Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

13:13 – Jednoglasno je izglasana nagodba u Agrokoru

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/uzivo-ocekuje-se-konacni-dogovor-o-nagadbi-pucar-uklonjene-su-najvece-prepreke-1252989http://www.vecernji.hr

dakle nagodba je podržana, sad čekamo potvrdu suda 🙂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



https://novac.jutarnji.hr/aktualno/fabris-perusko-sergej-volk-i-marica-vidakovic-najavili-prihvacanje-nagodbe-vjerovnika/7497198/

Kaže jamstva su aktivirana "snagom nagodbe"! A onda će ih potpisati valjda uprave solventnih kompanija?

Dakle vjerovnici će nagodbom odlučiti tko je solventan! Made in kroejša.

Sjećate se kako su neki ovdje uvjeravali da su jamstva aktivirana lexom, to je tvrdila i IU. Valjda su skužili da obzirom je lex donijela država da bi to bila direktna veza za tužbe prema državi. Pa sada jamstva aktivira "snaga nagodbe".

Ovo je nagodba na silu i pod bilo koju cijenu! Čestitke Plenkoviću i Vladi.

Možda snagom Nagodbe koju će potpisati Frenki u Jutarnjem – Frenki piše ko desetar JNA ( to su uglavnom bili politički podobni s nesvršenom osmogodišnjom )!

Sve ćemo uskoro vidjeti na E-oglasna!
Tvrditi da je nešto nesolventno zato što je silom Lexa dugoročni kredit pretvoren u dospjela potraživanja ili zato što netko ne može vratiti sredstva iz RollUp u roku 1 godine, a istovremeno se RollUp produžuje na minimalno 2 godine ili se zatvara novim dugoročnim zaduženjem, ili tvrditi da su obveznice dospjele a nisu ni u trenutku donošenje lexa, a sada se prolongiraju na 10 godina, a dijelom pretvaraju u vlasništvo kompanije………..

Mislim da to nije cilj nagodbe a tako niti piše u Lexu.
Jedino logično rješenje je da su SVE kompanije solventne, a ako u vremenu u kojem trebaju ispuniti svoje kreditne obveze to ne uspiju da se onda pokrene stečaj kompanije.
[/quote]

Kada tražbina dospije tek tada mogu biti “aktivirana” jamstva, a ovdje se lexom aktiviralo jamstva za trazbine koje nisu ni dospjele.
Pa sada su se domislili da snagom nagodbe aktiviraju jamstva, iako im uprave to nisu htjele proknjizit. Čista pljačka.



Nagodba potpisana a burza se ne mrda .

Niti je potpisana, niti ju je sud potvrdio.


Dali su zadovoljna gospoda koja su zagovarala da ostanemo nepravedno bez svega da bi burza narasla ? Hvala vam sto ste nam željeli zlo , umjesto da ste nam davali podršku

Nemoj pisati neistine. Nitko ovdje nije navijao da mali ne dobiju ništa niti sada zbog toga uživa niti vam je tko želio zlo nego se pokušalo racionalno raspraviti zašto će do toga vjerojatno doći i sad kad je do toga došlo, sad su krivi oni koji su o tome pisali kao da su vam oni oduzeli dionice?!?
Ja i dalje smatram da ovakva nagodba nije u redu i da se moglo naći i drugačije rješenje koje bi male ostavilo u igri, makar s par % novog Agrokora, ali veliki uvijek igraju samo za sebe i briga ih za male. Politika (HDZ i Plenković) mogli su napraviti pritisak i odigrati to na način da se i malima ostavi nešto, ali nisu. Izbori dolaze pa izađite na njih i glasajte.
[/quote]

Uopce nije bitno sto veliki ili malo hoce. Bitno je sto zakon kaze da je zakonito. A ovdje je sve bilo protuzakonito. Odvratna država.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/2MhXKsZRf0xBM4gkqnKUVA==.pdf

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !




Nažalost umješaći nemaju status stranke u postupku i ne mogu disponirati tužbenim zahtjevom. Dakle, ako Agram povuće osporavanja jamstva, umješaći ne mogu sami dalje nastaviti postupak.

Nažalost moram se složit s tobom. Ali sve što Agram i ostali dobiju za svoje dionice, mora vrijediti i za ostale.
[/quote]
Mozda za vjerovnike moze vrijediti,ali za duznike ne.Na zalost ,dionicari nisu vjerovnici i nisu kreditirali Agrokor.
[/quote]

Sam sebi uskačeš u riječ, jer ako dionice kao kolateral npr jamnice vrijede, kako je onda insolventna jamnica jer su po lexu aktivirana jamstva? Zar Antiša nije rekao da su dionice 0 kn.
Ali to nama i nije tolilo bitno za tužbu. Za ostale vjerovnike koji imaju kolateral ovo je zicer.


Nagodba potpisana a burza se ne mrda . Dali su zadovoljna gospoda koja su zagovarala da ostanemo nepravedno bez svega da bi burza narasla ? Hvala vam sto ste nam željeli zlo , umjesto da ste nam davali podršku , ali novac je očito vaše prokletstvo jer želite drugome zlo zbog istoga. Za razliku od vas ja vama želim svako dobro , kao i svima koji su sudjelovali u lopovluku. 🙂

pa nije burza prekidač za svjetlo da uključiš i isključiš. totalno promaeno poimanje.

takoder totalno promaseno poimanje je da mi nekome zelimo zlo. ja sam prizeljkivao da mali budu ukljucenoi u nagodbu, ali ocito pritisak nije bio dovoljno velik tj. krokodili su veliki, a bara mala. medutim, ako dosita stoji ono što pise jutarnji da ce agram dobiti nesto za svoje dionice, to pozdravljam svim srcem jer takav zicer neće propustiti nijedan ozbiljan dioničar , počev od medike, purka itd

to da gram proda svoje dionice, a mediki da vvrijede nula kn, to bi bilo kao da mirovinci ponude 5,75 kn za dionice jadrana, ali samo onima koji se prezivaju od a do m, ovima od n do ž e njima drži tvrdo. to ne bu prošlo ni najednom susu. usotalom, medika je vec podnijela predstavku i zaprijetila tuzbom, a bom i svi ostali će tužiti.

sada ostaje još samo ta nada malim dioničarima da zatraže pred sudom barem onoliko koliko dobiju agram ili netko drugi. franck i alca tu imaju druge brige, ali agram ima bas dionice agrokor univerzua i hoce neke pare za njih, dakle bas kao i 17 000 ostalih dionicara

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Nagodba potpisana a burza se ne mrda .

Niti je potpisana, niti ju je sud potvrdio.


Dali su zadovoljna gospoda koja su zagovarala da ostanemo nepravedno bez svega da bi burza narasla ? Hvala vam sto ste nam željeli zlo , umjesto da ste nam davali podršku

Nemoj pisati neistine. Nitko ovdje nije navijao da mali ne dobiju ništa niti sada zbog toga uživa niti vam je tko želio zlo nego se pokušalo racionalno raspraviti zašto će do toga vjerojatno doći i sad kad je do toga došlo, sad su krivi oni koji su o tome pisali kao da su vam oni oduzeli dionice?!?
Ja i dalje smatram da ovakva nagodba nije u redu i da se moglo naći i drugačije rješenje koje bi male ostavilo u igri, makar s par % novog Agrokora, ali veliki uvijek igraju samo za sebe i briga ih za male. Politika (HDZ i Plenković) mogli su napraviti pritisak i odigrati to na način da se i malima ostavi nešto, ali nisu. Izbori dolaze pa izađite na njih i glasajte.
[/quote]

Naplatit ćemo se od države čiji si i ti porezni obveznik.
[/quote]

slobodan si pokušati, samo naprijed :-))

https://www.index.hr/vijesti/clanak/adris-ne-mozemo-podrzati-nagodbu-nije-ni-pravedna-ni-postena/2005573.aspx

Uz sva naša nastojanja i želju da se postigne nagodba, Adris ne može podržati nagodbu vjerovnika koja nije ni pravedna ni poštena. Upitna je zakonitost cijelog postupka, a vrijeme će pokazati koliko je ovakva nagodba u hrvatskome nacionalnom interesu”, kaže se u kratkoj izjavi Adrisa.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Bravo ADRIS!

Sada ćemo vidjeti da li su hrvatski sudovi neovisni ili su korumpirani.

Pljačka ulagaća u Agrokor je zadnji čavao u lijes ulaganja na ZSE.

I Uskok kaže nitko nije kriv.

Inače da Vam predočim kako sudi Hrvatski sud.

Nakon 15 godina suđenja susjeda koji se htio upisati na moje vlasništvo sud je napokon presudio u moju korist.
Sve troškove, veće od 100.000 kuna treba platiti tužitelj.
Naravno sused se žali. Mislim ja, nema veze ako sam čekao 15 godina mogu još jednu.

I što viši sud odluči. Da su tužitelju prekršena njegova ljudska prava i vraća suđenje na početak.
A troškovi, tko će platiti?
Da će to naknadnu u suđenju biti određeno.

Pa bando sudska, ako niži sud ne zna svoj posao već me zahebava 15 godina kao i tužitelj……

Zbog čega mi sud ne plati dosadašnje troškove suđenja kad ja sa njihovim neznanjem i nesposobnošću nemam nikakve veze.

LO.povska država i to je to.

Svatko tko želi ukrasti tvoje privatno vlasništvo se podržava i stimulira.

I ZAŠTO bi netko onda živio u takvoj državi gdje ti legalno opljačkaju tvoju privatnu imovinu.

Dionice, zemljište, stanovi, gruntovnica, katastar.

Krade se na sve strane.


Bravo ADRIS!

Iskreno, mislio sam da će biti baš obruto, da će Adris popustiti, a Agram neće… Ali eto, pokazalo se…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

jedna zbilja jaka firma je kontra cijelog procesa što mi je jako drago.U svojoj kratkoj izjavi su vrlo jednostavno rekli što misle o cijelom ovom procesu.
žao mi je štio se više se spominje franck, alca , agram & co. njihovo timing je bio do zadnje minute i onda pristanak daj što daš. adris je ostao dosljedan . u svakom slučaju, jedan očekivan scenarij,za njih , dok me je adris ugodno iznenadio, ide do kraja , ne hebu živu silu i to tako i treba biti .
sad je na redu ozbiljno očitovanje i plan Udruge povodom najnovijih događaja.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close