Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Možda će im ponuditi neke "mrvice" (15%? 20%?), ali sumnjam da su ih spremni "isplatiti" u cijelosti.

To je jednostavno nemoguće ber prema stavu Visokog trgovačkog suda u Zagrebu.
Ako su neosigurani vjerovnici dobili minimalno 60% onda vjerovnici koji imaju osiguranje naplaćuju se u 100% iznosu.

No najvažnije je kakvi su poslovni rezultati jer o poslovnim rezultatima ovisi i finacijski kapacitet Agrokora za novi dug.
Ako je za PIK loan Agrokor bio ukupno dužan 2,1 milijarde eura postavlja se pitanje kako to sada povjerenik i PVV predlažu samo 1,06 milijardi eura što je 2x manje?
A o ovome ovisi koliki je debt to equity potreban.
Za sada se vidi da recimo Mercator odlično posluje što onda povećava mogućnost novog zaduženja Agrokora.
A nama u HR se ne dopušta da se javno objabe financijska izvješća.


[

Ja sam davno pisao da su mali dioničari u udruzi samo smokvin list kako bi dali dodatnu težinu pritisku većih igrača, a sad se to potvrđuje. Veliki će se dobrim dijelom namiriti, a mali po hrvatskom običaju popušiti.


Koliko je ono Purko uložio u Žitnjak? 1,5 milja kuna? Dosta skupo za smokvin list.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !






Koliko vidim ne spominju se mali dionicari. Pregovori su sa agramom i adrisom. A gdje je " udruga " ?

Ja sam davno pisao da su mali dioničari u udruzi samo smokvin list kako bi dali dodatnu težinu pritisku većih igrača, a sad se to potvrđuje. Veliki će se dobrim dijelom namiriti, a mali po hrvatskom običaju popušiti. Država/vlada se očito u tajnosti dogovora s većim dioničarima tako da sitna boranija koja ostane bit će neorganizirana i bez para za skupe tužbu, a to je državi i cilj – razjediniti pa poraziti protivnike (tako oni gledaju na male dioničare, kao na smetala njihovoj nagodbi).
[/quote]

Ako daju velikim dioničarima onda po toj osnovi su priznali i manjinskim.
Onda za nas manjince tužiti je zicer, bez obzira na cijenu..
[/quote]

Blago tebi, tebi je sve zicer. Jedino što ne kužiš da su Adris i Agram kreditori Agrokora i te dionice koje su dobili kao jamstva stavljaju ih u bitno različit položaj od tebe koji si izvorni dioničar koji si kupio dionice! Jer ako oni vrate te dionice nazad Agrokoru, a izvanredna uprava prizna im njihova potraživanja (pozajmice) kao osnovu za ulazak u novu vlasničku strukturu, oni su se spasili, a male su ostavili u glibu.
[/quote]

Ako oni "vrate" te dionice agrokoru a IU im prizna potraživanja, to onda znači da je IU priznala vrijednost dionica. Kužis?
Opet zicer 😉
[/quote]

Ako Agram i Adris u dogovoru s IU dogovore povrat u prijašnje stanje tj. vrate dionice koje su stekli kao kolateral negdje početkom primjene lex agrokor (bojeći se da sve ne izgube), onda im njihova potraživanja ostaju i s njima ulaze u PVV i povlače osporavanja ostalih tražbina. Time se proces deblokira tj. povukla bi se osporavanja tražbina, a nagodba bi se potpisala s velikom većinom vjerovnika. Zicer je dakle za Agram i Adris, a za male je na žalost kifla.

Ignore: KressoM, delux

I šta bi dobili sa tim ogromne otpise..tko im garantira povrat…nitko
To povlačenje nitko neće potpisati

Frenki Laušić 12.5.2018

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/ujecaj-afere-mejlovi-na-rasplet-u-agrokoru-smjena-martine-dalic-ne-bi-ugrozila-nagodbu/7349076/

No, gotovo svi naši “diverzificirani” izvori tvrde da se na nagodbi “krvavo” radi, da se vodi “rovovski rat za svaku kunu” jer treba riješiti tisuće tehničkih pojedinosti, a najopušteniji su, čini se, dobavljači. Oni su svoj dio manje-više realizirali i dogovorili, a za svoj dio kolača bore se financijski vjerovnici – za svaku kap “vodopada” Entity priority modela naplate i otpisa potraživanja. Navodno se očajnički pokušava postići dogovor s Adrisom, kakav-takav, kao i s Franckom, čak se nešto pokušava riješiti i s nekim jakim i nezgodnim dioničarima pa se navodno traže modeli za njihovu “isplatu” u zamjenu za odustajanje od tužbi.

U gornjem članku Agram im je usput

Frenki Laušić 15.5.2018

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/perusko-jedan-od-vecih-problema-u-procesu-donosenja-nagodbe-su-takticki-osporene-trazbine/7357311/

Agrokora. Kako se neslužbeno moglo doznati, vode se intenzivni pregovori s Adrisom i Agram grupom, s tim da je mnogo važniji dogovor s Agramom, upravo zbog važnosti aktivacije jamstava za proces donošenja nagodbe.

Naše informacije govore kako je dogovor Agram grupe s izvanrednom upravom i vijećem vjerovnika sve izgledniji, iako treba pričekati konačni dogovor. S Adrisom su pregovori nešto teži, ali čak i kada ne bi bio postignut cjeloviti dogovor s Adrisom, navodno bi izvanredna uprava i vijeće vjerovnika mogli provesti nagodbu

U donjem članku Agram im je prioritet

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ako Agram i Adris u dogovoru s IU dogovore povrat u prijašnje stanje tj. vrate dionice koje su stekli kao kolateral negdje početkom primjene lex agrokor (bojeći se da sve ne izgube), onda im njihova potraživanja ostaju i s njima ulaze u PVV i povlače osporavanja ostalih tražbina. Time se proces deblokira tj. povukla bi se osporavanja tražbina, a nagodba bi se potpisala s velikom većinom vjerovnika. Zicer je dakle za Agram i Adris, a za male je na žalost kifla.


Sve to stoji ali to je još uvijek PVV a ne SVV .

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

@johnny
Ako se dogovore s Adrisom i Agramom, onda im je od PVV do SVV samo mali koračić….

Ignore: KressoM, delux


meni je promaklo, tj nisam do sad znao da je success fee za Peruska, ako sklopi nagodbu, u rasponu od milijun do dva milijuna eura. kad se to stavi u kontekst cijele price, izmedu ostalog, postaje jasnije zasto je i njemu u interesu da se sklopi bilo kakva nagodba. i ako je zaista istina, kako pise jutarnji, da je Perusko skoro pa uspio pridobiti Agram da povuce osporavanja, bas me zanima sto su mu ponudili.

ne vjerujem da su išta uspjeli. ova današnja konferencija je sazvana zato štoi im se stisnula guza da neće uspjeti jer ih adris i agram ene šjive ni stručno, a bez njih će biti čupavo, gotovo nemoguće.
zato su današnjom izjavom namjerno (po meni ) željeli ubaciti “otrov ” u vijest kao da se nešto pozitivno događa u pregovorima , a ubiti nema ničega . pogotovo sad kad im živčane nema , ma nemaju šanse. stečaj , adio đaci.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Zanimljivo je kako nitko ovdje ne baca drvlje i kamenje na Adris i na Agram koji su davali basnoslovne iznose kredita Agrokoru. Jer je valjda njihovim dioničarima u redu da se neko kocka na taj način sa njihovim vlasništvom, na kraju krajeva.

Pozdrav,

1. vlada neka podnese ostavku
2. fondovi neka isplate lešinare
3. odmah iza toga neka prodaju fondovi perjanice Adrisu, Agramu, Agrolaguni, Franku, Podravki, Krašu,nam malim dionićarima,….
4. Konzum neka prodaju Tomyu i našim dobavljaćima jer je konzum numero uno u nekom pogledu,
5.sve što ne valja i što koći treba prodati i to odmah
6.svakako bih uradio i IPO ako bih mogao u nekim perjanicima,

Ovo sam napisao na brzinu a misao je bila da ostane sve u RH, a lešinari neka pakuju kofere sa ljepim cipelima za ……………. .lp

Ako Agram i Adris u dogovoru s IU dogovore povrat u prijašnje stanje tj. vrate dionice koje su stekli kao kolateral negdje početkom primjene lex agrokor (bojeći se da sve ne izgube), onda im njihova potraživanja ostaju i s njima ulaze u PVV i povlače osporavanja ostalih tražbina. Time se proces deblokira tj. povukla bi se osporavanja tražbina, a nagodba bi se potpisala s velikom većinom vjerovnika. Zicer je dakle za Agram i Adris, a za male je na žalost kifla.

Ako, Ako , Ako………………..
Ako dakle Euroherc osiguranje, Jandransko osiguranje, Croatia osiguranje NE ZNA svoj temeljni posao a to je PROCJENA kako vrijednosti tako i rizika ONDA će se NAGODITI?
MISLIM………..O čemu ti to……

@avax10

Adris Franck i company mogu se možda dogovorit sa drugim vjerovnicima i IU te onda prihvatiti ponudu. To opet ništa ne govori o vrijednosti dionica kao i o zakonitosti jamstava.
Ali zašto bi IU ponudila Adrisu dobru ponudu ako su dionice npr Jamnice bezvrijedne? Zar IU sumnja u zakonitost jamstava?

Donošenje nagodbe ne isključuje automatski manjinske dioničare..to samo znači da ćemo se morati tužakati sa državom al moguće 8 sa vherovnicima, što je Ts i rekao IU da pokaze rezervacije..

Bumo vidli

New Report

Close