Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


čeka se rezultat današnjeg sastanka, ako se banke i dobavljači ne dogovore, vlada će ih prisiliti zakonom "lex agrokor"….situacija se mora riješiti jer će afera agrokor zaljuljati hr gospodarstvo i srušiti BDP države

Nece biti dobro ako se ne dogovore , kolega. Nitko ne vjeruje vladi da moze spasit Agrokor…neka nje tu koa osigurac za ne ispunjavanje obaveza koje preuzmu Rusi ( ako potpisu da ce dalje kreditirat )…Ako Rusi odu ..ode sve u p.m.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nakon ovih zadnjih blokada pritisak je na Plenkoviću da ne donese Lex Agrokor ili da donese neki Lex Agrokor light (po volji Rusa) pa da politički ne ispadne luzer.

http://www.seebiz.eu/blokirani-agrokor-belje-ledo-jamnica-tisak-i-pik-vrbovec/ar-153381/

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/jutarnji-ekskluzivno-saznaje-drzava-je-sa-81-milijun-kuna-blokirala-agrokor-zbog-njegovog-duga-za-pdv-u-blokadi-su-racuni-agrokora-leda-jamnice/5843219/

Kažu nisu dužni državi, a ona ih blokira…
Sve može samo da rusi ne udju…
Bože sačuvaj…

kakav uopće mislite da može biti petak s Todorićem kroz život, jasno je već dugo da novca nema, ako će ga netko dati, ne vidim razloga da blokiran račun išta drugo znači osim pritiska na Gazdu da se okane ćorava posla, kako ćemo u tomu svemo mi s njime proći, ostaje za vidjeti, ne znam da li uopće ima smisla svim ulagačima poželjeti ugodan vikend, ali eto ugodan vikend svima, pa i onima koji su ovdje zagovarali Gazdinu poslovnu politiku, a na kraju se ipak ispostavilo da je on jedan obični režiseronja

Ja sam vam sve rekao ali izgleda da nitko ne želi slušati…

Budite oprezni..

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Pozdrav,

Kako u ovo sve se uklapa kompanija Agrokor projekti d.o.o. – koja je mislim vlasnik B.V. iz Nizozemske.
Vlasnik Agrokor projekata je Ivica Todorić 100%…
Imovina trvtke je 9 milijardi kuna…

http://hr.n1info.com/a188315/Vijesti/Vaznost-Agrokora-za-hrvatsko-gospodarstvo-je-prenapuhana.html

To je ono što tvrdim cijelo vrijeme. On je velik i važan jer je davio sve s neplaćanjem itd., ali zapravo je sve što radi savršeno zamjenjivo, i to još bolje nego što radi sam. Bez njega će biti puno bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Meni nije jasna jedna jednostavna stvar ?!?!?!?

Koliko si je todorić miliona isplatio zadnjih cca desetak godina na račun, dobiti, dividendi…. a da pri tome nije u prvom redu isplatio dobavljače ? Znači isplati si dobit, a dužan na sve strane?

Nadam se da će vlada, ako joj je imalo stalo do HR,,, donjeti zakon baš za njega,, tj. Da mu procesljaju tok novca, te mu se oduzme sva imovina ( i obitelji ) i vrati u agrokor da se bar dio isplate dobavljači,

Umjesto da je to koncern domaćih firmi, koje bi kroz jedan kanal opsluživale turizam i gospodarstvo, on je od toga napravio komediju

Ja opet moram kao papagaj, HNB mora ubrizgati milijardu € svježeg kapitala, a Tod mora Agrokor projekte doo prodati za kunu i preostale dionice u Agrokor dd. republici Hrvatskoj. Jedino svježi kapital moze stabilizirati ovu histeriju, nikakvi dugovi, stand still, ili slično nesto.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


bisakovi
U sridu. Sada ulagati u nešto što će se sigurno razvodnjavati 10:1 je suludo. Jamstva su jedna stvar, to kreditori mogu maknuti, ali akumulirani dug dobavljačima se neće moći nikako pa niti djelomično namiriti bez ulaska u vlasničku strukturu, a to znači dokap s brojem dionica koji će cijene svesti na djelić ovih sada. I to govorim o davanju udjela u nečem što vrijedi (Ledo, Jamnica itd.), a ne u Belju ili praznoj ljušturi Agrokoru.

Ako bi dobavljači ušli u dioničku strukturu na način kao što ti kažeš na osnovu čega će banke naplatiti svoja potraživanja kad ne mogu prodati Gazdinu Imovinu a oda ZNA SE ide naplata jamstava i šta imaju dobavljači bankrotirana poduzeća.
Osim toga čini mi se da brkaš pojmove oko pitanja tko je zapravo dužan Agrokor ili npr LEDO. Ja mislim da je dužan Agrokor. I kad bi bila predstečajna nagodba dobavljači mogu dokapitalizirati samo AGROKOR a ne i Ledo jer je LEDO drugi poslovni subjekt i nije dužan ništa npr Krašu i na osnovu čega bi Kraš dokapitalizirao LEDO kad mu ovaj nije dužan ni kune ? Jedino ako LEDO nije jamac.
I sad se opet vraćamo na banke i jamstva tko će vratiti dugove Agrokora u tom slučaju? Dobavljači?
Kako ? Prodavajući Firme pod Jamstvima ?
U tom slučaju dugove će vraćati LEDO i šta na kraju dobivaju dobavljači bankrotiranu firmu. Dobavljači su ovdje jeb…ena stranka i ako tko nagrabus nagrabusiti će dobavljači jer Rusi imaju sve poluge u rukama

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close