Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opaaaaa!!!
JL pise da se nesto pokusava dogovoriti i s dionicarima, onim jacim, u zamjenu za odustanak od tuzbi.
Bit ce zanimljivo.

Logično.Rusi koji postaju vlasnici 44% Agrokora ,a to je više od 44% Agrokora prije nagodbe jer im sada
pripada ne 49% LEDA,51%ZVZD ,dvije trećine Vupika i Belja itd nego 100% će vjerovatno nešto ponuditi i manjinskim dioničarima.Ili možda ponude ADRISu da se njegovo pravo kao neosiguranog vjerovnika pretvori u pravo
razlučnog vjerovnika .Ako Adrisu ponude nešto s obzirom da ima kolateral u Jamnici.isto trebaju ponuditi
i ZABI sa kolateralom u dionicama Ledu,Medici u Zvijezdi i nama ostalim manjincima tj Agramu i ostalim možda nešto ponude.
Lovina od 44% i vrlo lako kontrolni paket ruskih banaka je izuzetno dobra lovina ,isto kao i za osigurane
obvezničare ,tako da će pod svaku cijenu nastojati sklopiti nagodbu.Njima je bitno da male dioničare razvlaste i postanu potpunu gospodari.Jedini sigurno najveći gubitnici bi ostali mjenični kreditori kao npr FRANK,GRANOLIO,Sokol Marić koji već plaćaju svoje financijske akrobacije
Pivac dokapitalizirao Frank radi nelikvidnosti,Sokol Marić u PSN,Granolio u PSN i prijeti im stečaj

Ma nagodba vozi garantirano.
Sad se SOA ukljucuje i vjerovatno ce se duboka grla malo primiriti jer nije ugodno kad te posjete i krenu s pitanjima.
Ipak bi i kreditorima bilo komotnije da ponude nesto dionicarima, ali to ce uciniti samo ako procijene da je rizik kasnijih reperkusija prevelik. Razgovori (puni blefova, op.a.) su upravo u tijeku, javljaju dnevne novine.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Treba mi pomoć od pravnika ,može i bisakovi.
Todorić je potpisao 12*3 tj na maksimalni rok od 10.4.2017. do 10 o7.2018.
A PIK obveznice koje kotiraju dospjevaju na naplato za dvadesetak dana.Ako gosp Todorić ne isplati
500 mil EUR vlasništvo Agrokora preuzimaju PIK obvezničari sa 95% Agrokora.
Da li je Ivica Todorić smio potpisati petnaest mjeseci uprave državnom povjereniku ako je jasno da
vlasništvo gubi za četrnaest mjeseci.
Da li će PIK obvezničari dobiti priliku da tuže hrvatsku državu zbog nezakonitog upravljanja kompanijom
a oni im to nisu odobrili,ako im ne dozvole da upravljaju Agrokorom od 10.06.2018
Da li je Peruško i IU već 10.06. aut?
Konkretno pitanje:Nije li dan D 10.06 a ne 10.07.A sada sigurno dobivamo još jednog opasnog međunarodnog tužitelja prema hrvatskom proračunu.

@serislav

SOA će vidjeti što je EKIPA delala i TKO je sve uključen.
To je totalno NEBITNO na Nagodbu i što je još važnije VRIJEDNOST kompanije (Agrokor)!

Evo vidiš kako se Mercator drastično popravlja.
Kakvi su pokazatelji svih ostalih OPERATIVNIH kompanija za 1Q 2018 godine?
To je jedino bitno jer kakva će nagodba biti ne ovisi ni o Marini Dalić niti o Povjereniku niti o PVV nego o brojkama koje su kompanije isporučile u 1Q2018. godine.

Naravno ja sam mišljenja da je Povjerenik napravio naodbu prema povjesnim podatcima a ne prema nekom sadašnjem stanju i naravno te procjene su krive i naravno da je to glavni razlog zašto se ne objavljuju 1Q2018 godine.

Ahahahahaha :))))
https://m.vecernji.hr/vijesti/ekskluzivno-saznajemo-da-se-gazda-u-londonu-sastao-s-datom-i-kapetanom-jean-luc-picardom-1244887

Status Quo: Roll Over Lay Down


Opaaaaa!!!
JL pise da se nesto pokusava dogovoriti i s dionicarima, onim jacim, u zamjenu za odustanak od tuzbi.
Bit ce zanimljivo.

To ti samo govori da nije sve “čisto i ziher” i da “nula” ima neku vrijednost

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

@johnny_w

Sutra će ti isti govoriti da je nula zadnja znamenka u nekom broju.
Ostati će i za Todorića, čini mi se?


Opaaaaa!!!
JL pise da se nesto pokusava dogovoriti i s dionicarima, onim jacim, u zamjenu za odustanak od tuzbi.
Bit ce zanimljivo.

Jel? Gdje to pise?

S time da ako to, sto god naprave s velikim dionicarima, na bilo koji nacin tangira same dionice, to ce isto morati napraviti i s malim.

Jer onda su tuzbe PUNO GORE. Tu se onda ide i na diskriminaciju i slicno.

Ignore: [b] Bisakovi - Escobarbar - Popolo - Sisoje [/b] [color=red]Ne budite b*dala - ne ulazite u Hrvatsku![/color]

Velika sramota je da ovoliki broj savjetnika nije na vrijeme nije pripremio teren da FI izađu u roku tj do 30.4.
Da li se friziraju prema nagodbi i potrebi najutjecajnijih vjerovnika?
Da li će direktori pedesetak kompanija nakon ove afere htjeti potpisati da JamnicaLedo itd postaju stećajuše.
Mislim da oni koji su se dvoumili da se već sada troume.A što će se dogoditi ako im 10.6.PIK pozove na odgovornost,a i mi mali dioničari.
Gospodo iz IU nemate pravo da zbog svoje nesposobnosti nezakonito blokirate moju imovinu.
To je moje ustavno pravo,a vi mi ga oduzimate.
Proslijedite FI na ZSE da se počnemo KOCKATI.

Najprije nagodba pa financijska izvješča.Nije li to neozbiljno,suludo,ćudno.Dijeli se plijen a ne zna se koliki.
A što ako neka od supruga/vjerovatno ženskog roda/ zabrani supruga da potpiše stečaj firme u kojoj je direktor.Pa ovo postaje čak i smješno,da nagodba ovisi o ženskim hirovima.
Nije samo gos.ministarka Martina važna osoba.

Isti mediji koji su od Sinčićeve potleušice vrijedne 0.5m pokušali napraviti aferu, svim sredstvima brane poduhvat Borg grupe gdje se cifre vrte u rasponu od pola milijarde pa do 50 milijardi. Interesi su veliki i sredstva se ne biraju. Ne zaboravimo da je Borg grupu osnovao Todorić, a Ramljak koji je asimiliran, samo je nastavio njeno djelovanje. To samo potvrđuje tezu da su u sve krenuli zajedno. A jesu li se interesi u nekom trenutku možda mimoišli, ostaje za vidjeti. Naime, priča sa podvaljenim smsovima ide u prilog vladi i cilj je njome zasjeniti histeriju oko elektroničke pošte. Recimo HTV je to obilato iskoristio za davanje prostora Plenkovićevu sarkazmu i njegovom dežurnom promidžbenom macanu iritantnom Maldiniju.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

U danasnjoj Slobodnoj,dio clanka:

…….Oni su svoj dio manje-više realizirali i dogovorili, a za svoj dio kolača bore se financijski vjerovnici – za svaku kap “vodopada” Entity priority modela naplate i otpisa potraživanja. Navodno se očajnički pokušava postići dogovor s Adrisom, kakav-takav, kao i s Franckom, čak se nešto pokušava riješiti i s nekim jakim i nezgodnim dioničarima pa se navodno traže modeli za njihovu “isplatu” u zamjenu za odustajanje od tužbi.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close