Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serislav je dao pogoden opis stvari, manje vise je tako.

no, meni samo ne ide u glavu jedna stvar – franck dobije 0, sber ili netko durgi 50 posto – gdje je tu nagodba, to je čista otimačina.

uiopće, meni se čini da su nasi vrli politicari opet zashrali – umjesto pola milijarde za pijavice koje u gdoinu dana nisu pomakli rezultate AGROORA AMA BAS NI ZA MILIMETAR, trebali su napravit restrukturiranje konzuma i inih, i onda reci – evo – dvije trecine agrokora radi pozitivnom jedna trecina na 0. i onda vec omjer dug imovina drsticno bolj eizgkeda. i onda bi bilo za sve

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


serislav je dao pogoden opis stvari, manje vise je tako.

no, meni samo ne ide u glavu jedna stvar – franck dobije 0, sber ili netko durgi 50 posto – gdje je tu nagodba, to je čista otimačina.

Zašto bi Franck dobio 0 ?? Oni se ovdje pojavljuju u 2 role: kao dobavljači i kao kreditori (neosigurani). Kao dobavljači imat će vrlo veliku naplatu, ali kao neosigurani kreditori znatno manje. SBER je banka i davao je lovu jer mu je to posao i to je osigurao jamstvima. Ako je Franck davao neosigurane pozajmice i glumio banku pa mislio na tome zarađivati (neki bi rekli:lihvarenje), sam se uvalio u ovo i ne treba ih ni malo žaliti u tom dijelu.

Ignore: KressoM, delux

Još jedan zanimljiv video kojeg se moramo prisjetiti: https://www.youtube.com/watch?v=Nw2SBJV7YXg

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Zašto bi Franck dobio 0 ?? Oni se ovdje pojavljuju u 2 role: kao dobavljači i kao kreditori (neosigurani). Kao dobavljači imat će vrlo veliku naplatu, ali kao neosigurani kreditori znatno manje. SBER je banka i davao je lovu jer mu je to posao i to je osigurao jamstvima. Ako je Franck davao neosigurane pozajmice i glumio banku pa mislio na tome zarađivati (neki bi rekli:lihvarenje), sam se uvalio u ovo i ne treba ih ni malo žaliti u tom dijelu.

FRANCK je razlučni vjerovnik i predstavnik je razlučnih vjerovnika u vjerovničkom vijeću kojega IU odbija osnovati.
Da bi bilo 0 kako ti kažeš onda se mora utvrditi da sve te kompanije na kojima ima razlučna prava vrijede 0, a to nije nimalo lagan posao, odnosno nemoguć je.
No i u takvoj situaciji u kojoj bi se dokazalo da zalog vrijedi 0 kuna, razlučni vjerovnici se tretiraju kao dobavljači7kreditori i naplaćuju u istom iznosu kao dobavljači/kreditori. Prikriveno kreditiranje tu nema utjecaja jer ako je i bilo kreditiranje Agrokora s tim novcima su plaćane ili banke ili dobavljači – To je sudska praksa u RH. Samo iznos iznad vrijednosti zaloga ( dionice ) se tretira kao svaka druga neosigurana tražbina.



serislav je dao pogoden opis stvari, manje vise je tako.

no, meni samo ne ide u glavu jedna stvar – franck dobije 0, sber ili netko durgi 50 posto – gdje je tu nagodba, to je čista otimačina.

Zašto bi Franck dobio 0 ?? Oni se ovdje pojavljuju u 2 role: kao dobavljači i kao kreditori (neosigurani). Kao dobavljači imat će vrlo veliku naplatu, ali kao neosigurani kreditori znatno manje. SBER je banka i davao je lovu jer mu je to posao i to je osigurao jamstvima. Ako je Franck davao neosigurane pozajmice i glumio banku pa mislio na tome zarađivati (neki bi rekli:lihvarenje), sam se uvalio u ovo i ne treba ih ni malo žaliti u tom dijelu.
[/quote]

Kvalitetna jamstva koja ima Franck Adris i co, a nekvalitetna Sberbank i ostali, pa sad te strane banke dobivaju najveći dio kolača, a Franc frišku figu…zato jer su odlučili ići na ruku roll uperima a dionice proglasiti 0kn.
E to nije nagodba gdje svi nešt.popuše, nego otimačina jednima i pogodovanje drugima.

Naravno da to tako neće ići. U iščekivanju odgovora Francka..

avax10 je u pravu:

“Franck se ponašao kao Agrokorova banka, a ne kao proizvođač kave. Pretvorili su se u jednog od najvećih domaćih financijera Agrokora”, rekao je Peruško o Francku. Rekao je također da izvanrednu upravu Franck neutemeljeno proziva.

Njegova zamjenica Irena Weber naglasila je da je ]granični dug Francka oko 37 milijuna eura, od čega 9,3 milijuna eura otpada na prodaju robe.[/b]

“Preostali iznos se odnosi na financijske mjenice. Od prijavljenih 9,3 milijuna eura Francku je do sada plaćeno 6,8 milijuna eura, što je bitno iznad prosjeka ostalih dobavljača. Međutim, nažalost, pravi problem Francka nisu potraživanja, nego nevjerojatnih 59 milijuna eura drugog duga. Svoju energiju usmjeravaju na rušenje Agrokora radi partikularnih interesa.[/i]

Peruško: Ponašanje Francka podsjeća na dječji vrtić

http://vijesti.hrt.hr/444648/purko-fabris-perusko-brani-interese-jedne-strane-sberbanke



serislav je dao pogoden opis stvari, manje vise je tako.

no, meni samo ne ide u glavu jedna stvar – franck dobije 0, sber ili netko durgi 50 posto – gdje je tu nagodba, to je čista otimačina.

Zašto bi Franck dobio 0 ?? Oni se ovdje pojavljuju u 2 role: kao dobavljači i kao kreditori (neosigurani). Kao dobavljači imat će vrlo veliku naplatu, ali kao neosigurani kreditori znatno manje. SBER je banka i davao je lovu jer mu je to posao i to je osigurao jamstvima. Ako je Franck davao neosigurane pozajmice i glumio banku pa mislio na tome zarađivati (neki bi rekli:lihvarenje), sam se uvalio u ovo i ne treba ih ni malo žaliti u tom dijelu.
[/quote]

Covjece daj shvati da su u RH vec 30 god jamstva u papiru NENAPLATIVA

Naplativa su jamstva, na nekretnine, place pokretnine i sl, ali jamstvo na papir u RH jos nitko nikad nije naplatio.

Molim jedan primjer gdje je netko naplatio jamstvo:

donositelju ovog papira isplatiti ……….. eur u gotovini

Što se čudite oko Francka i sada “otkrivate” informacije? Pa to već tako godinama ide u odnosu Franck-Agrokor (i ne samo oni, naravno).


Molim jedan primjer gdje je netko naplatio jamstvo:
donositelju ovog papira isplatiti ……….. eur u gotovini

baš SBER je jedan od rijetkih koji se počeo naplaćivati na imovini i udjelima agrokora/tvrtki kćeri u inozemstvu.


Ako je shema tko jaci,
koji k…c SBER nije u ozujku naplatio ta jamstva i uzeo vise od 44%

počeo je dijelom s naplatom u inozemstvu pa je zbog toga i došlo do ledenih odnosa IU i SBER-a i isključivanja SBER-a iz procesa nagodbe pa se SBER tek kasnije uključio.
međutim kod nas se nije mogao naplatiti jer je lex agrokor sve postupke prisilne naplate u HR zamrznuo sve dok traje primjena lex agrokora

Jeli ti citas ili ne

pisem u Hrvatskoj, a ne van granice

New Report

Close