Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer i danas sam dobio više PP podrške i upita što mislim kako će sve ovo završiti.

Iako ništa još ne znamo, zapravo znamo sve!

Hrvatska je članica Europske unije, a to je, uz sve očite demokratske deficite i probleme s kojima se EU susreće ipak jedan od najrazvijenijih dijelova svijeta.

EU je, ako ništa drugo, zbog svoje povijesti i izgrađenog institucionalnog okvira puno uređenije društvo nego nego što se to misli. Dakako, negativni aspekti toga su enormna birokratiziranost i tromost.
Ali, sustav ipak postoji.

U takvom okruženju, naprosto nije moguće nekažnjeno donijeti zakon koji propisuje da vlasnik sa tek 25% udjela u vlasničkom kapitalu može “spržiti” cjelokupni kapital kompanije. I bez obzira na odluku Ustavnog suda, takve odredbe su u izravnoj opreci sa tržišnom ekonomijom i temeljima postojećih pravnih postulata koje vladaju u EU. Dakako to je u suprotnosti i sa zdravim razumom.

Hrvatska se igra.
Tu igru su nemušto građani ove zemlje dopustili na izborima.

Ali statistika nam zorno pokazuje da država u pravilu gubi sve sporove na europskim sudovima.
Ako neće biti dovoljno pameti ovu katastrofu na vrijeme spriječiti, ta mudrost će nam biti dana kroz sudske postupke. To će porezne obveznike lupiti po džepu. Možda će građani ove lijepe zemlje nakon nekog vremena naučiti lekcije.

Ništa još ne znamo, a zapravo već znamo sve!

Čitamo se!

🙂

La vita e bella!

Zampi,
A ti si tipican primjer cega?
Nakon svega sto smo saznali, stvar je itekako jasna.

Posejdon,
Svaka ti je na mjestu!


kupovali ste gazdine dionice, bili u talu s njime pa sad prihvatite da imate isti položaj kao i on-dioničari su zadnju u redu naplate, tj. ako što ostane na kraju kad se plati sve druge

Opet post gdje se pokazuje temeljno neznanje. Po stoti put nismo kupovali gazdine dionice. Kupovali smo dionice u kojima je Agrokor bio samo jedan od vlasnika. Ne razumijem koja je poanta ponavljanja iste pogresne teze svaki drugi dan.

Savjetujem procitati knjige o financijskijskim izvjestajima, kako se ovakve nebuloze vise ne bi izjavljivale.

Posejdon.

Dobro si napisao. Ovaj lex agrokor nije u skladu sa pravnom stečevinom EU a to se vidi i iz Uredbe EU 2015/848. Ovaj naš povjerenik ne osporava jamstva i tražbine, nego se bori samo za gazde iz roll upa i ruske banke. Njega je predložila Vlada, a sud nije imao druge nego prihvatiti..tako si je republika Hrvatska otvorila bokove, a sve za dobit sitnih kokošara iz skupine Borg i onih iza skupine Borg

A koje su to knjige??



kupovali ste gazdine dionice, bili u talu s njime pa sad prihvatite da imate isti položaj kao i on-dioničari su zadnju u redu naplate, tj. ako što ostane na kraju kad se plati sve druge

Opet post gdje se pokazuje temeljno neznanje. Po stoti put nismo kupovali gazdine dionice. Kupovali smo dionice u kojima je Agrokor bio samo jedan od vlasnika. Ne razumijem koja je poanta ponavljanja iste pogresne teze svaki drugi dan.

Savjetujem procitati knjige o financijskijskim izvjestajima, kako se ovakve nebuloze vise ne bi izjavljivale.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Todorić Plenkoviću: “Sve ti se ruši kao kula od karata”


Todorića za premijera! U Hrvatskoj je i to moguće! 🙂
http://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljujemo-nove-mailove–broker-iz-lexa-martini-dalic-to-moramo-bolje-osvijestiti-kod-andreja/1046262.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljujemo-nove-mailove–broker-iz-lexa-martini-dalic-to-moramo-bolje-osvijestiti-kod-andreja/1046262.aspx

Mi živimo u Borg State!

La vita e bella!

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/visoki-trgovacki-sud-potvrdio-da-su-uzvodna-jamstva-osporena-i-uputio-imatelje-jamstava-u-parnice-radi-utvrdivanja-osnovanosti-njihovih-trazbina/


Jučer i danas sam dobio više PP podrške i upita što mislim kako će sve ovo završiti.

Iako ništa još ne znamo, zapravo znamo sve!

Hrvatska je članica Europske unije, a to je, uz sve očite demokratske deficite i probleme s kojima se EU susreće ipak jedan od najrazvijenijih dijelova svijeta.

EU je, ako ništa drugo, zbog svoje povijesti i izgrađenog institucionalnog okvira puno uređenije društvo nego nego što se to misli. Dakako, negativni aspekti toga su enormna birokratiziranost i tromost.
Ali, sustav ipak postoji.

U takvom okruženju, naprosto nije moguće nekažnjeno donijeti zakon koji propisuje da vlasnik sa tek 25% udjela u vlasničkom kapitalu može "spržiti" cjelokupni kapital kompanije. I bez obzira na odluku Ustavnog suda, takve odredbe su u izravnoj opreci sa tržišnom ekonomijom i temeljima postojećih pravnih postulata koje vladaju u EU. Dakako to je u suprotnosti i sa zdravim razumom.

Hrvatska se igra.
Tu igru su nemušto građani ove zemlje dopustili na izborima.

Ali statistika nam zorno pokazuje da država u pravilu gubi sve sporove na europskim sudovima.
Ako neće biti dovoljno pameti ovu katastrofu na vrijeme spriječiti, ta mudrost će nam biti dana kroz sudske postupke. To će porezne obveznike lupiti po džepu. Možda će građani ove lijepe zemlje nakon nekog vremena naučiti lekcije.

Ništa još ne znamo, a zapravo već znamo sve!

Čitamo se!

🙂

Bojim se da ste naivni.
Ja sam se najviše radovao Europi baš tog našeg korumpiranog pravosuđa.
Mogu Vam samo reći iz vlastitog iskustva da je stanje u Hrvatskoj što se tiče pravosuđa i pravde još puno gore.

Dok se sami ne riješimo korupcije, kao Rumunji, ne idemo mi nikamo naprijed.

A poznavajuči Europu ako prodamo i prepustimo svoja bogatstva strancima Europa će itekako žažmiriti.

Uostalom vidjeti ćemo u Saboru.
Ako ova Vlada opstane onda svi koji su glasali za njih su glasali za kr.iminal i korupciju.

Tu nikakve parole o stabilnosti i opasnosti da se narod dočepa vlasti ne pomažu.

Znaci jamstva osporena, nije formirano SVV i nema izvjestaja operativnih kompanija.
A oni i dalje pricaju o nekakvoj nagodbi?
Ja ne iskljucujem da u pozadini opet netko BORGIJA.



Serislave, evo sto kaze pravnik, pogledaj emisiju i sve ce ti biti jasno: https://www.youtube.com/watch?v=0he9ilH4Hpg [youtube.com]  

To kaze "jedan pravnik" ispred udruge dionicara,zar ne?Jedno od pravnih misljenja koje tek treba dokazati u praksi.Nije to sve bas tako jednostavno.
Mnogi drugi pravnici su se izjasnili da su jamstva legalna,a US je potvrdio da je zakon suglasan sa Ustavom,a i to su pravnici,zar ne? I Dolicki i Savoric su pravnici,a Dolicki je vrlo poznat u smislu trgovackog prava u zemlji i izvan nje.
[/quote]

Jesu to ovi striceki?
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1046336

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Što ti molim te znači vladajuće društvo? Ako misliš na večinski vlasnik, onda to nije isto, jer Agrokor nije svugdje bio većinski vlasnik… Uostalalom što ti znači neke sasvim druge dionice?

Pa istu stvar imaš i sa Solarisom i Ugo grupom, Valamar i Epic, HT i DT, pogledaj BCIN, AUHR…

Na X dionica većinski guzi manjiske, istina, nisu davali jamstva, ali HT posudio DT novce sa negativnom kamatom, Solaris uzme komercijalni kredit pa kreditira UGO sa nižom kamatom…

Što je ovdje novo? Svi su uvijek protiv nas malih dioničara, jer smetamo…

Ti serislave se veseliš nama jer kao hoćeš reći da smo sadili tikve sa Todorićem, ja niti tikve jeo niti mirisao… ali, samo je pitanje kada će opet ovako netko nekoga naguziti na našem TK, jer su jednostavno zakoni takvi, i ti umjesto da daš podršku, jer sutra će se to dogoditi nekom drugom, ti seres po nama…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close