Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma nagodba vozi garantirano.
Sad se SOA ukljucuje i vjerovatno ce se duboka grla malo primiriti jer nije ugodno kad te posjete i krenu s pitanjima.
Ipak bi i kreditorima bilo komotnije da ponude nesto dionicarima, ali to ce uciniti samo ako procijene da je rizik kasnijih reperkusija prevelik.

Možeš misliti kako će se “primirit” kad su milijarde u pitanju. Sama najava SOE u medijima da će se “uključiti” (po nekakvoj zdravoj logici oni bi stalno morali biti “uključeni” ) dovoljno govori o očaju koji vlada među vladajućima. Još kad se juče uzme jučerašnje “zborno pjevanje” da “nagodba mora uspjeti” plus ono što vidim i čujem
po hodnicima sve nas čeka zanimljivo i vrlo vruće ljeto.
Uostalom što im SOA može ništa. Može samo reći anemičaru da taj i taj ima pristup njegovom “prljavom rublju”

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


U danasnjoj Slobodnoj,dio clanka:

…….Oni su svoj dio manje-više realizirali i dogovorili, a za svoj dio kolača bore se financijski vjerovnici – za svaku kap “vodopada” Entity priority modela naplate i otpisa potraživanja. Navodno se očajnički pokušava postići dogovor s Adrisom, kakav-takav, kao i s Franckom, čak se nešto pokušava riješiti i s nekim jakim i nezgodnim dioničarima pa se navodno traže modeli za njihovu “isplatu” u zamjenu za odustajanje od tužbi.

Pa ovo je fenomenalno!
Znaci boje se tuzbi!
Dokaz da vrlo dobro znaju da igraju prljavo i da im to nece proci na sudovima!
E sad treba biti jak i ne prodati se za sicu.
Treba jasno postaviti cijenu po dionici za svaku firmu. Ili isplata po tim cijenama ili ukljucivanje u vlasnistvo.
Inace tuzbe

SOA bi trebala štititi narod u cjelini a ne uhljebe po državnim institucijama.

Ajmo – na sunce rezultate 1Q2018 da napokon vidimo šta ste radili godinu dana i da li Agrokor vrijedi više ili manje?
Nema nikakvg vodopada ako ste to loše odradili, ali ako ste dobro radili taj vodopad će nas sve okupati.

Ja sam mislio da je ovaj Munjiza malo pametniji, ali vidim da je i on popusio foru o dugu i vrijednosti firmi.
Kaze da se 57 milijardi duga stisnulo u 15 milijardi imovine.
I tata bi sine za 15 milijardi uzeo sve firne.
I tata bi sine…


U danasnjoj Slobodnoj,dio clanka:

…….Oni su svoj dio manje-više realizirali i dogovorili, a za svoj dio kolača bore se financijski vjerovnici – za svaku kap “vodopada” Entity priority modela naplate i otpisa potraživanja. Navodno se očajnički pokušava postići dogovor s Adrisom, kakav-takav, kao i s Franckom, čak se nešto pokušava riješiti i s nekim jakim i nezgodnim dioničarima pa se navodno traže modeli za njihovu “isplatu” u zamjenu za odustajanje od tužbi.

Toplo se nadam da ce onda ponuditi nesto i ostalim dionicarima.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/ujecaj-afere-mejlovi-na-rasplet-u-agrokoru-smjena-martine-dalic-ne-bi-ugrozila-nagodbu/7349076/

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Opet će Idući tjedan biti zanimljivo

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/545123/agrokor-trgovackom-sudu-dostavit-cemo-sve-dokumente

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

@noviulagac

Kaze da se 57 milijardi duga stisnulo u 15 milijardi imovine.
I tata bi sine za 15 milijardi uzeo sve firne.
I tata bi sine…

U prospektu PIK loan prihvatljivi dug Agrokora ( a ne grupe ) bio je 2,1 milijarde eura!
Na stranu što je tih 57 milijardi izmišljena brojka i 2x veća od stvarnosti.

Nagodba vozi. Jer nema alternative.
Samo je pitanje da li ce biti s dionicarima ili bez njih.
Naravno da ne mogu dsti samo velikima bez malih. To bi bio najveci kraval.
P.S.
Nemam todex. I zato shvatite da je moj pogldd na stvari daleko objektivniji od pogleda onih koji su zaglibili u njemu. Sorry but jebi ga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/insajderski-izvjestaj-iz-hdz-a-u-stranci-zavladalo-nezadovoljstvo-razocaranje-i-zabrinutost-dalic-nam-steti-ona-se-ne-moze-politicki-spasiti/7348683/
BORG se rješava “stare radilice”. Počela im je smetati jer više ne donosi med u košnicu. Da bi trutovi unutar BORGA preživjeli periodično se rješavaju starih radilica.
Žena je nešto i radila, zujala je na sve strane, dosta korisnog je za ekipu napravila ali tko te pita kad postaneš teret – onda noga u dupe. Ni prva ni zadnja, poznato je kako se “partija” rješava isluženih – Sanader – Kosor – Karamarko – Dalić … Od njih su troje bili premijeri i šefovi stranke ali BORG ih je odbacio kad su mu postali prijetnja. Tko je slijedeći? Mislim da znam a i Vi!

https://www.jutarnji.hr/komentari/plenkovic-se-doslovno-gubi-boreci-se-protiv-percepcije-hdz-a-kao-stranke-crnih-fondova-a-dalic-je-sve-suprotno-nagla-neformalna-nekontrolirana/7348236/
E kad tako počne pisati jutarnji onda je stvarno dogorilo!

New Report

Close