Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakva je ovo logika da jamstva budu aktivirana "snagom nagodbe"? Imamo li mi zakone ili smo na divljem zapadu?

Sa ovim se slažem. Mislim taj izraz da su jamstva aktivirana “snagom nagodbe” doista pokazuje da je ovo silovanje procesa. Jel to neka nova hrvatska složenica da je nešto aktivirano ne snagom zakonskih akata, propisa, članka zakona i sl. nego “snagom nagodbe”. Svaki iole ozbiljan sud ovakav neutemeljen argument ako to uopće možemo nazvati argumentom, više nekom poštapalicom, bi trebao bezrezervno odbaciti bez obzira na posljedice.



Kad je velika para u igri, samo batin radi. Franck i agram i alca su to pokazali – ispregovarali su ipak nesto za sebe.

Žalim što nij ebilo mudrosti da i mali budu uključeni, onda bi se ova kloak mogl nazvati nekim uspješnim projektom. sad ostaje samo sud i presedani postavljeni pogodbom sa agramom ili alcom.

bilo kako bilo, kad otrov ude u organizam, jedini put ka ozdravljenju j izbaciti otroc iz organizma. u tom smislu, sanjam dan kad će agrokor biti delistan i nestati i san nasih zaslona i iz nasih života. Zbogom i idi bestraga.

Burza neće trenutačno odreagirati, ne ide to tako, ali vremenom hoće. nema vise agrokora, ali ima i dalje adrisa, adpl, osigravatelja, turosta i raznih drugih povoljnih kupnji. ili ćeš trgovati il nesto zaraditi, ili neces pa ne bus nis ni obrnul ni zaradil

Imas totlno krivi pogled.
Ako sud odobri ovakvu nagodbu, to je zadnji cavao u lijes ove drzave.
Na burzi ce neki sigurno zaraditi, ali mislim da ce to biti daleko od burze kakvu prizeljkujemo.
Promete vece od 5 milja neces gledati
[/quote]

Svakog čuda tri dana dosta, jednom kad nestane agrokor, nestat će i i otrov i smrad. život ide dalje, burza je puna prilika, dvije godine imamo rast gsopodarstva, a to nije se ni najmanje jos odrazilo na burzu.

ako agrokora nema, kakve to veze ima sa adpl, ili lrhc, ili cros, ili ili ili ili.

pa i ja sam pogubio pare na nekim dionicama pa nisam zamrzio na sve dionice. samo nek ekrene malo trgovina , odmah e lhudi navaliti – bas kao i u zivi zid sad kad im ide. nnvac je vrag – ljudi mu ne mogu odoliti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako je trgovački sud iole pošten i drži se nekakvih zakona onda bi morali rezonirati isto kao i ovi iz Adrisa.
Ali ipak poznajući sudstvo u Hrvatskoj iskreno sumnjam da će trgovački sud imati hrabrosti odbaciti nagodbu. To bi bilo osmo svjetsko čudo!
https://www.index.hr/vijesti/clanak/adris-ne-mozemo-podrzati-nagodbu-nije-ni-pravedna-ni-postena/2005573.aspx



@fatboy

PVV je unatoč činjenici da nije reprezntativni predstavnik vjerovnika izglasalo Nagodbu. To je istovremeno suprotno Zaključku trgovačkog suda koji je stavio van snage postojeću podjelu vjerovnika po skupinama.
Dakle vjerovnici nisu podjeljeni u skupine po pravnom položaju niti u podskupine prema ekonomskom interesu. To je dosta bitno budući da se na temelju toga jednostavno provjeri jeli bili pogodovanja pojedinim vjerovnicima kako između skupina tako i unutar podskupina. To je temelj Nagodbe.
Ostaje mogućnost da se provede Zaključka na način da takva zakonita podjela bude objavljena na oglasnoj ploči.
Međutim to onda baca sasvim novo svjetlo na proces nagodbe – IU i PVV namjerno su podjelu ostavili za finale kako bi se dramatično skratili rokovi u kojima nezadovoljni vjerovnici mogu poduzeti određene pravne radnje.
Nadalje – bez utvrđenog prava glasa Nagodba je nezakonita, IU je odbila dostaviti podatke Trgovačkom sudu o plaćenim tražbinama, ali ponovno to se može odraditi preko oglasne ploče u fotofinišu, ali ponovno se otvara pitanje zašto se tako postupa. Načelno Adris može osporiti SVE tražbine pozivajući se na Zaključak trgovačkog suda.

Puno je rupa i dilema. I dalje ostaje tajna o utvrđivanju vrijednosti kompanije, insolventnosti operativnih kompanija, a sve je to trebalo davno biti rješeno.

Ne samo da vjerovnici nisu sudjelovali u postupku, nego i glavni dužnik Agrokor te ovisna poduzeća, odnosno manjinski dioničari nisu zastupani u ppstupku IU, niti je itko pokušao zaštitit njihove interese.
Uprave društava nisu smjele osporavati jamstva jer im nije dala IU. A sama IU nije ni pokusala osporiti jamstva, kao ni reći da jamstva nisu sva ni dospjela. Znamo da to IU nije napravila jer je tako ugovoreno roll upom. Ali vidi se kako je jedan Agram praktički blokirao cijelu nagodbu samo sa osporavanjem jamstava.

Tako da ovdje imamo i nesudjelovanje vjerovnika u postupku ali ni sudjelovanje ovisnih društava koje IU namjerava silom ili milom učiniti nesolventnim i to “snagom nagodbe”. Živili!



Koliki postotak imaju oni koji su glasali,a nisu isplaceni?
Meni se cini preko 75% sigurno?
Sada cete "teorije urota" morati zamjeniti cinjenicama i pokusati dokazati svoje
stavove pred nadleznim sudovima,ako uopce pokrenete kakav sudski postupak.

Tko i što bi se trebalo dokazivati pred sudovima?
Budi malo određeniji jer ovo što je učinila IU i PVV je utrkivanje s vremenom.
5 ljudi prihvatilo Nagodbu koju još nitko nije vidio – složiti ćeš se da to nije relevantno.
Još tu ima puno posla a sve u vezi zaključaka Trgovačkog suda i Visokog trgovačkog suda sli i pojedinih vjerovnika.
Misliš li da su te prepreke uklonjene ili misliš da će bez da se IU očituje po tom pitanju trgovački sud potvrditi Nagodbu?

[/quote]
Da,mislim da ce TS potvrditi nagodbu.
Ja ne vidim "prepreke" koje vi "vidite".
[/quote]
Evo ja sava smo se nagodili i sad ćemo ti uzet kuću i vikendici “snagom nagodbe”

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Upravo na Otvoren IU kaže da će se naknadno naći neko rješenje za MALE dioničare

Evo, upravo Tonogal pitao ovu zensku Peruskov “side-kick” što ce biti s malim dionicarima, hoce li im ostati NULA, a ona opete kreće bulazniti……”mali dobavljači, radničko dioničarstvo, špekulacije na burzi, rizična ulaganja bla bla bla……”

Sve u svemu – odgovora nema.

Zao mi je, ali izgleda da je to kraj price za nase kolege koji su ovdje ulagali…….a iskreno se, bojim, i kraj priče za sve nas koji se nadamo / očekujemo da jos ima zivota za sve nas za ovoj burzi.

Nakon ovoga ostaje pustos……

Evo, upravo Tonogal pitao ovu zensku Peruskov “side-kick” što ce biti s malim dionicarima, hoce li im ostati NULA, a ona opete kreće bulazniti……“mali dobavljači, radničko dioničarstvo, špekulacije na burzi, rizična ulaganja bla bla bla……”

Sve u svemu – odgovora nema.

Zao mi je, ali izgleda da je to kraj price za nase kolege koji su ovdje ulagali…….a iskreno se, bojim, i kraj priče za sve nas koji se nadamo / očekujemo da jos ima zivota za sve nas za ovoj burzi.

Nakon ovoga ostaje pustos……

lJUDIS U POGUBILI PARE I NA MAGMI, I NA VIADUKTU, I NA DIOKIJU IN AXY DRUGIH DIONICA, i nije burza propala zbog toga, prvi korak je izbaciti otrov sa burze, onda tek moze poceti spori i mukotrpan oporvak

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

lJUDIS U POGUBILI PARE I NA MAGMI, I NA VIADUKTU, I NA DIOKIJU IN AXY DRUGIH DIONICA, i nije burza propala zbog toga, prvi korak je izbaciti otrov sa burze, onda tek moze poceti spori i mukotrpan oporvak

To je totalno neusporedivo, kolega.

Ovdje je nepovratno izgubljen stotine puta veći kapital koji se NIKAD više neće vratiti na burzu.

I zbog toga će se i dalje vrtiti istih par milja kuna kao i svakog Bozjeg dana unatrag danjih par mjeseci do daljnjega……dok god sve to ne presuši…..ili samim akterima – odnosno nama – jednostavno ne dojadi do mrcvarenje…..

Sve ce to biti provareno i zaboravljeno. Na prvi znak da se tu nesto moze zaraditi, evo ekipe natrag.

Od sutra dpl ili cros vrijedi još više no dosada, a za mjesec dana bude još više vrijedilo. turiste da i ne spominjem. kladim se da u 10 mjesecu nitko živ nece vise ni spominjati agrokor – jer igrat ce adpl, vlen, turist, atgr, itd itd itd.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mali dioničari zadnji u redu naplate – “ako išta ostane”……..upravo reče uvazena dama na Otvorenom…….

Osnove su financija da su mali dioničari rezidualni vjerovnici i da su zadnji u redu naplate i da ostaju bez išta u ovoj situaciji prezaduženosti. Zar su kockari i avanturisti koji su kupovali dionice A. nakon I.U. smatrali da će zaraditi novce ili preuzeti kompaniju. Osvjestiti da li neka kompanija stvara vrijednost ili stvara dug ! Ali ima ljudi koji se prezentiraju kao profesori i nisu stigli od abecede.

New Report

Close