Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja opet moram kao papagaj, HNB mora ubrizgati milijardu € svježeg kapitala, a Tod mora Agrokor projekte doo prodati za kunu i preostale dionice u Agrokor dd. republici Hrvatskoj. Jedino svježi kapital moze stabilizirati ovu histeriju, nikakvi dugovi, stand still, ili slično nesto.

i pritom sve privatne račune gdje je prebacivao dividende zadnjih 20 godina očistiti, tj. vratiti u sustav RH !

Frende, dužni su svi, Agrokor kreditorima, a firme dobavljačima. Ja ništa ne brkam. Ništa.
I da, moguće je da su dugovi veći od imovine. Dapače čak je to gotovo sigurno. I ulazak u vlasničku strukturu je moguć tek nakon žestokog haircuta.
Ne znam kako će se to raspetljati i da li uopće, ali ako ti je smisao bio reći, što mislim da nije, da neće biti razvodnjavanja i šišanja dioničara, onda si fulao. Bit će svega. Svi će izgubiti, samo je pitanje da li više ili manje. Sad su trenutno izgubili sve.

http://www.24sata.hr/news/banke-nude-milijardu-i-vece-place-traze-izmjene-zakona-518311

Ovo je jedino suvislo. Nikakav Lex Agrokor.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav

To koliko je kolateral laveregiran samo dragi Bog zna..
Tako da ove natpisi”financijski investitori su voljni ubrizgati milijardu eura u Agrokor” su priče za malu djecu.
Pitanje koliki je dug a mslim da ni sam Ivica nezna…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Nemojte previše paničariti.
Vidite da i ova vlada ima razumjevanja za ljude koji spi.de ogromne količine sredstava, ne na svoj, već na tuđi račun.
Nitko do sada ništa nije vidio, porezna hNB, fINA, rEVIZIJE, itd, itd…
Sve će biti u redu, od devedeset i prve ništa novo, samo je, možda(?), ovo najveće.
Zbilja mislim da će sve nekako biti u redu.
Mi samo moramo paziti da ne sj..emo državu, ako ne platimo HRT pretplatu, račun za vodu, struju, nedo Bog neplaćeno parkiranje….,e, to će nas koštati.
Jedino ne kužim, zašto ne “lex ja”?


Frende, dužni su svi, Agrokor kreditorima, a firme dobavljačima. Ja ništa ne brkam. Ništa.
I da, moguće je da su dugovi veći od imovine

Iskreno zaboli me za Agrokor meni je samo važno da se moja Jana dobro uda.


….Nikakav Lex Agrokor.

S tim se slažem ali za utjehu “Para buši gdje burgija ne može”. Država ovdje nema šanse.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Stizu sve losije vijesti….burza nam nekako cudnovato dobro izgleda unatoc tome….todex dionice pogotovo

malo prije je Peđa Grbin dao izjavu o Lex Agrokoru nakon što je bio u Vladi sa Plenkovićem i Dalićkom. Uglavnom kaže da je novi prijedlog radikalno ublažen i recimo neće se moći pokrenuti izvanredna uprava tj. zakon bez pristanka dužnika tj. Agrokora (prije su to mogli veći vjerovnici, s preko 50 mil. €). Kao što rekoh još prije … light verzija.

a evo i službeno:
“Peđa Grbin ispričao je ukratko što se dogodilo na sastanku:
– Dokument će biti objavljen nakon sjednice Vlade. Radi se na prijedlogu koji je radikalno ublažen s obzirom na to što je bilo iskomunicirano zadnjih dana. Premijer je tražio od nas razumijevanje, no mi smo se od svega ogradili jer nismo imali prilike pročitati prijedlog Zakona. Ublažen je dio koji se odnosi na uvjete, no puno je važniji dio da će se moći pokrenuti uz suglasnost glavnog dužnika što je u ovom slučaju Agrokor.”

Vaš link …[/url]

Možemo mi nagađati 100 godina…
Činjenica je da sve što piše na bilanci Jamnice,Leda,Belja i sveg ostalo na Crobexu a čiji je većinski Agrokor možete lijepo naložiti na peći ili podmetnuti ispod noge od stola da vam se ne ljulja.
Book je nekoliko puta manji od iskazanog, moguće je da zarada padne radi optimizacije i promjena u prodajnoj mreži a moguće je i da se prihodi opterete zadužnicama koje se preljevaju iz matične kompanije na vezane.

Činjenica je da se sada titani i država sukobljavaju oko firme. I dok munje pucaju bolje nam se sakriti sa strane i čekati da prašina slegne i pokupiti koju mrvu. Ja sam muvao se oko Leda i nema smisla ništa raditi… Samo nešto love izgubio ali bar nešto naučio.

Firme imaju svoju “intrinzičnu vrijednost” oliti vrijede nešto ali pojma nemamo koliko s obzirom na sve a burza neće biti objektivna da njihovu vrijednost odredi, bar na kraći rok.

I sam sam mislio jutros eto to je to, standstill i Toda ide dovijorno a ono za par sati su im blokirani računi!

Ako je drzava blokirala racune moguce je da je to napravila namjerno ako su vidjeli da su se zahtjevi za isplatama poceli gomilat, pa je da iskontrolira situaciju svima sprijecila da mogu nastetit kompaniji i da sacuva imovinu i mislim da je to pametan korak jer ovako su dobili na vremenu dok se ne postigne dogovor u nekom smjeru, te su svi sigurni da se postojeca imovina bar privremeno nece prominit i da ce svi ostat jednaki prema potrazivanjima, ako banke postignu dogovor u narednih par dana onda isplate nece bit problem i nastavlja dalje sa radom dok se ne stabilizira situacija i napravi model rekonstruiranja, u suprotnom lex agrokor ce se donit i aktivirat s njim stornirat sve isplate po osnovi kamata i dugovanja, a tekuce obveze ce se nastavit isplacivat preko upravitelja te ce agrokor nastavit funkcionirat do okoncanaj postupka predstecajne nagodbe tj lex agrokora

Ignore : renči

Naravno da ne bih.
Zato će Rusi nastaviti s pritiscima sve dok potpuno ne slome Todorića (kojega su već slomili) i državu kao faktora kojega lome preko sloma svih dobavljača, vjerovnika i burze općenito.
Sada su svi asevi u rukama Rusa.
I zbog toga smatram da ova priča nije ni blizu gotova.
A rusi su poznatio kao ošti i žestoki igrači, rulet se ne zove bez veze- ruski!


Tozy nije uzeo gigantski kredit bas od rusa zato sto je dobio povoljnu kamatu. Dopustite da iznesem svoj scenarij.
Uzmem ogroman kredit za kog nitko sa Zapada – a da nema namjeru preuzeti najveci koncern, odn.monopol u regiji – nije lud da mi ga odobri, pa cu ala Sanader s madjarima, s rusima dogovoriti preuzimanje firme. Al onak, s Mercatorom se zagutio a sad uzima par puta veci kredit ?! Jednostava matematika.
r Rusi su pod sankcijama i prehrambeni monopolist u ovoj regiji im je … vrjedniji od zraka. Ovo je sad zaista geopolitika.
Vlada ne smije pustiti koncern rusima u prvom redu zbog EU i amera, pa ce stradati bas svi igraci osim stranih eur.banaka da do preuzimanja ne dodje. Rusi ce jedino paziti da stvar obave u rukavicama i bez mnogo drmanja. Shvatite da je jedan regionalni prehrambeni konglomerat u rukama Rusa, u doba sankcija NEMA CIJENE. dakle dajte mi kredit, evo vam firma a ja sam nedodirljiv. a drzava i gradjani neka se dogovore kako ce sponzorirati moje dugove. pa to su radili od 90e.


Ja opet moram kao papagaj, HNB mora ubrizgati milijardu € svježeg kapitala, a Tod mora Agrokor projekte doo prodati za kunu i preostale dionice u Agrokor dd. republici Hrvatskoj. Jedino svježi kapital moze stabilizirati ovu histeriju, nikakvi dugovi, stand still, ili slično nesto.

Slazem se i ja.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Plenki na vladi predstavlja lex…za primjer navodi brodogradilista :))..Tvrtka mora imat vise od 5000 zaposlenih..dug preko 7.5 mlrd…Pokrece se na zahtjev vjerovnika uz suglasnost duznika..ili na zahtjev samog duznika .
Spominje se sve sto hoce i rus…ocito je popustio zahtjevu..ublazio prvu verziju.
Ne pomazemo osobi ni kompaniji nego stabilnosti ekonomije….jos se zakon moze doradjivat..itd..itd..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close