Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj stranac, neznam koga predstavlja (Alix, KC) nebitno je jasno naveo STAKEHOLDER”S, a ta rijec obuhvaca i dionicare.

Moguće je da ja samo cujem ono sto zelim cuti, vidjet cemo.


https://www.vecernji.hr/biznis/vidakovic-u-samom-smo-finisu-kriza-je-iza-nas-1245433

Zena sebicno gleda svoj interes na stetu drugih.

“Najveći su problem osporavanja tražbina”, kaže on…
Nakon više od 13 mjeseci oni još nisu u stanju utvrditi tražbine?
Pa jesu li oni brate normalni?!?
Isto tako, ako već postoje osporavanja tražbina u ovako krupnom predmetu zar ne bi trebao sud imenovati nekoliko sudaca i sudskih savjetnika da danonoćno rade na razrješenju osporavanja?
Na ovaj način se ne zna da li će uopće biti razriješena osporavanja do roka.
Jer ako sud ne presiječe onda se oni ne moraju dogovoriti nikad.
Ovdje u ovoj državi lijeva ne zna što radi desna.
Totalni kretenoidi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako nije jasno da ako ne promjene način rada sljedi isti rezultat, a to je put u kaos za sve.

Oni se moraju maknut (politicari) i prepustit trzistu (vlasnicima i vjerovnicima) da nadju dogovor, ako ne STECAJ i cao.

uskoro na N1, Purko.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/perusko-jedan-od-vecih-problema-u-procesu-donosenja-nagodbe-su-takticki-osporene-trazbine/7357311/

Da li ovo znači da će mali dioničari biti ostavljeni na cjedilu? Zbog dogovora Agrama i Adrisa?

Ili je to još jedan spin u javnosti kako bi se pokazalo da nagodba ide, a u stvarnosti ne ide?

‘Ovo je proces koji vode vjerovnici. Mi ga vodimo i ne pomaže psihoza koja se stvara u javnosti. To usporava tijek procesa. Velik problem su osporavanja iz taktičkih razloga i njihova svrha je onemogućavanje procesa. To ga u svakom slučaju usporava. Isto tako, ako govorimo o vjerovničkom vijeću, stvara se mišljenje da je njegovo neimanje velik problem jer zakon omogućava da se donese nagodba s privremenim vijećem‘, rekao je Peruško.

Jel na kraju može ili ne može?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!


PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!

Poruka Perušku: Javi se Trgovačkom sudu – tamo nestrpljivo očekuju tvoju dokumentaciju!
Nagodbu može samo Sud odobriti, naravno uz većinsku potporu vjerovnika, i dioničara.


PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!

Ja se toplo nadam da će se postići nagodba u najkraćem mogućem roku i da će konačno život krenuti dalje.

Postavimo stvari na suprotan način:
Nadam se da neće sve odštete biti isplaćene iz državnog proračuna i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju, već će se svi dugovi namiriti iz Agrokora i iz imovine postojećih dioničara njegovih tvrtki, pa nam neće trebati nikakve zakonske intervencije, niti vjerovnička vijeća. :))

halfte trinken, halfte Šarcu geben



PVV ce izglasat nagodbu?
Pa ovo je komedija.
Pa tu ce svaki medunarodni sud odluku donijeti u roku 10 min.
Nadam se samo da nece sve odstete biti isplacene iz drzavnog proracuna nego i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju!

Ja se toplo nadam da će se postići nagodba u najkraćem mogućem roku i da će konačno život krenuti dalje.

Postavimo stvari na suprotan način:
Nadam se da neće sve odštete biti isplaćene iz državnog proračuna i iz privatne imovine odgovornih za ovu lakrdiju, već će se dugovi namiriti iz Agrokora i iz imovine postojećih dioničara njegovih tvrtki, pa nam neće trebati nikakve intervencije niti vjerovnička vijeća. :))
[/quote]

Nadaj se!

@ivan1902

Treba proučit lex, ali pvv sigurno nije pravi predstavnik vherovnika.
Da bi nagodba prosla moraju je orihvatiti i oni vjerovnici koji osporavaju tražbine ili jamstava. Nisu to nikakva takticka osporavanja nego meritum. Cak ako imaju 2/3 vecinu ne moze sud potvrdit takvu nagodbu koja se temelji na osporenim trazbinama, ali i na osporenim jamstvima, osim ako takva osporavanja ne povuku vjerovnici koji su ih poslali u parnice.
Mislim da ce to biti nemoguca misija i da zato zakonita nagodba nije vise moguca..

Cekamo da vidimo dal ce biti osporavanja i isplata povlastenim dobavljacima, sto ce jos zakomplicirat stvari.
Ako izglasaju nezakonitu nagodbu i sud istu potvrdi, bit ce hrpa tuzbi koje ce nazalost platiti drzava ali moguce i ovi vjerovnici banke..

New Report

Close