Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!

Izgleda da moze i PPV predloziti nagodbu .
Do vaseg “medunarodnog suda” treba ,prije svega proci dosta xx godina,jer prije svega morate “proci” sve “domace instance”!
Jedno su moguce potencijalne stete pojedinim vjerovnicima koji nece sudjelovati u nagodbi,iako se nagodba i na njih odnosi,tako da ce i tu biti tesko “uspjeti” u sporu.
Za dionicare,ne znam kako mislite i koga tuziti,ali ,po meni,pravno postoji mogucnost tuzbe odgovornih osoba u tvrtkama sukladno ZTD,ali to sigurno nece vratiti novce pojedinim dionicarima,a i tu morate dokazati svjesnu namjeru i stetu.
No,samo pokusajte sve sto mislite da moze uspjeti.

Ako Nagodba prođe, Hrvatska gubi ;
Ledo, Jamnicu, Belje, Konzum…………, a s njima polja, izvore vode, domaću hranu u trgovini, kontrolu cijena, kvalitetu……….

Pvv koje je predlozio izabrao povjerenik nema.legitimitet predstavljati vherovnike.
5 je clanova.
1. Mali dobavljaci su isplaceni.
2. Veliki dobavljaci neki su selektivno isplaceni.
3. Roll up mislim i da su dijelom isplaceni pa kako ce glasati koji su isplceni?
4. Grupa su neoaigurani vjerovnici..
5. Obvezničari..

Fulao sam redoslijed..
Al pvv je imenovao povjerenik a njega sud na prijedlog Vlade.. bud.le



PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!

Poruka Perušku: Javi se Trgovačkom sudu – tamo nestrpljivo očekuju tvoju dokumentaciju!
Nagodbu može samo Sud odobriti, naravno uz većinsku potporu vjerovnika, i dioničara.
[/quote]
Za sud su bitni vjerovnici,a ne dionicari.Oni uopce nisu stranka u ovom postupku.
Sada su samo bitna izvjesca,nakon koji ce se znati koliki je dug po pojedinim drustvima,odnosno koja jamstva “su pretocena” u dug!

meni je promaklo, tj nisam do sad znao da je success fee za Peruska, ako sklopi nagodbu, u rasponu od milijun do dva milijuna eura. kad se to stavi u kontekst cijele price, izmedu ostalog, postaje jasnije zasto je i njemu u interesu da se sklopi bilo kakva nagodba. i ako je zaista istina, kako pise jutarnji, da je Perusko skoro pa uspio pridobiti Agram da povuce osporavanja, bas me zanima sto su mu ponudili.



@ivan1902

Treba proučit lex, ali pvv sigurno nije pravi predstavnik vherovnika.
Da bi nagodba prosla moraju je orihvatiti i oni vjerovnici koji osporavaju tražbine ili jamstava. Nisu to nikakva takticka osporavanja nego meritum. Cak ako imaju 2/3 vecinu ne moze sud potvrdit takvu nagodbu koja se temelji na osporenim trazbinama, ali i na osporenim jamstvima, osim ako takva osporavanja ne povuku vjerovnici koji su ih poslali u parnice.
Mislim da ce to biti nemoguca misija i da zato zakonita nagodba nije vise moguca..

samo nek se natežu do 10.07. dok ne istekne rok za nagodbu pa kad već prvi dan krenu stotine milijuna kuna blokada po svakom računu tvtke kćeri i zahtjevi za prisilnu naplatu 18 milijardi kuna po izdanim jamstvima pa ćemo vidjeti hoće li ostati i kamen na kamenu za “osporavatelje”

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Koliko vidim ne spominju se mali dionicari. Pregovori su sa agramom i adrisom. A gdje je ” udruga ” ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Koliko vidim ne spominju se mali dionicari. Pregovori su sa agramom i adrisom. A gdje je " udruga " ?

Ja sam davno pisao da su mali dioničari u udruzi samo smokvin list kako bi dali dodatnu težinu pritisku većih igrača, a sad se to potvrđuje. Veliki će se dobrim dijelom namiriti, a mali po hrvatskom običaju popušiti. Država/vlada se očito u tajnosti dogovora s većim dioničarima tako da sitna boranija koja ostane bit će neorganizirana i bez para za skupe tužbu, a to je državi i cilj – razjediniti pa poraziti protivnike (tako oni gledaju na male dioničare, kao na smetala njihovoj nagodbi).

Ignore: KressoM, delux

@hrenči
“tvrtke iz sastava Koncerna Agram, nakon Todorića, najveći pojedinačni dioničari Konzuma, Belja, Agrolagune, Vupika, Zvijezde…”, pa je logicno za ocekivati da spasavaju imovinu u smislu da im te dionice ne vrijede 0. a sto za posljedicu ima i da svim ostalim dionicarima dionice vise nisu 0.


Koliko vidim ne spominju se mali dionicari. Pregovori su sa agramom i adrisom. A gdje je " udruga " ?

Vjerojatno razmišljaju kako da iz svoje imovine vrate silne kredite i dugove sukladno svojem udjelu u postotku vlasništva prezaduženih d.d. :-))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma nema nacina da nesto daju ADRIS-u, a da ostali dionicari ne budu ukljuceni.
Tj. Ide uz mito sto kod nas nebi bilo nista novo.
I to bi bio jos jedan dokaz u tuzbama

Šeba, N1. Danas ofenziva 😀

New Report

Close