Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisam pravnik. Nisam ni ekonimista. Ali ako su po zakonu jamstva ograničena visinom kapitala, ne bi li se u slučaju stečaja tvrtki kćeri taj dug temeljem jamstva koji je u visini temeljnog kapitala mogao refininacirati uz neku povojnu kamatu od 2 do 3% bez promjene u vlasničkoj strukturi?

Koje veze temeljni kapital ima sa ičime? Imaš firma sa vrlo malim temeljnim kapitalom, a sa ogromnim kapitalom. Pogledaj si primjerice samo bilancu Atlantic Grupe i njen temeljni kapital. Onda pogledaj tu istu bilanci i koliko je ona zadužena u odnosu na taj temeljni kapital.

Znači kada pišeš moraš biti precizan jer si u samome pitaju jednom napisao kapital, pa onda temeljni kapital, pa nisi definirao da li to vrijedi za ukupno zbrojena jamstva ili za pojedinačna jamstva.

Ne, nema takvih odredbi, u tome i jeste štos, a svako pojedinačno jamstvo vjerojatno ni ne prelazi neku tu kategoriju kapitala.

Prvo i osnovno – na koji kapital si mislio- samo temeljni kapita, ili ukupni kapital (sa rezervama, pričuvama, kapitalnim dobitima)?

Nevjerojatno!
Ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta izjavljuje da trgovačka društva moraju biti servis građanima.
A što su onda institucije? Čemu služi tržište? Čemu trodioba vlasti ako u Hrvatskoj o nečemu takvom ima smisla uopće i razgovarati?
Uvijek s lošeg na gore. Dalićka kakva god bila je nedohvatljiv svemir za ovoga kad je struka u pitanju.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/horvat-u-procesu-nagodbe-nece-svi-biti-sto-posto-zadovoljni-1250250http://www.vecernji.hr

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.




…bih pratio mediku – jer ako medika kao dionicar (Putem repoa) tuzi zato sto je dionicar adris nesto dobio, onda to vriedi za sve dionicare. zato oni sto pricaju da to enma veze s malim dionicarim, pricaju besmislice – ako jedan dionicar za svoje donice nesto dobije, onda je tu tock apreokreta.

ti misliš da oni nisu toga svjesni nego će reći da daju adrisu ili agramu naknadu za dionice pa da ih svi drugi mogu tužiti? ma možeš misliti…
upakirat će taj dogovor u nešto slično onome što je avax10 objašnjavao neki dan, tako da se neće raditi o isplati za dionice nego nekakvo drugo rješenje (povrat dionica po aneksu radi fiktivnog pravnog posla /repo/ ili nešto slično)
[/quote]

da, a onda ce medika tužiti i dobiti sud jer će sucu trebati jedno 5 minuta da uvidi suštinu stvari – pa nisu suci bedaci, kojiput i oni sude po pravdi, ako nema pritisaka da zažmire kao sada kod agrokora gdje se sud drži po strani

Zašto je medika sad izasla u javnost – oni su zapravo rekli, nismo bedaki, ne mozete nam prodavati muda pod bubrege, ako oni za dionice dobiju nesto, zvali vi to ovako ili onako hoćemo i mi.
[/quote]

Ako bilo tko od bivsih/sadasnjih vjerovnika dobije s osnova valsnistva dionica, ne može se to nikako upakirat, nego onda i manjinskim dionicarima dionice vrijede. To se zove nagodba. Kako će sud potvrdit očito pogodovanje Atlanticu i drugima? Ako to sud napravi, tada samo treba doći do neovisnog suda i eto naknade štete s kamatama i to puno više nego sto bi dioničari dobili nekakvom nagodbom. Zato sud mora mislit kolko će drzavu kostat nezakonita nagidba ili ociti kriminal

Sud nije tu da misli, nego da provodi zelje borgovaca.
Tu se odluka zna unaprijed.
Medunarodni sudovi su jedina opcija.
I odlazak iz ove banane drzave.
Ipak, kao vjeciti optimist, kazem da se trebamo strpiti jos malo


Sud nije tu da misli, nego da provodi zelje borgovaca.
Tu se odluka zna unaprijed.
Medunarodni sudovi su jedina opcija.
I odlazak iz ove banane drzave.
Ipak, kao vjeciti optimist, kazem da se trebamo strpiti jos malo

Donese li TS odluku kojom potvrdjuje nezakonje zbog “viših interesa” il zbog ugroze od “sistemskog rizika”, onda će to netko morat platiti.

Ma placamo svi mi.
Oni koji to ne zele idu van.
Svakim danom sve vise.
A vidis da nikoga nije briga.
Dapace, mislim da je to dio velikog plana.
Merkel ima vise mozga od Hitlera


Nevjerojatno!
Ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta izjavljuje da trgovačka društva moraju biti servis građanima.
A što su onda institucije? Čemu služi tržište? Čemu trodioba vlasti ako u Hrvatskoj o nečemu takvom ima smisla uopće i razgovarati?
Uvijek s lošeg na gore. Dalićka kakva god bila je nedohvatljiv svemir za ovoga kad je struka u pitanju.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/horvat-u-procesu-nagodbe-nece-svi-biti-sto-posto-zadovoljni-1250250http://www.vecernji.hr

vrh mi je, za vrijeme Sanadera, bio onaj ministar Jubito
ali ovaj dakle nije daleko od njega
ergo vratili se mi desetak godina unatrag





…bih pratio mediku – jer ako medika kao dionicar (Putem repoa) tuzi zato sto je dionicar adris nesto dobio, onda to vriedi za sve dionicare. zato oni sto pricaju da to enma veze s malim dionicarim, pricaju besmislice – ako jedan dionicar za svoje donice nesto dobije, onda je tu tock apreokreta.

ti misliš da oni nisu toga svjesni nego će reći da daju adrisu ili agramu naknadu za dionice pa da ih svi drugi mogu tužiti? ma možeš misliti…
upakirat će taj dogovor u nešto slično onome što je avax10 objašnjavao neki dan, tako da se neće raditi o isplati za dionice nego nekakvo drugo rješenje (povrat dionica po aneksu radi fiktivnog pravnog posla /repo/ ili nešto slično)
[/quote]

da, a onda ce medika tužiti i dobiti sud jer će sucu trebati jedno 5 minuta da uvidi suštinu stvari – pa nisu suci bedaci, kojiput i oni sude po pravdi, ako nema pritisaka da zažmire kao sada kod agrokora gdje se sud drži po strani

Zašto je medika sad izasla u javnost – oni su zapravo rekli, nismo bedaki, ne mozete nam prodavati muda pod bubrege, ako oni za dionice dobiju nesto, zvali vi to ovako ili onako hoćemo i mi.
[/quote]

Ako bilo tko od bivsih/sadasnjih vjerovnika dobije s osnova valsnistva dionica, ne može se to nikako upakirat, nego onda i manjinskim dionicarima dionice vrijede. To se zove nagodba. Kako će sud potvrdit očito pogodovanje Atlanticu i drugima? Ako to sud napravi, tada samo treba doći do neovisnog suda i eto naknade štete s kamatama i to puno više nego sto bi dioničari dobili nekakvom nagodbom. Zato sud mora mislit kolko će drzavu kostat nezakonita nagidba ili ociti kriminal
[/quote]
Nevjerovatno zakljucivanje.
Vjerujem da vi niste nikada vodili niti jednu parnicu u zivotu.
Nagodba NE MOZE biti nezakonita ako je potvrdi nadlezni TS.Samim tim cinom nagodba je zakonita i obvezna za sve sudionike,a obvezuje i one koji joj nisu pristupili.
Nagodbu je IZNIMNO TESKO,ako ne i nemoguce “srusiti” nakon sto je donesena.





…bih pratio mediku – jer ako medika kao dionicar (Putem repoa) tuzi zato sto je dionicar adris nesto dobio, onda to vriedi za sve dionicare. zato oni sto pricaju da to enma veze s malim dionicarim, pricaju besmislice – ako jedan dionicar za svoje donice nesto dobije, onda je tu tock apreokreta.

ti misliš da oni nisu toga svjesni nego će reći da daju adrisu ili agramu naknadu za dionice pa da ih svi drugi mogu tužiti? ma možeš misliti…
upakirat će taj dogovor u nešto slično onome što je avax10 objašnjavao neki dan, tako da se neće raditi o isplati za dionice nego nekakvo drugo rješenje (povrat dionica po aneksu radi fiktivnog pravnog posla /repo/ ili nešto slično)
[/quote]

da, a onda ce medika tužiti i dobiti sud jer će sucu trebati jedno 5 minuta da uvidi suštinu stvari – pa nisu suci bedaci, kojiput i oni sude po pravdi, ako nema pritisaka da zažmire kao sada kod agrokora gdje se sud drži po strani

Zašto je medika sad izasla u javnost – oni su zapravo rekli, nismo bedaki, ne mozete nam prodavati muda pod bubrege, ako oni za dionice dobiju nesto, zvali vi to ovako ili onako hoćemo i mi.
[/quote]

Ako bilo tko od bivsih/sadasnjih vjerovnika dobije s osnova valsnistva dionica, ne može se to nikako upakirat, nego onda i manjinskim dionicarima dionice vrijede. To se zove nagodba. Kako će sud potvrdit očito pogodovanje Atlanticu i drugima? Ako to sud napravi, tada samo treba doći do neovisnog suda i eto naknade štete s kamatama i to puno više nego sto bi dioničari dobili nekakvom nagodbom. Zato sud mora mislit kolko će drzavu kostat nezakonita nagidba ili ociti kriminal
[/quote]

Evo Mamiću 6 i pol godina zatvora i mora vratiti svu pokradenu lovu Dinamu.

Sada čekamo isto za Todoriće, Ramljake, Tedeshije i Borgovce.

I naravno da vrate svu lovu.

Hrvatska će ubrzo biti zemlja bez duga i primamljiva za ulaganje jer će bez duga imati prostora za to.

Inače ministra unutarnjih poslova treba smijeniti jer mu je još jedan kr.iminalac zbrisao ispred nosa.
Pa čovjek ne smije iz grada a kamoli iz države.

Bilo bi zanimljivo pratiti jel Ante Ramljak pobjegao iz zemlje. Ili mozda Martina Dalic? Bit ce zanimljivo…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Nevjerovatno zakljucivanje.
Vjerujem da vi niste nikada vodili niti jednu parnicu u zivotu.
Nagodba NE MOZE biti nezakonita ako je potvrdi nadlezni TS.Samim tim cinom nagodba je zakonita i obvezna za sve sudionike,a obvezuje i one koji joj nisu pristupili.
Nagodbu je IZNIMNO TESKO,ako ne i nemoguce "srusiti" nakon sto je donesena.

Ima jedan vic!
Tata pravnik prepušta svoju pravničku praksu svom sinu pravniku i ovaj preuzima sve njegove slučajeve.
Nedugo potom, ponosni sin pravnik dolazi svom tati pravniku i hvali mu se: “Znaš tata, ovaj slučaj koji si ti vukao dvadeset godina, ja sam riješio u mjesec dana!”
Na to će tata pravnik svom sinu pravniku: “Budalo jedna! Na ovom slučaju sam te odškolovao i prehranio zadnjih dvadeset godina!”

🙂

I sada imamo slučaj da nam jedan pravnik kaže da je “praktički nemoguće” osporiti sudsku odluku i potiče nas da se u to ne upuštamo.

Ili je dotični jako loš pravnik ili naprosto bedak koji nebude nahranio svoju obitelj.

Ali svatko sam bira pravnike koji će ga zastupati.

Ja znam dosta stvarnih pravnika koji potiho samo bilježe nezakonitosti na kojima će temeljiti svoje zastupanje manjinskih dioničara. Nekako su mi oni releantniji od forumskih piskarala.

La vita e bella!

Evo Mamiću 6 i pol godina zatvora i mora vratiti svu pokradenu lovu Dinamu.

Sada čekamo isto za Todoriće, Ramljake, Tedeshije i Borgovce.

I naravno da vrate svu lovu.

Hrvatska će ubrzo biti zemlja bez duga i primamljiva za ulaganje jer će bez duga imati prostora za to.

Inače ministra unutarnjih poslova treba smijeniti jer mu je još jedan kr.iminalac zbrisao ispred nosa.
Pa čovjek ne smije iz grada a kamoli iz države.

koju lovu???
misliš onu za naknade…bešga, to je po zakonu… ili misliš na “onu” lovu za koju je predsjednica prozvala da je vrate tj. pare za koje je organizirana kombinacija koju zovemo “lex agrokor” ?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close