Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Interesantan stav trgovačkog suda!

Također, prijedlog za određivanje privremene mjere sadržaja kao u izreci rješenja je nedopušten i pozivom na odredbu čl. 41 ZPIUTD koja je propisala zabranu postupaka osiguranja tijekom trajanja postupka izvanredne uprave, a pravni učinci zabrane nastupili su danom podnošenja prijedloga za otvaranje postupka izvanredne uprave.[/u]
Vaš link …

Šta onda s osiguranjim za RollUp?

Vi forumasi koji branite tvrdnju da su jamstva su valjana razmislite o sljedećem.

Probajte u životu naplatiti bilo kakvo pisano jamstvo u novcu kojeg nema.

To je ona: donositelju ovog papira isplatiti milijun Eur-a u gotovini. Ma nemoj.

Drugo su jamstva hipotekrna, u vrijednosnim papirima, vlasničkim papirima, ali ovo jamstvo, papir na kojem piše isplatiti 100 milijardi donositelju papira. S tim si u životu možeš samo rit obrisat. Naravno izuzev kas se ukljuće Škegro, Dalič, Ramljak i slični.

Dragi moji prijatelji mali, obespravljeni dioničari. Ovo danas je jedna velika dobivena bitka, ali rat još uvijek traje.
Kao što je puno vas klonulo duhom nakon odluke Ustavnog suda, tako ni sada nemojte prerano slaviti i misliti da je kraj. Do ostvarenja naših prava ima još puno bitaka, a ako smo srušili Borg srušit ćemo i ovu nakaradnu nagodbu!


Gotovo sam siguran da Ameri ( veleposlanstvo) stoje iza mailova plasiranih Indexu. Neznam tko drugi ima otvoreni pristup hotmail serveru ?
Pitam se samo da je Dalić možda pomislila i nešto u interesu Hrvatske napraviti pa su je expresno kompromitirali ?

Mailove danas može hakirati svaki malo bolji haker. Upute postoje na netu, samo treba malo prosurfati, malo se potruditi i mailovi su tu. Mail je inače najnesigurniji oblik komunikacije na netu, tako da oprezniji i pametniji ljudi mail za povjerljivu korespondenciju ne koriste.

http://vijesti.hrt.hr/443566/japuncic-pravno-postoji-mogucnost-da-se-agrokor-vrati-todoricu

Japunčić kaže trebalo je voditi proces nad maticom agrokorom, a ovisna društva ostaviti vlasničkopravni kakva jesu..


Gotovo sam siguran da Ameri ( veleposlanstvo) stoje iza mailova plasiranih Indexu. Neznam tko drugi ima otvoreni pristup hotmail serveru ?
Pitam se samo da je Dalić možda pomislila i nešto u interesu Hrvatske napraviti pa su je expresno kompromitirali ?

Zašto misliš da je informacija procurila s Dalićkinog maila. Mailovi su dolazili u InterCapital, u ministarstvo financija, u vladu RH, Ramljaku, itd.

Mogao je to napraviti neki sistemac koji održava računala u ministarstvu, a možda i neki Todorićev insajder. Mailovi su išli na toliko adresa da je mogućnost izvora stvarno široka.

Tako da, zašto bi uopće bio jedan izvor, tko kaže da ih nema više. Možda netko iz uprava društava. Nadam se da nikad nećemo saznati tko je taj heroj ili heroji. Čovjeku svaka čast, hrvatski Edward Snowden.




Kao što sam i napisao prije par dana da će se odigrati, Dalićka je dala ostavku
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/plenkovic-ministrica-dalic-podnijela-je-ostavku-a-ja-sam-ju-prihvatio/7354248/

Ssad proces bez tereta ide dalje, Borg je žrtvovao jedinku radi višeg cilja.


upravo tako. nema ramljaka nema dalićke, paluba čista i brod plovi dalje zacrtanim kursom.
[/quote]
Da plovi, bez političkog i business kormilara .Sad kad su ostali bez glavnog pokrovitelja mornari koji su na ostali palubi će u buduće jako dobro razmisliti o svojim postupcima jer će se svaki potez biti pod povećalom i na vjetrometini
[/quote]
što se dalje plovi i posada češće mijenja to se manje vidi polazišna luka. za godinu dvije bit će ujeo vuk magare. niko kriv, a toda i dioničari ostali bez kapitala.

who dares, wins


Ti jos nisi skuzio da index ima jos mailova, i da ih pusta na kapaljku radi citanosti.

Stoga je Dalićku trebalo ostaviti još mjesec dana – neka sve ide u javnost!
S druge strane nakon ostavke se otvara prostor da se sve dogovori u roku tjedan dana.
Žali Bože 500-600m kuna koje su tzv. savjetnici povukli iz Agrokora.

Neka Todorić da Sberu 15-20% Agrokora za tih 600m eura duga, njemu ostaje 75-80%.
Agrokor bi dobio investicijski rejting i isplatio PIK loan novim kreditom koji ne bi teretio Agrokor nego njegovu kompaniju u Nizozmskoj.
Nitko ništa ne bi otpisivao ili izgubio.
[/quote]


@sava

A zbog čega bi savjetnici trebali dobiti novac.

Znači svaki savjetnik koji je pišao LEX Agrokor, a poslije toga zaposlen u Agrokoru trebaju vratiti novac.

Povjerenik Ramljak također.
Savjetnici trebaju dobiti nogu, a nagodbu napraviti ponovno bez njih.

Jer bez toga hrvatska država se izlaže tužbama u beskonačnost.

Jer budimo realni, neće biti svi sretni s nagodbom uključujući i male dioničare.





Kao što sam i napisao prije par dana da će se odigrati, Dalićka je dala ostavku
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/plenkovic-ministrica-dalic-podnijela-je-ostavku-a-ja-sam-ju-prihvatio/7354248/

Ssad proces bez tereta ide dalje, Borg je žrtvovao jedinku radi višeg cilja.


upravo tako. nema ramljaka nema dalićke, paluba čista i brod plovi dalje zacrtanim kursom.
[/quote]
Da plovi, bez političkog i business kormilara .Sad kad su ostali bez glavnog pokrovitelja mornari koji su na ostali palubi će u buduće jako dobro razmisliti o svojim postupcima jer će se svaki potez biti pod povećalom i na vjetrometini
[/quote]
što se dalje plovi i posada češće mijenja to se manje vidi polazišna luka. za godinu dvije bit će ujeo vuk magare. niko kriv, a toda i dioničari ostali bez kapitala.
[/quote]

To je tvoja zelja.
Cujemo se nakon tuzbi!

Jamstva ne mogu u bilance ovisnih drustava. To bi vjerojatno bilo utuzivo i onaj tko bi ih bilancirao trpio bi mogucnost velikih tuzbi.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


http://vijesti.hrt.hr/443566/japuncic-pravno-postoji-mogucnost-da-se-agrokor-vrati-todoricu

Japunčić kaže trebalo je voditi proces nad maticom agrokorom, a ovisna društva ostaviti vlasničkopravni kakva jesu..

Upravo je ta hipotetska pravna mogucnost jedan od razloga da se nagodba mora privesti kraju, ali ama bas po svaku cijenu. Pa i po cijenu przenja malih dionicara. Jer ta steta je manja nego da se ono djubre vrati i opet zajase.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Gotovo sam siguran da Ameri ( veleposlanstvo) stoje iza mailova plasiranih Indexu. Neznam tko drugi ima otvoreni pristup hotmail serveru ?
Pitam se samo da je Dalić možda pomislila i nešto u interesu Hrvatske napraviti pa su je expresno kompromitirali ?

A da to slucajno nema veze s tim da bi najveci udio po sadasnjoj nagodbi trebali dobiti Rusi?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close