Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://www.youtube.com/watch?v=nfz3jq1RJFY

fižulić . OBRANA MANJINSKIH DIONIČARA JE OBRANA DRŽAVE I JAVNOG INTERESA

Vrlo zanimljivo..osobito od 26min..



Uglavnom i Grgic i Vlahi i Artuki zasluzuju da zbog svoje lihvarske pohlepe popuse debelog.

zasto bi oni popušili, a banke ne ili knighthead – što oni lakomi i pohlepni, oni su kao dobroćudni i skromni.

tko je dao novac, taj ima svoja prava, zvao se on maxim poletaev ili frenki ili grgi.

kakva j eto nagodb au kojoj jedan vjerovni naplati 60 ili 70 posto, a drugi 0 posto. to uopće nije nagodba, to je razbojstvo neoružano

Ne znam odakle ti informacija da ce netko dobit 0, a netko 60%, ovdje se radi da ce neki dobit 40-50%, a neki 70-80% okvirno, a problem je jer ovi sta ce dobit manje smatraju da su oni trebali dobit vise, a ovi neki sta su dobili vise da su trebali dobit manje, ocito je da se od pocetka radi na nacin da nagodbu treba postic posto potom medjutim sam pristup rijesavanja nagodbe mi se cini da je isao u smjeru skupljanja potrebne vecine glasova za izglasavanje nagodbe pri tom marginalizarajuci onu manjinu koja im nije potrebna, nacin vodjenja ove nagodbe ne daje jednakost u tretiranju vjerovnika u postupku vec neki imaju veca prava na odlucivanje prema drugima i samim time mislim da pravno ova nagodba ne moze bit skroz valjana, bit ce zanimljivo vidit rasplet poslje donosenja nagodbe u kojem smijeru ce ic tuzbe.
[/quote]

mislim da ste u krivu – ako prodiu zrcalna drustva, dionice jamnice ili leda vrijed 0 kn. a onda mozete misliti koliko vrijede pozjamice adrisa ili francka osigurane tim dionicaam.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




Uglavnom i Grgic i Vlahi i Artuki zasluzuju da zbog svoje lihvarske pohlepe popuse debelog.

zasto bi oni popušili, a banke ne ili knighthead – što oni lakomi i pohlepni, oni su kao dobroćudni i skromni.

tko je dao novac, taj ima svoja prava, zvao se on maxim poletaev ili frenki ili grgi.

kakva j eto nagodb au kojoj jedan vjerovni naplati 60 ili 70 posto, a drugi 0 posto. to uopće nije nagodba, to je razbojstvo neoružano

Ne znam odakle ti informacija da ce netko dobit 0, a netko 60%, ovdje se radi da ce neki dobit 40-50%, a neki 70-80% okvirno, a problem je jer ovi sta ce dobit manje smatraju da su oni trebali dobit vise, a ovi neki sta su dobili vise da su trebali dobit manje, ocito je da se od pocetka radi na nacin da nagodbu treba postic posto potom medjutim sam pristup rijesavanja nagodbe mi se cini da je isao u smjeru skupljanja potrebne vecine glasova za izglasavanje nagodbe pri tom marginalizarajuci onu manjinu koja im nije potrebna, nacin vodjenja ove nagodbe ne daje jednakost u tretiranju vjerovnika u postupku vec neki imaju veca prava na odlucivanje prema drugima i samim time mislim da pravno ova nagodba ne moze bit skroz valjana, bit ce zanimljivo vidit rasplet poslje donosenja nagodbe u kojem smijeru ce ic tuzbe.
[/quote]

mislim da ste u krivu – ako prodiu zrcalna drustva, dionice jamnice ili leda vrijed 0 kn. a onda mozete misliti koliko vrijede pozjamice adrisa ili francka osigurane tim dionicaam.
[/quote]

Tvoja logika je da neosigurane pozajmice vrijede nula, znaci 70% i vise vjerovnika koji nemaju nikakvo osiguranje ce dobit nula dobar ti je zakljucak

Ignore : renči



Uglavnom i Grgic i Vlahi i Artuki zasluzuju da zbog svoje lihvarske pohlepe popuse debelog.

zasto bi oni popušili, a banke ne ili knighthead – što oni lakomi i pohlepni, oni su kao dobroćudni i skromni.

tko je dao novac, taj ima svoja prava, zvao se on maxim poletaev ili frenki ili grgi.

kakva j eto nagodb au kojoj jedan vjerovni naplati 60 ili 70 posto, a drugi 0 posto. to uopće nije nagodba, to je razbojstvo neoružano

Ne znam odakle ti informacija da ce netko dobit 0, a netko 60%, ovdje se radi da ce neki dobit 40-50%, a neki 70-80% okvirno, a problem je jer ovi sta ce dobit manje smatraju da su oni trebali dobit vise, a ovi neki sta su dobili vise da su trebali dobit manje, ocito je da se od pocetka radi na nacin da nagodbu treba postic posto potom medjutim sam pristup rijesavanja nagodbe mi se cini da je isao u smjeru skupljanja potrebne vecine glasova za izglasavanje nagodbe pri tom marginalizarajuci onu manjinu koja im nije potrebna, nacin vodjenja ove nagodbe ne daje jednakost u tretiranju vjerovnika u postupku vec neki imaju veca prava na odlucivanje prema drugima i samim time mislim da pravno ova nagodba ne moze bit skroz valjana, bit ce zanimljivo vidit rasplet poslje donosenja nagodbe u kojem smijeru ce ic tuzbe.
[/quote]
Ako se nagodba donese potrebnom vecinom i potvrdi je sud,ona vrijedi za sve vjerovnike,a ne samo za one koji su ih prihvatili.Ako dode do formiranja zrcalnih drustava u vidu d.o.o . sa sjedistem izvan hrvatske,ne znam kako se vjerovnici koji nisu zadovoljni mogu ovrsiti ,cak i da dobiju neke pravomocne i ovrsne isprave nakon xx godina!

zasto bi oni popušili, a banke ne ili knighthead – što oni lakomi i pohlepni, oni su kao dobroćudni i skromni.

Žali me da većina komentara NE UVAŽAVA činjenicu da sustav Agrokora STVARA novac – da je sustav Agrokora iznimno profitabilan, a kada se završe procesi restrukturiranja biti će i profitabilniji.

Iz toga razloga ovdje se ne radi da se vjerovnici bore “Tko će manje izgubiti” nego je suprotno “Tko će više zaraditi” na guljenju Todorića, a možda i ostalih dioničara operativnih kompanija!

Dakle OTPISI su ovdje fikcija za one koji sudejluju u debt to equity, a realnost onih koji ne sudjeluju.
Ne čudi stoga da su Adris, Agram, Frank i svi razlučni vjerovnici NAMIRISALI priliku i žele što i banke – žele zaraditi! To nema veze s rušenjem nagodbe nego žele biti u grupi koja će sudjelovati u konveziji.


Kaze mi jedan poznanik blizak skupini Borg nakon sto sam ga pitao kako to da opet izvlace pricu da nema vremena kao i kod donosenja zakona kad su se na isto pozivali, a on mi uz osmijeh hladno kaze popisit ce Plenkovic pricu kao i prvi put.

To im je ocito strategija, uci u vremenenski tijesnac i onda zagrabit sto vise.

A to kako ponizavaju Plenkovica da bi ispunili svoje planove je stvarno sokantno…


Svi zakoni koji su pisani za interese pojedinih grupacija i danas se smatraju pljačkaškim imaju tu zajedničku karakteristiku. Isti je izgovor vrijedio i za zakon o privatizaciji, za ovršni zakon, predstečajne nagodbe i kao finale Lex Agrokor. Uvijek je izgovor bila hitnost koja se plasira kroz medijsku galamu. Iako je obrazac prepoznat odavno i ovaj put je upalilo.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Sazvao konferenciju kako bi optuzio Franck da sabotira nagodbu?
Ovo je sramota!

Peruško: Ponašanje Francka podsjeća na dječji vrtić

Dakle IU kaže preneseno i da je ponašanje VTS dječji vrtić jer je poništio rješenje TS o skupinama SVV. I zaključak TS o dostavi dokumentacije koliko je plaćeno pojedinim dobavljačima i vjerovnicima te sve ostalo je za IU dječji vrtić!

Već se vidi da nagodba koju oni predlože ne može biti zakonita!
I odustali su od SVV, strašno..

Iz vecernji 20.05.u 14.20:
‘Privremeno vjerovničko vijeće ima iste zakonske mogućnosti kao i Stalno vjerovničko vijeće’ kazao je Peruško na Franckovu prijetnju kako će morati preko suda tražiti žurne mjere da se to prekine”
– Sve tvrtke postale su talac Francka koji je bio najveći financijer Agrokora dok je tamo bio Ivica Todorić’ izjavio je Peruško.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/perusko-ce-objaviti-nove-informacije-vezano-za-nagodbu-1246604http://www.vecernji.hr
Iz ovoga se cini da je jos jedino Franck “problematican”!
– Temeljem financijskih mjenica prema Francku ima preko 58 milijuna eura ostalog duga, a to je razdoblje kada se Franck ponašao kao privatna banka Agrokora,Franck urušava pokušaj nagodbe zbog svojih partikularnih interesa.’ rekla je Weber koja nije zadovoljna ponašanjem Francka, s čim se složio i Peruško.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/perusko-ce-objaviti-nove-informacije-vezano-za-nagodbu-1246604http://www.vecernji.hr
– Svi vjerovnici postaju taoci tvrtke Franck jer se ta tvrtka ponašala kao banka Agrokora, a ne a ne kao proizvođač kave. Pretvorili su se u jednog od najvećih domaćih financijera Agrokora. Danas te odluke dolaze na naplatu i krivnju za njih pokušavaju prebaciti na izvanrednu upravu koju sad prozivaju za nezakonitost.

20.5.2018. u 16:38

Autor:Novac. hr.

Peruško: Ponašanje Francka podsjeća na dječji vrtić

Dakle IU kaže preneseno i da je ponašanje VTS dječji vrtić jer je poništio rješenje TS o skupinama SVV. I zaključak TS o dostavi dokumentacije koliko je plaćeno pojedinim dobavljačima i vjerovnicima te sve ostalo je za IU dječji vrtić!

Već se vidi da nagodba koju oni predlože ne može biti zakonita!
I odustali su od SVV, strašno..


Nije ,naravno,to rekao sto ste napisali.
Ne vidim razloga da nagodba ne bude zakonita ako za nju glasa propisana vecina.
Ako nadlezni sud potvrdi nagodbu,ona je zakonita.

Kakve veze ima zakonitost sa brojem glasača?

Sudska rješenja se donose, pa pobijaju, pa vracaju na pocetak, pa tako u krug, ovisno tko je na vlasti.

Nema niti jednog razloga da tako nebude i u ovom slucaju.

Ovdje je previse ostecenih, da bi sve proslo lišo.

New Report

Close