Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Republika Hrvatska izlaže se donošenjem ovog Zakona nesagledivim štetnim posljedicama u odnosu na vjerovnike kvalificiranog dužnika, ali i prema dioničarima kvalificiranog dužnika", naglasio je na kraju.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/objavljeni-novi-mailovi-skupine-borg-koji-otkrivaju-odgovor-uglednog-profesora-s-pravnog-fakulteta-da-je-lex-agrokor-neustavan—517262.html

mogu oni lupetati koliko žele, US proglasio je lex ustavnim i gotova priča! US jedini je meritoran za davanje ocjene, a on je rekao da je sve OK. točka!



Republika Hrvatska izlaže se donošenjem ovog Zakona nesagledivim štetnim posljedicama u odnosu na vjerovnike kvalificiranog dužnika, ali i prema dioničarima kvalificiranog dužnika", naglasio je na kraju.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/objavljeni-novi-mailovi-skupine-borg-koji-otkrivaju-odgovor-uglednog-profesora-s-pravnog-fakulteta-da-je-lex-agrokor-neustavan—517262.html

mogu oni lupetati koliko žele, US proglasio je lex ustavnim i gotova priča! US jedini je meritoran za davanje ocjene, a on je rekao da je sve OK. točka!
[/quote]

Jedno sa drugim nema veze, to sto je zakon ustavan, ne znaci da je i postupak nagodbe ustavan, tj. zakonit… vidimo da se proces nagodbe sve vise i vise udaljava od suda… sto jamci velike probleme RH…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Hvala na linku, odlična emisija

28:40 Olujić… potpisujem sve što čovjek kaže


Republika Hrvatska izlaže se donošenjem ovog Zakona nesagledivim štetnim posljedicama u odnosu na vjerovnike kvalificiranog dužnika, ali i prema dioničarima kvalificiranog dužnika", naglasio je na kraju.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/objavljeni-novi-mailovi-skupine-borg-koji-otkrivaju-odgovor-uglednog-profesora-s-pravnog-fakulteta-da-je-lex-agrokor-neustavan—517262.html

Zbog boldanog cemo i dobiti odstetu zbog Lexa i to po cijeni dionice koja je bila na dan stupanja zakona na snagu, dakle 10.04.2017.

I kamate na to naravno!

jelinić, šef nacionala, u otvorenom, ca 25 mnuta

PERUŠKO PREGOVARA I SA MALIM DIONIČARIMA I SA FRANCKOM ….

e pa ovo je bome vijest nad vijestima.

jelinić nije bilo tko, čovjek ima dobre izvore, uostalom on je srušio karamarka

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



@sava

Načelo kontradiktornosti

Povjerenik bi morao zastupati glavnog dužnika ali ovdje i ovisna društva. A on to uopće ne radi! On bi prvi trebao osporavati tražbine, jamstva i gledati da sve bude zakonito. Al on to ovdje ne radi.
Povjerenik ovdje zastupa samo pojedine vjerovnike i izgleda sam obilato krši zakon ( bas me zanima kome i po kojim kriterijima su is0laćivani dobavljači).

Al ovdje čak ni vjerovnici nemaju svoje istinske predstavnike! I onda bi kao ova nagodba trebala biti jedini spas i to do 10.07.

Jedno od temeljnih ljudskih prava je pravo na pravično suđenje.
Žalosti da to pravo Peruško shvaća kao podmetanje nezadovoljnih vjerovnika odnosno taktičko osporavanje.
Sve što je od Peruška i PVV traženo potvrđeno je na Trgovačkom i Visokom trgovačkom sudu ne zato što je sud pristran nego isključivo iz razloga što sud mora provoditi pravo.
Pa neće valjda sud uz ogromnu sudsku praksu ESLJP postupati suprotno?

moralno i ljudski ste u pravu, ali hrvatsko pravosuđe nije mjesto za moralnost, pravo,
pravdu i ljudskost i postupanje po zakonu. Hrvatsko pravosuđe je deligitimirano u
Europskoj uniji i u ovom času izgleda kao slamka spasa za neke, ali sjetite se kako je
sudilo oko izručenja komunističkih zločinaca u Njemačku koji su dobili doživotni zatvor
gore zbog najtežih kaznenih djela. Nažalost, kada imate takav sustav on reagira jedino
na pritiske, a jedino se oko obrazloženja i tumačenja mora potruditi bolje napisati. Treba ići
dalje u životu i ne baviti se Agrokorom jer je to gubljenje vremena, dobre energije i dijela života.
Novac je ionako već izgubljen, iako nije moralo tako biti i izgledalo je sasvim drugačije.
Moramo prihvatiti činjenicu da mirovinci apsolutno šute, te da je stvar operativno 90% rješena.

Na kraju balade će se ovdje desiti ono što se trebalo desiti na početku; zamjeniti će se potraživanja za vlasničke udjele i provesti dokap koliko fali. Alvarez je to mogao završiti za 3 mjeseca i sad bi svi o tome pričali kao o lanjskom snijegu. Ali eto, mi volimo uplitanje države u sve i svašta, a oni su se još jednom dokazali. Sutra će pod firmom “očuvanja radnih mjesta” kupiti glasove od raje


Zanimljiva propitivanja… Purko.

http://hr.n1info.com/a302319/Video/Za-sve-tvrtke-u-Hrvatskoj-vrijede-pravila-osim-za-Peruska.html

Svakako pogledati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pozdrav,

ono da razgovara sa manjinskima dionićarim da se postigne nagodba što smo mogli ćuti u Otvorenom ne vjerujem baš sa sigurnošću jer bi mi doznali od g. Purka. Tu mislim, da je g. iz Nacionala mislio na Adris, Agram, Agrolagunu,.. a ne na nas male dionićare.

Ne mogu vjerovati da g. Peruško ne preda papire Sudu u Zagrebu, pa on se stavlja iznad Suda, pa ljudi mi živimo u republici Tonguziji ili u RH, LP

O kakvim rizicima pricamo?
Ovo je rizik od pljacke.
A taj rizik nitko od nas ne zeli.
Ja ulazem u dionice dovoljno dugo da znam koji “rizik” one nose.
Ovakav “rizik” ne prihvacam!

New Report

Close