Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@jordan

Ne ću ništa prejudicirati, ali zabrinjava me šutnja Povjerenika – Povjerenik je Zaključkom trgovačkog suda dobio naredbu što sve treba učiniti. Rezultat je NULA – nema još ništa.
Kao što rekoh – zabrinjava me, ali me ne iznenađuje ni malo.
Otpočetka su imali samo JEDAN plan – i za taj plan im ne treba ništa osim debele kože i jakog želdca.
Za šverc u tramvaju dobiješ kaznu pa ako ne platiš ide ovrha pa na koncu možeš i u zatvoru završiti.
A ovdje………….

@sava

Zasto te Perusko brine? Pa sud mu je dao toliko posla da nema vremena ni otici na zahod, sav posao sto su radili maltene godinu dana sud je jednom odlukom bacio u vjetar…

Mene samo zanima da li je toliko gluup da nastavi reciklirati stara Ramljakova riješenja koja je sud proglasio nevaljalima, dakle, vise me zanima hoce li o dalje ostati na 5 skupina ili ce ih biti vise? Sud je eksplicitno rekao da ih je 5 nedostatno, medutim vodeci se roll-upom te clanku u poslovnom, mislim da je zbilja toliko gluup… a jamstva da ne spominjem…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@sava

Jutros sam pročitao na Poslovni da Povjerenik valjda dostavlja novi prijedlog 5 skupina vjerovnika za izbor SVV. Dakle ne odustaju od starog prijedloga, samo će probat bolje obrazložit. Jedan odvjetnik tumači da neće bit dovoljno vremena za izabrat SVV i da će nagodbu predložit PVV..
Dal će Peruško dostavit sve što se traži to ćemo vidjet..
Al nagodbu će vrlo izvjesno predložit PVV, koje je imenovao Ramljak a kojeg je predložila Vlada..
Dakle direktan je trag prema Vladi ili državi . Eto prema kome će franck adris.. se naplatitu a i mi dioničari. Sistemski rizik prebačen na porezne obveznike. Hvala Plenkoviću

http://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljujemo-nove-mailove-dalicka-laze-da-nema-nikakve-veze-sa-savoricem/1044153.aspx

ovo je fenomenalno…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

https://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/odgovori-na-pitanja-dionicara-sa-glavne-skupstine-tiska-d-d/
Odgovori na pitanja dioničara Tisak i Jamnica

Cudno mi je da nitko ne spominje bivsu revizorsku kucu.
Ako su Todoriceva izvjesca bila lazirana, a oni su ih potvrdili onda moraju odgovarat.
Iako se meni cini da su jedina lazirana ova Ramina.
Zato i nisu tuzili nikoga.
Bolje presutit i tjerat dalje.
Ipak su u pitanju radna mjesta i globalni interes.
Sramota!


Sada znamo zasto su mali dionicari trebali sve izgubiti. Jer je odvjetnik ruske VTB banke koja je vjerovnik pisao Lex Agrokor.

ne, nego zato što je vaš omiljeni gazda toda zadužio vaše tvrtke kćeri sa 20 milijardi kuna kreditnih jamstava koje nije mogao vratiti. eto zašto

Svi koji su stvorili i imali odlucujući glas prije Lexa i za vrijeme Lexa kazneno trebaju odgovarati, sva jamstva ponistiti koja su izdana neregularno i obestetiti male dionicare koji su izmanipulirani sa svih strana. Sve firme koje su izlistane na burzi pa ćak i neke koje nisu i te kako su solvetne, a ako se radi o organiziranom kriminalu naravno da nisu, a to je problem od gospodina Plenkovića pa neka se nosi sa onim zbog ćega je i dobio povjerenje biraća, osim ako je i on upleteten, a ako i je neznam zasto ne bi bio Sanader 2.

Ako se ne varam, nije li knighthead i company kupovao obveznice agrokora po vrijednosti 20tak centi da bi onda IU otkupila te obveznice po nominalnoj vrijednosti 1 euro i to za iznos oko 268 mil eura? Tih 268mil eura je ako se ne varam lova dobivena od roll upa.
Kako to da je knighthead kupovao obveznice agrokora navodno početkom 2017?
Jel im netko dao povlaštene informacije?
Tko im je dao te informacije?


OBJAVLJENO: 11.05.2018. u 11:20
Hina, Goran Penić, Jutarnji.hr
"NOVO >>13:30 Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva Martina Dalić kako sada stvari stoje ostat će na svojoj poziciji do postizanja nagodbe u Agrokoru, a onda će se utvrđivati njena eventualna odgovornost. Jasno je to nakon danas održanog sastanka koalicijskih partnera s premijerom Andrejem Plenkovićem u Banskim dvorima.

O tome da će Dalić ostati na svojoj poziciji do postizanja nagodbe govori više izvora sa sastanka, a dalo se to zaključiti i iz izjava sudionika sastanka ispred Vlade.

U utorak bi se trebao održati drugi sastanak na istu temu, a ono što svi ponavljaju je da je najbitnije da se nagodba zaključi. (Goran Penić)".
Izgleda da su svi koalicijski partneri Vlade za nagodbu.

Svi smo mi za nagodbu, samo ona mora biti zakonita i moraju je prihvatiti STVARNI vjerovnici.

Nikako ne bi bilo dobro da bude drugacije i da umjesto vjerovnika nagodbu izglasa mafija. Al u tom slucaju, sud nece amenovati nagodbu.

Ipak, siguran sam da mafija nece uopce doci u priliku da glasa i izglasa nagodbu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://www.24sata.hr/video/plenkovic-joj-okrece-le-a-svi-bjeze-od-fotelje-martine-dalic-573147

Nastranu sve, ali u cijeloj prici najnevjerojatnije mi je da nitko nije vladi postavio pitanje glede insider tradinga koje je ovo dilanje agrokorovih bilanci moglo izazvati, jer u tim bilancama i podacima su informacije, ne samo za agrokor već i za druge kompanije koje kotiraju na ovoj burzi, a koje su poslovale s agrokorom.

New Report

Close