Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što se dalje plovi i posada češće mijenja to se manje vidi polazišna luka. za godinu dvije bit će ujeo vuk magare. niko kriv, a toda i dioničari ostali bez kapitala.

Gledaj ja sam novce prebolio a tužba će mi doći kao hobi ako se nešto zaradim dobro ako ne opet dobro … znaš kako kažu
revenge is a dish best served cold

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ako su pametni, naci ce rjesenje za male dionicare i tako smanjiti broj nezadovoljnih i tuzbe.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Zašto su “svi” (trgovačka koalicija u vladi, preCjednica, pol.tronski novinari, portalski plačenici i dobar dio javnosti koji se informira iz pravovjernih nedija) uvjereni da će se nagodba sklopiti u sljedećih 2 mjeseca? Postoji još dosta prepreka koje je potrebno zaobići / slomiti, a na nekima bi se mogli okliznuti ili polomiti zube.

Beat this:

1) konačna lista tražbina još nije utvrđena (a kad’ će: ne zna se)
2) stalno vjerovničko vijeće nije formirano
3) tvrtke kćeri od danas imaju dodatnu “motivaciju” NE upisivati jamstva kao trošak, a i “razredni b.ully” koji im je pokušavao “zavrtati ruke” je baš dobio “Kiss Godbye”
4) nema naznaka da bi Adris i Agram mogli odustati od svojih tužbi i osporavanja tražbina Amerikanca i Rusa
5) parnice koje trebaju utvrditi valjanost jamstava još nisu gotove
6) izvanredni povjerenik se “igra” sa sudom predlažući mu isti sastav grupa vjerovnika koji je sud odbio. Jako me zanima reakcija suda na taj “g.lup i g.luplji” potez – hoće li se sud srozati?
7) u svim odlukama trgovačkog suda stoji da isključivo stalno vjerovničko vijeće, kao vjerodostojni predsjednik neosporenih vjerovnika ima ovlasti predložiti nagodbu. Namjera povjerenika da nagodbu ipak predloži PVV čini mi se kao tragikomični potez očajnika
8) izvanredni povjerenik još nije predložio zamjenskog člana PVV & obrazložio koga će taj neimenovani član predstavljati
9) izvanredni povjerenik još nije dostavio lisu do sada isplaćenih vjerovnika – to bi mogla biti “jabuka razdora”

Ima toga još, ali mislim da je i ovo zanimljiv skup prepreka.

Sve u svemu: uvjeravanje i ponavljanje da će do nagodbe 100% doći sve više mi izgleda kao zviždanje noću dok prolazite pored groblja da sa veselom melodijom odagnate iskonoki strah – strah od neuspješnog pokušaja silovanja pravde, logike i morala.

Siluju nagodbu i to ce raditi do zadnjeg dana.
Ocito je da nkoga nije brga za tuzbe.
Ionako nece placat iz svojih dzepova….



Gotovo sam siguran da Ameri ( veleposlanstvo) stoje iza mailova plasiranih Indexu. Neznam tko drugi ima otvoreni pristup hotmail serveru ?
Pitam se samo da je Dalić možda pomislila i nešto u interesu Hrvatske napraviti pa su je expresno kompromitirali ?

Zašto misliš da je informacija procurila s Dalićkinog maila. Mailovi su dolazili u InterCapital, u ministarstvo financija, u vladu RH, Ramljaku, itd.

Mogao je to napraviti neki sistemac koji održava računala u ministarstvu, a možda i neki Todorićev insajder. Mailovi su išli na toliko adresa da je mogućnost izvora stvarno široka.

Tako da, zašto bi uopće bio jedan izvor, tko kaže da ih nema više. Možda netko iz uprava društava. Nadam se da nikad nećemo saznati tko je taj heroj ili heroji. Čovjeku svaka čast, hrvatski Edward Snowden.
[/quote]

Da vam pojasnim.
To može napraviti samo netko iz nekih interesa. Obzirom da se ovdje otvoreno radi o najvećoj pljački zemlje u njenoj povijesti, vjerujem da su interesi krupniji od interesa nekoga informatičara, iako je i to moguće. Ovdje se radi o privatnom mailu koji se nalazi samo na Dalić računalu odnsono mobitelu.
Ovdje spominjete da puno ljudi može hakirati servere tipa hotmail.com ili google com……, ali nitko od vas ne poznaje osobu koja je to napravila. Naravno da je to izuzetno težak i zahtjevan posao jer 99,9% slučajeva traži se fizički kontakt s uređajem kojeg hakirate, osim ukoliko imate otvoreni kod, a kao što ga USA ima za većinu USA proizvođača kao Microsoft, Google, Facebook i WatsUpa, ali za iOS nemaju. Zato je i Apple metom stalnih tužbi USA agencija.

Stoga, ovo je napravio veći interes bez obzira što se trudite revalitizirati problematiku.
Siguran sam da postoji još u rezervi poprilična dokumentacija koja će procuriti po potrebi, a uskoro čemu vidjeti na koje će sve Plenković ucjene pristati da ostanu u tajnosti, odnonso on na vlasti.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tko-su-profesori-s-pravnog-fakulteta-koje-nije-slusala-martina-dalic-foto-20180514






Kao što sam i napisao prije par dana da će se odigrati, Dalićka je dala ostavku
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/plenkovic-ministrica-dalic-podnijela-je-ostavku-a-ja-sam-ju-prihvatio/7354248/

Ssad proces bez tereta ide dalje, Borg je žrtvovao jedinku radi višeg cilja.


upravo tako. nema ramljaka nema dalićke, paluba čista i brod plovi dalje zacrtanim kursom.
[/quote]
Da plovi, bez političkog i business kormilara .Sad kad su ostali bez glavnog pokrovitelja mornari koji su na ostali palubi će u buduće jako dobro razmisliti o svojim postupcima jer će se svaki potez biti pod povećalom i na vjetrometini
[/quote]
što se dalje plovi i posada češće mijenja to se manje vidi polazišna luka. za godinu dvije bit će ujeo vuk magare. niko kriv, a toda i dioničari ostali bez kapitala.
[/quote]

To je tvoja zelja.
Cujemo se nakon tuzbi!
[/quote]
daleko od toga da je to moja želja. zašto bi se veselio tuđoj nesreći? ali realnost je takva na ovim prostorima.

who dares, wins

#Tkojezadnji#nekaugasisvjetlo


Sutra novi mailovi!!

Da, da, a slijedeća meta je :
A _ _ _ _j P _ _ _ _ _ _ _ ć

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Bilo bi zbilja korektno da se dio savjetničkih naknada za A. koje su vrlo poštene počne prebacivati i na transakcijske račune forumaša na poslovnom.hr Ja pristajem na simboličan paušal 17.000 kn tjedno jer ne pišem puno plus naravno dodatke o kojima se uvijek možemo dogovorit.

Savjetnici trebaju dobiti nogu, a nagodbu napraviti ponovno bez njih.

Jer bez toga hrvatska država se izlaže tužbama u beskonačnost.

Jer budimo realni, neće biti svi sretni s nagodbom uključujući i male dioničare.

Iz sadašnje perspektive savjetnici su money for nothing!
Još su dodatno uneredili proces pa bi trebali platiti ipenale.

Po mojoj procjeni umjesto postupka izvanredne uprave Agrokoru je bilo prvenstveno bitno povratiti investicijski rejting, a to je oko 600m eura.
Toliki debt to equity a ne čarobirati na ovaj način.

Sada izlazi na površinu da je bilo zainteresiranih.

Šta će biti dalje – sve ovisi o izvješćima za prošlu godinu i 1Q2018, a povjerenik ih ne dopušta objaviti.
Jamstva se ne mogu knjižiti jer je to stav Trgovačkog suda – u postupku nema novih osiguranja tražbina, pa tako i za RollUp.
Data osiguranja su ništetna.

https://capital.com.hr/objava/zQ5KNO/zvjerstva-se-nastavljaju

zanimljivo….

New Report

Close