Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Ivan1902

zašto bi u slučaju stečaj uzeli oni? mislim da u slučaju ulaska u stečaj ništa nije baš toliko jasno, a kamoli to. Da su procesi toliko jasni ovo bi odavno bilo već završeno.

@Ivan1902

Nisam bas tako siguran. Stecaj ne znaci gasenje firme. To znaci restrukturacija. Tada igru preuzima, po stecajnom zakonu, stecajni upravitelj.
Koji PRVO sto ce uraditi je osporiti jamstva. Ili on, ili ce to netko drugi napraviti da mu kontrira.
(Zato i onaj reta*d iz zaboravljene stranke HSLS i govori da je nekima stecaj u interesu).

Mislim, stecaj sinka Konzum, to je 100%. I to je ono gdje se svima tresu gace, jer to je doslovno ono sto VIDIMO. Mi ne vidimo pogone Leda. Ne vidimo pogone Jamnice.
Ali vidimo ducane Konzuma.

Dakle, nisam bas siguran je li to NAJGORE rjesenje. Vidjet ce se.

Ali ono sto sam siguran je da nakon 10.07. ako se ne postigne ovakva nepravedna i pljackaska nagodba, da ce SVI sudionici IZNENADA se jako brzo sloziti sto treba uraditi.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Nagodba će proći iz razloga što će vjerovatno Rusi odnosno Sberbank i VTB napraviti neki aranžman sa Franckom i Adrisom da ih privoli da ne prave više problem. Rusima je u cilju da se dokopaju većinskog vlasništva u Agrokoru odnosno ovisnim tvrtkama jamcima. Njima količina keša nije toliko bitna, para imaju iako kao i svaki bankari gledaju da ih to što manje košta. Koštat će ih toga su svjesni ali se vode pregovori da to prođe ali što bezbolnije. Bankarska posla! Vozi Miško – za Moskvu!

barone
Upravo u tome je i problem: stečaj preuzima stečajni upravitelj.
Zar ti iskustvo ne govori koliko će to trajati?
I nakon što oni kroz dugi niz godina izvrše sve svoje procjeniteljsko-upraviteljske radnje, a svaka molim lijepo milijunčić-dva, koliko će uopće imovine ostati?
Pa obično po.rano Kamensko se telilo da ti mozak stane.
Zapalite svijeću da zahvaljujući Agramu nešto ponude i malima, što više to bolje i bok žurim.

P.S.
Na kraju je ispalo da zakonitost jamstava uopće ne predstavlja toliki problem koliko neimanje dovoljno tražbinskih glasova.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zašto bi pobogu Agram ili Adris umanjivali svoje šanse dobiti nešto sa time da uvjetuju da i “mali nešto dobiju”.

Iz kojeg svemira dolazi takvo promišljanje. Iz realnog sigurno ne.

Pa ne znam bas… Kamensko je otislo jer je Pavic jos bio mocan. I jer, na kraju krajeva, je bilo nevazno. Bila je TEKSTILNA INDUSTRIJA. Sto je u danasnje vrijeme prilicno samoubojstvo ako se time bavis.

A sto je recimo s Pevecom?

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]


Dobro, jel’ti citas sto pises, ili samo laprdas? Ti brkas doslovno kruske i jabuke!

Ako imas POZAJMNICU i imas za nju KOLATERAL, onda taj kolateral VRIJEDI KOLIKO I POZAJMNICA! Jer inace imas NEKOLATERILIZANO jamstvo iliti NEOSIGURANO! Samim tim oni padaju u kategoriju 4 (neosigurani), a zele biti kategorija 2 (osigurani)!

Oni NE zele da im se jamstva PRIZNAJU – jer one su VEC PRIZNANE na temelju dokumenata o posudbi, tj ugovora o pozajmnicama! Kad su se TAZBINE POPISIVALE, ONI SU PRIJAVILI I OVI SU IH PRIZNALI!

Pitanje je samo GDJE CE ONI PRIPASTI! IU kaze “vi imate kolateral dionice. Kako dionice ne vrijede nista po nama, vi ste automatski neosigurani” DA bi oni bili OSIGURANI, IU MORA priznati da njihov kolateral IMA vrijednost.

ILI ih moze isplatiti – dakle, izbaciti ih iz cijelog procesa. Samo, poznavajuci ovu dvojicu, trazit ce PUNU sumu, a to jako tesko da ce im IU dati, pogotovo jer ce to JAKO razbjesniti, recimo, FRANK i Maricu Vidakovic.

ono što ti i ekipa nikako da shvatite da to nema veze s malim dioničarima! naravno da oni žele doći u grupu osiguranih gdje je bolja naplata i da zato koriste ucjenu (osporavanje jamstava itd.) kako bi došli u tu skupinu, ali kako god- oni će nešto dobiti jer su skupina vjerovnika, a ne dioničara koji su zadnji u redu naplate!!! te kolateral dionice su samo jamstvo, koje na kraju ispada bezvrijedno i zato oni osporavaju sve živo i drugima ne bi li ucjenama i opstrukcijama došli u bolju poziciju, a mali nemaju čime raditi to što rade oni!
nije to tako teško shvatiti pa možda na kraju i ti uspiješ?!?

A ti opet ne citas…

KAKO netko tko NEMA ARGUMENTA ili NESTO ZA UCJENU moze IKOGA UCJENJIVATI?

Dakle, ovi itekako imaju! Jer ocito ucjenjuju!
A sto imaju? DIONICE. Pa ako imaju dionice i koriste ih kao sredstvo ucjene, onda OCITO te dionice nesto VRIJEDE.

Jer – to je i Ramzes rekao – da JAMSTVA nisu donesena po proceduri. Sto ih cini NEVALIDNIMA NA SUDU! Dakle, NA SUDU! Sto znaci – TI si ih mogao prihvatiti, JA sam ih mogao prihvatiti, ali TRECI, ako nas tuzi, DOBIVA tu tuzbu!

Da ti nacrtam: ti si vlasnik kuce od 49%. Ja sam vlasnik kuce od 51%. Ti sklopis ugovor meni iza ledja da ju prodajes nekom. Taj netko ZNA da ti nisi puni vlasnik kuce ali ju svejedno kupi. Ja to saznam, ja vas tuzim. Sto mislis, kako zavrsava tuzba? Tako da on zadrzava novac, onaj kucu, a ja nista?

Drugo, OPET si otisao u STECAJ.

U STECAJU SU DIONICARI ZADNJI NIZ NAPLATE! U STECAJU! U STECAJU?

SI uspio procitati? S.T.E.C.A.J.U.

Jedini problem, Agrokor PRAVNO nije u stecaju! Da, dobro si procitao. Ovo je PREDstecaj.

Prema tome, mi u OVOM TRENUTKU, pa cak i po onom ocaju sto nazivaju Ustavni sud, IMAMO prava. I IMAMO tezinu. Do trenutka stecaja ili te cerupalacke nagodbe.

Znam da su to nijanse, mislim da ovo nije za tebe. Sinko, kladionica je tvoje – X, 1, 0 i slicno. Bez nijansi. Jel’ ovaj zabio ili nije. Tocka.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Dakle, ja jos uvijek cekam ono sto sam pitao:

KAKO MI, TODEXOVCI, SMETAMO VAMA, NETODEXOVCIMA, U SVOM BOGACENJU?! STO NIJE OSTATAK BURZE AKTIVAN?

Uz put, mislim da mozete stvarno zahvaliti B-gu za ovu krizu, jer da nije izbila, ovo bi bilo puno gadnije: https://net.hr/danas/hrvatska/borgovi-su-se-polakomili-nisu-ciljali-samo-na-agrokor-ramljak-je-dalic-predlagao-i-plan-za-otkup-ine-i-prodaju-hep-a/

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Jednostavno nemaš pojma o ničemu. Nisi informiran.
Čak niti površno.
Ni iz glasina.
A niti ne promatraš stvari oko sebe jer bi promatrajući druge dionice i topice mogao zaključiti što se zbiva.
Međutim, ti si sam rekao da “nema ničega osim todeksa i da je laž da ičega drugoga ima”. Citat.
Eto ti ga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Majke mi, od cca 10 blue chipova na ukupnoj ZSE, 5 ih ode u k… radi usrane države i korumpiranih zakona, i ti pričaš o nekom optimizmu!? Jesi svjestan da se ovdje opeklo više od 17000 malih dioničara, koliko je još tu raznih pravnih osoba!?

Ako bude sreće, nešto od ovih možda i ostane ukoliko ne ne sklopi nagodba kakvu predlažu, ako ne, u 90% slučajeva ljude čekaju duge parnice i veliki troškovi, i zaboravi da će se išta novaca vratiti na ZSE…

I sad su dioničari krivi? Kriva je država, krivi su korumpirni pojedinci… i zbog takvih ljudi napuštaju državu, a sad će i ZSE… da ne spominjem da još ovi biseri ukidaju cijelu kotaciju, a i ovako ima 2ml prometa ukupno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

na koji način bi srušio njihova ulaganja ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close