Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ove udruge malih dionicara prvenstveno sluze za ptovodjenje interesa mjenicara i repo kreditora. To nije interes malih investotora i malih dionicara. . Odnos izmedju agrokora- adrisa- jadranskog osiguranja – agrama nikako nije nesto sto.je i interes malih investitora. Niti u kolateralu. Ono sto se dogodilo mirovinskim fondovima to se dogogdilo i vama.
Na forumu postoje i razni placenici i PR nagovaraci.
Za male investitore bi bilo najbolje osnivati posebnu udrugu .

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nije Todoric sam.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Lex Agrokor je ustavan i to je bitno.
Po Lexu vjerovnici,a to su veliki financijski vjerovnici,sa krovnim revizorima roll-upperima,imaju preko 66%
glasačkih prava i njima ovakav prijedlog nagodbe odgovara.
Dakle,nagodba ide dalje i sa Daličkom i bez nje.Ona je nebitna ostala na slobodi ili bez nje.
Za nas male dioničare bi bilo bolje da ju se eliminira jer ona ne zastupa interese manjinskih dioničara,ali kako smo mi mali dioničari prema ovakvoj nagodbi skresani na nularicu,isto bi trebali doživjeti i regresni
mjenični dužnici kao Frank,Granolio,Sokol Marić,a nešto povoljnije ADRIS koji ima kolateral tj.razlučno pravo na Jamnici,pa će uspjeti nešto naplatiti,kao i Zaba i Medikapa postaju neosigurani ,ali daleko manje od vjereovnika koji imaju sumnjiva jamstva.
Prema ovom planu nagodbe ,koju su diktirali financijski vjerovnici i roll-uperi IU nije imala mogućnost
da zaštiti interese domaćih vjerovnika,kao i vlasnika.Mislim da je ministrica Dalić izgubila boj u igri sa međunarodnim vjerovnicima i da je nagodba,da gora biti ne može sa aspekta domaćih sudionika.
Već od izjave gosp Ramljaka da jamstva dospjevaju u potpunosti je ukazala da će mali dioničari biti žrtvovani,a to je samo potvrđeno 22.12.2017.kada je sv.Ante dao izjavu da će mali dioničari dobiti ništa.
Problem je što vlada,a i javnost smatra da je nagodba bitna i ako prođe da je to uspjeh.Ovakva nagodba je potpuni promašaj,naravno ako prođe.Jedina nada nam ostaju sudovi koji mogu vrlo lako zaustaviti proces nagodbe iz formalnih razloga,ali je potrebno da se utječe na percepciju javnosti da smo postali
žrtve stranog kapitala koji duše nema.
Zaštita radnih mjesta,održavanje poslovanja,veliki uspjeh vlade ako nagodba uspije.Sve su to floskule,
a tragično će biti dan poslije kada se utvrdi da su hrvatski vjerovnici,djelomično isplačen kao dobavljači
u cilju smanjenja vlasničkog udjela u novom Agrokoru,da su većinom hrvatski neosigurani vjerovnici
ostvarili minimalna prava u vlasničkoj strukturi i da je Agrokor prešao u ruke stranih kompanija za
bagatelu.Vjerovnička potraživanja,mjenični dužnici i mali dioničari u ledu čak 51%,ZVZD 49 itd ,a to je imovina od preko 2,5 mlrd eura što je 10.4.2017.bilo oko 50% vrijednosti Agrokora.I sada će se tih 50%
pretvoriti u nekih simboličnih desetak posto.I to je ono što će biti zabilježeno i što će biti dugoročni teret
za HDZ i gosp.Plenkovića.

Interesantno,definitivno.Ono sto je sada izvjesno,Vlada i vjerovnici ne namjerava se odustati od nagodbe ,a dali ce to biti moguce u ovom roku ili ce Sabor produljiti rok,ostaje za vidjeti.

Gle – možeš se pisati a i čitati pa i prenositi do Sudnjeg dana, ali to ništa ne mijenja glede kriminalnih temelja predložene Nagodbe.

Da ti samo jedan detalj pojasnim – Deutsche Bank Corporate Banking & Securities u Information Memorandum €475,000,000 PIK Toggle Loan Facility – May 2014 INVESTICIJSKI REJTING zadržava za Agrojor uzimajući u obzir činjenicu da je dug Agrokora 2,1 milijarda eura.
U EPM modelu se predlaže dug pd 1,06 milijardi eura!

Tko će strpati razliku u džep – to je moje pitanje teb?


Koliko god mi je bitno da mi kapital ostane netaknut(odnosno da zaradim na agrokoru,a mislim da hoću) toliko mi je važno da se dignu kaznene prijave svih uključenih u ovu otimačinu i da odgovaraju svojom imovinom i završe u zatvoru. Pa onda neka se misle zbog svoje pohlepe i kako su se igrali ljudskim sudbinama.

Obavezno dignuti kaznene prijave protiv kriminalnih radnji. Evo kandidati, od kojih vjerujem da svi imaju prste u pekmezu:

– Borg skupina
– InterCapital, + oduzet licencu
– Uprave i nadzorni odbori tvrtki kćeri
– Todorić + uprava Agrokora (matice)
– Revizori (oni stari, a možda i Ramljakovi) + oduzet njihovu licencu
– Odvjetnik ruskih banki, + istražit njihov utjecaj na nagodbu
– Knighthead, istražit kako su se domogli povlaštene informacije, te kako su zaradili višestruko u par tjedana, zašto su kupovali tada bezvrijedne obveznice
– Ispitat savjetnike, kako su dodijeljeni, koje naknade su uzimali, je li bilo sukoba interesa
– Ispitat kome se vratio dug i po kojem kriteriju
– Uprave mirovinskih fondova, zašto su šutjeli oko jamstava, a time ih i podržavali, zašto šute sada oko gubitka mirovina

Baš me zanima kako će proć nagodba, kada uskoro saznamo kome i pod kojim kriterijima su isplaćivani neosigirani vjerovnici..
Skupo bi moglo stajat drzavu ovo miješanje kada navale pokradeni vjerovnici i manjinski dioničari.
Zašto bi mi svi trebali financirat dobavljače? I koliko je starog duga ubačeno u granični?
Zašto sud ne pusti da ono što je za stečaj ide u stečaj a ono što nije ide dalje?
Država bi tada manje bila izložena..


Ove udruge malih dionicara prvenstveno sluze za ptovodjenje interesa mjenicara i repo kreditora. To nije interes malih investotora i malih dionicara. . Odnos izmedju agrokora- adrisa- jadranskog osiguranja – agrama nikako nije nesto sto.je i interes malih investitora. Niti u kolateralu. Ono sto se dogodilo mirovinskim fondovima to se dogogdilo i vama.
Na forumu postoje i razni placenici i PR nagovaraci.
Za male investitore bi bilo najbolje osnivati posebnu udrugu .

Možda nemamo iste interese ali cilj nam je isti.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/dalija-oreskovic-afera-hotmail-jedna-je-od-najvecih-korupcijskih-afera-plenkovic-se-tesko-moze-oprati-foto-20180513

Sad postaje jasnije zašto im je Dalija Orešković smetala, pa su je brže bolje zamijenili…

Lp,

Ovo je prestrašno što se događa i na to sam upozoravao jako dugo, a trebam reć još to, da će još puno sran…………………ja doći van i mislim, da je vrijeme da se stane na loptu i uradi sve po propisima a ne ovako na naćin koji je PLJAĆKA NAS MALIM DIONIĆARA, UMIROVLJENIKA, ADRISA, AGRAMA,….LP

Lep pozdrav,

Još nešto

Sve je treba kazeno proganjati i srediti na naćin, da Agrokor ide u Hrvatske ruke …………..Adrisu, Agramu, Franku, Podravki, Tommyu, Krašu, našim Fondovima, Dionićarima,……………a ove lešinare šutnut u guzici, izplatiti a da ne dođu nikada više ovdje, ……………lp


…jao…. Todoric je pronašao gdje buba i ne prestaje udarati:

https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/primjer-kako-su-dalic-i-skupine-provodile-svoj-plan-da-bi-otele-agrokor

Ovjerena ponuda Coca-Cole od 03/2017 u iznosu 450M eur za Jamnicu, a njemu treba samo 300.. Pa ti navodi su utvrdivi na sudu, odlično!


Ok. A na stranici 1 pise da je neobvezujuca ponuda. Sto se dogodilo ? Sto se dogodilo od 3 do 11 mjeseca 2017 ? Zasto su odustali ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

U tom dokumentu pise da je njihov target business equity value oko 300 do 369 miliona eura.
I to neobvezujuce ponude. A ne ovako kako Todoric pise.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close