, neplaćanja poreza, izdavanje mjenica bez pokrića uz blagoslov banaka i HNB-a.
Pa netko je davao sve one silne poticaje Todoriću, kao što ih sad daje i Rimcu.
Kakva je to politika da se potiču firme koji imaju i prevelik dotok kapitala?
Pa valjda bi poticaje (ja bi uopće ukinuo poticaje jer je to nažalost druga riječ za kr.iminal) trebali dobivati industrije koje su u problemima pa ne mogu dobiti kredite od banaka ili nema ulagača.

Da zaključim. Mali dioničari su prevareni i izgubili su velike novce bez obzira kako završi.

Ono što iritira ljude da država koja bi trebala zaštititi svoje građane (bar onoliko koliko je štitila Ivicu Todorića koji je i zadnji tri mjeseca izvlačio s obitelji lovu iz Agrokora makar se sve znalo) i omogućiti da povrate bar dio svojih sredstava. 10 % od uloženog je ipak nešto.

Ako država i dalje inzistira da se na račun poreznih obveznika sanira privatna firma, a onda sumnjivim radnjama pogoduje određenim vjerovnicima i savjetnicima na račun malih dioničara………..

Gospon Investimir zaboravite da će netko zaboraviti Agrokor, a još više da će netko uložiti i jednu kunu u ovakvu ZSE gdje se to može ponoviti, dok svi odgovorni ne završe u zatvoru i donesu se zakoni da se to ne može ponoviti.

Radije kupim vani dionice i kladim se na njihov pad.

LP



Postavit cemo neka pitanja.

Sto ako postoje dokumenti koji su nastali kao direktna posljedica sastanka od 30. ozujka 2017. godine i sto ako procure u javnost :))))

Postoje li? Hoce li procuriti? Kada? Kakve ce posljedice imati?

Pitanja puno, hocemo li dobiti odgovore? Hoce li se nervoza umijesanih povecavati?

Je, ubi ih sekiracija, evo čuo sam da sinoć od sekiracije, ti, neimenovani, umiješani, nisu mogli spavati.

A te spektakularne dokumente, to ćeš ih ti objaviti ili netko drugi?

A hoće li ti objava tih spektakularnih dokumenata vratiti vrijednost dionica?
[/quote]

Nisu neimenovani. Jasno sam napisao o kome se radi. Sve je javno dostupno (mediji su pisali i tome prilicno opsirno), znamo tko je bio na sastanku, sto se radilo poslije sastanka i tko je to omogucio. Sad cekamo 😉

Sto se “spektakularnih” dokumenata tice, tko je rekao da uopce postoje hahaha.

Kad dokumenti ako postoje 😉 dodju u javnost, vidjet cemo kako ce to utjecat na sudske postupke i hocemo li lakse i vise naplatit.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Kad dokumenti ako postoje 😉 dodju u javnost, vidjet cemo kako ce to utjecat na sudske postupke i hocemo li lakse i vise naplatit.

Ponavljam, naplatiti ćeš ti moj k…c.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Otkud sad ovo?!

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2005860




i da, sto se grupnih tuzbi tice koju ovdje svi nesto zazivaju…. ispravite me ako grijesim, ali znam da u sporovima vezanim uz nekretnine i radno pravo, grupne tuzbe lako padaju ako se samo jedan tuzitelj predomisli – pretpostavljam da isto vrijedi i za koju god osnovu po kojoj bi dionicari tuzili…

to znaci pojedinacne parnice, s time da bi realno trebalo cekati potencijalne parnice velikih igraca koji si mogu priustit dugacku pravnu bitku s drzavnom, te tek po mozebitnom uspjehu istih malim dionicama se isplati tuziti… no, tu opet dolazimo da problema zastare, ne znam koliko je u ovom slucaju, ali sam prilicno siguran da ce 2024 ili 2028 (sto zvuci kao znanstvena fantastika, ali to je ustvari 6-10 godina – toliko vam treba da pravomocno rijesite ogradu sa susjedom ako imate srece) to vec biti pomalo problem.

Hahaha
Ajde ne mlati. Ako netko povuče svoj tužbeni zahtjev, kakve to ima veze s ostalima koji tuže po istoj pravnoj osnovi. I naravno da će se ići na nekakvu zajedničku tužbu.

Ovo je čisti zicer za dioničare.
[/quote]
Nevjerovatno.Nije ni cudno da ste "zaglavili ovdje".Ovakav komentar moze dati samo netko tko nikada nije vodio parnice.Iskreno,mislim da ce tuzbe pokrenuti vrlo malo dionicara,a protiv Drzave su sanse po meni za povrat gubitka nikakve.Oni koji najvise spominju tuzbe i "zicere" nece vrlo vjerovatno ni tuziti.
No svakom po volji.Vasa razmisljanja se uglavnom baziraju na emocijama i na tome da su na "drugoj strani bezveznjaci i neuki" pravni i ini savjetnici,da IU ne zna nista,da Ustavni Sud "nema pojma",itd!
No, OK,ali to cete morati dokazati,iako ja ne znam kako?
[/quote]

Imate pravo imati drugačiji stav, ali država je poznata kao loš vlasnik i nerijetko gubi u različitim situacijama. Nemam kristalnu kuglu za razliku od nekih ovdje, ali podizanje tužbi je vrlo izvjesno i kako je naprijed rečeno, financijski ostvarivo. Imate cca 17000 dioničara, šta ste vi očekivali da jedan dobar dio njih neće podići tužbe?

Mislite da Zakon kojim se na umjetan način aktiviraju potraživanja/jamstva i koji je popljuvala struka koja od lexa nije imala koristi, da takav Zakon isključuje tuzbe za naknadu? Pisali ste o tome da se cekaju uprave da proknjize jamstva u FI, al sada kada se govori da ce se snagom nagodbe aktivirati jamstva, od vas ni riječi?

Gubitak je za mene prihvatljiva opcija, ali ovakva pljačka ne! I neću dizat balvan revoluciju, iako imamo posla sa mafijom u odijelima, nego ću svoju pravdu tražiti pravnim putem ako bude trebalo. Šta vas to smeta? Jel vas nešto tražimo?

A što se tiče IU, Vlade, US, moje mišljenje je da je to skupina podkapacitiranih koko.ara, koji su toliko očiti u svojoj prig.upavosti, da ih svaki prosječni forumaš može provalit!

U Lex Agrokoru ima jedna nedorečenost (čitaj: “bug“) koja bi mogla biti kobna za Borg ekipu. Sad but true: Borg ekipa je sama napravila taj “bug” u Lex Agrokoru i nisam sasvim siguran hoće li ga moći “elegantno” zaobići.

Konkretno: Lex Agrokor, Članak 43. stavak 13.

(13) Iznimno od stavka 11. ovoga članka, vjerovnicima osporenih tražbina priznat će se pravo glasa ako se na ročištu za glasovanje o nagodbi izvanredni povjerenik i nazočni vjerovnici s pravom glasa tako sporazumiju. Ako se sporazum ne može postići, o tome odlučuje sud na ročištu rješenjem protiv kojeg nije dopuštena posebna žalba”

Problem je da u zakonu nisu definirali kako se dolazi do “sporazuma”. U zakonu ne stoji da treba imati npr. “relativnu većinu“, “apsolutnu većinu“, “2/3 od ukupnih tražbina” ili slično – stoji samo da se izvanredni povjerenik i nazočni vjerovnici s pravom glasa trebaju “sporazumjeti“.

U zaključku pod brojem St-1138/17-2728 Trgovački sud je “1 na 1” kopirao odredbe iz gore navedenog članka Lex Agrokoga, očigledno ne želeći ulaziti u dubioze što je to “sporazum” i kako se do njega dolazi.

IV Pravo glasa vjerovnika” … “c) vjerovnicima osporenih tražbina će se priznati pravo glasa ako se na ročištu za glasovanje o nagodbi izvanredni povjerenik i nazočni vjerovnici s pravom glasa tako sporazumiju. Ako se sporazum ne može postići o tome odlučuje sud na ročištu rješenjem protiv kojeg nije dopuštena posebna žalba. Stoga se ti vjerovnici pozivaju pristupiti na ročište da bi im se moglo priznati pravo glasa uz navedene uvjete.

I sad mali primjer iz poltronskog novinarstva – u glavnoj ulozi. g. Frenki Laušić koji gore navedeni tekst suda u svom članku[/url] interpretira na sljedeći način:

“Zanimljivo je da će, kako stvari stoje, imatelji obveznica moći glasati, iako im je Adris grupa osporila njihove tražbine (oko devet milijardi kuna) i nije pristala na posebni sporazum s Agrokorom.”

Postoji poslovica sa zecom, ražnjem i šumom… da je sada ne citiram. E sada: Ili Frenki zna nešto što mi ne znamo, ili Frenki zna tajnu kako će se “sporazumjeti” suprotstavljene strane, ili Frenki samo radi “copy/paste” i prenosi “mokre snove” Peruška i Borgovaca… ili Frenki samo baljezga.

Mislim da će na ročištu za glasovanje o nagodbi po ovom pitanju svakako biti “navlačenja” i “iskrenja” (da ne upotrijebim koju grublju riječ) između izvanredne uprave i odvjetnika nezadovoljnih vjerovnika, a pogotovo Adrisa koji osporava tražbine lešinarskim fondovima.

E, da je “mastermind” Šavorić samo u tom nesretnom članku 43 Lex Agrokora precizirao kako se dolazi do “sporazuma”, koliko bi život Borgovaca bio mirniji ovih dana….


….vise sam mislio na situaciju gdje nas, npr. desetoro tuzi te usred procesa, nas dvoje podnesemo podnesak sudu u kojem "nakon saslusanih stavova i dokaza tuzenika prihvacamo njihove stavove te smatramo da ipak nismo osteceni po tuzenoj osnovi". a tada to postaje dokaz u obrani tuzenika, i to dokaz koji sud ne smije olako shvatit bas zato jer dolazi od strane na kojoj je teret dokazivanja "foul playa".

Sinko moj mani se corava posla. Za sud nisi ostavit ces gace na stapu. Dvoje odustaju od tužbe i elaboriraju zasto odustaju. Ma koga boli qrac zasto odustajete. Date podnesak da povlacite tužbu jedna recenica i tocka. Tuzitelj ce Vam ispostavit trosak do tog momenta i parnica ide dalje sa dionicima(ovo je rijec koja se koristi u Bagrokoru) koji su ostali u procesu.

Pozdrav,

Ako VTS odradi po zakonu onda nagodba sigurno pada ili ide drugo poluvrijeme , a ako sud odlući politićki onda idu tuže sa svih strana i za 5-7 godina nakon suda u EU zna se kome dođe na naplatu sa visokim kamata, ( imam vrijemena do 10 godina al nedam ni jedne lipe ovoj pljaćki koja se događa), lp

New Report

Close