Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što mislite je li ovime završila Plenkovićeva šansa za nastavkom karijere u visokoj politici u Bruxellesu?

La vita e bella!

Pocetak pada vlade?
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/vlada-pod-silovitim-pritiskom-koalicijskih-partnera-zbog-afere-s-mejlovima-martine-dalic-izvor-iz-hns-a-ako-su-mejlovi-autenticni-dalic-mora-otici/7343325/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Što mislite je li ovime završila Plenkovićeva šansa za nastavkom karijere u visokoj politici u Bruxellesu?

Ovisno kako će odigrati. Ako odbaci Dalić i da zeleno svijetlo DORH-u za istragu, jer “ipak je ovo takva država, nije ovo USA”, onda ima šanse. Bude li je štitio, na kraju će zajedno sjediti na optuženičkoj klupi. Pravda je spora, kod nas baš jako spora, ali uvijek dostigne krivce.



Što mislite je li ovime završila Plenkovićeva šansa za nastavkom karijere u visokoj politici u Bruxellesu?

Ovisno kako će odigrati. Ako odbaci Dalić i da zeleno svijetlo DORH-u za istragu, jer "ipak je ovo takva država, nije ovo USA", onda ima šanse. Bude li je štitio, na kraju će zajedno sjediti na optuženičkoj klupi. Pravda je spora, kod nas baš jako spora, ali uvijek dostigne krivce.
[/quote]

Slažem se do slova!

La vita e bella!


dugo već pratim ove pisanije na forumu i nije mi jasno na čemu mali dioničari temeljem optimizam? ustavni sud je rekao da je leks agrokor ustavan, to znači da nagodba ide dalje kako je zamišljeno. imovina agrokora i povezanih firmi znatno je manja nego li su dugovi bez kamata. svatko tko misli da će nešto izvući na ime svojih dionica taj je u teškoj zabludi. kapitalisti koji su dali kredite štititi će maksimalno svoj kapital, a mali dioiničari ne kuže da su suvlasnici skupa sa todorićem i na žalost odgovaraju imovinom tih firmi za kredite koje je dizao megaloman todorić.
sjećam se kad smo se svi križali rukama i nogama kad se saznalo da je gazda mercator platio bar 50% više nego je realno vrijedio

Ne znam kak ti ne kuzis da se ja kao mali budem sigurno naplatil i kad se naplatim ti mi budes bio kao i svima ostalima zavidan do bola.


Što mislite je li ovime završila Plenkovićeva šansa za nastavkom karijere u visokoj politici u Bruxellesu?

Mislim da je over.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Po meni, minimalna šteta za Plenkovića i Dalićku je da postanu politički mrtvaci. Iz ovoga će se teško izvući jer je za očekivati da je plasiranje informacija tek počelo i nove informacije će isplivati na površinu.

Današnji Todorićev post je ključan jer kompletno mijenja igru iz razloga što FBI ima osnove za postupanje. Osobno radim za američku korporaciju i dva puta godišnje slušam obavezan trening u vezi FCPA. Amerikanci nemaju labav pristup u vezi korupcije. Stvar je izuzetno ozbiljna za cijelu grupu oko Plenkovića i Dalićke i Plenkoviću će biti nemoguće floskulama izbjeći istrazi.. FBI to ne puši.

BTW interesantan momenat je da je Dalićka odabrala Hotmail za sredstvo komunikacije. Da se držala službenog maila, vjerojatno javnost ovoj temi ne bi pridala toliki značaj, unatoč ozbiljnosti sadržaja komunikacije.
Također, Dalićka i Plenković bi imali mogućnost utjecaja da se komunikacija uništi, barem sa mail servera u vlasništvu ministarstva.

Ovako je sva korespondencija, ova za koju znamo, a moguće i neka druga, interesantnija, dostupna američkim istražnim tijelima jer se podaci nalaze na mail serverima u vlasništvu Microsofta koji je također američka kompanija.

Worst case scenarij za Plenkovića, Dalićku & Co. je kaznenopravna odgovornost jer će izvidnih radnji sigurno biti, a ekipa koja će te radnje obavljati nisu amateri i ne spremaju predmete u ladicu.

Već prije sam pisao kako mi se (pre)često čini da je Todorić u pravu kod komentiranja čitavog slučaja ..
I evo obistinjuje se polako ..
Na kraju će još i sniženje rejtinga Agrokoru od strane Moody’s agencije od kraja ožujka 2017. biti predmet međunarodne istrage

P.S. Jedno se mora priznat “hotmail urotnicima” imaju dobar ukus za serije

Lp !



Todorić najnovije!

Vaš link …

Nakon svega ovoga, nekako imam vise razloga za vjerovati Todoricu nego ovima u Vladi… uostalom, vjerojatno Todoric nije izvor ovih mailova u posjedu Indexa, jer sve si nekako razmisljam, pa da je imao te mailove, mogao ih je iskoristiti pred sudom u Londonu…
[/quote]

Ja duboko vjeujem da se na zakonit način može riješiti situacija u Agrokor.
Vjerujem i Todoriću da se u vrijeme najvećih problema u koju je zapao Agrokor osjećao očajno i ustrašeno, a da li je bilo prijetnji to ne znam.

No definitivno sami proces je totalno kompromitirani.

Imamo siuaciju da jedna te ista skupina:

– piše Zakon
-provodi Zakon kroz PVV i Povjerenika
– daje tumačenje Ustavnom sudu kroz 5 obrazloženja na koje se poziva Ustavni sud u svojemu rješenju.

Kako sam i rekao – sistemski rizik s Agrokora je prešao na RH, a da li je nepovratno to ne znam.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/vlada-pod-silovitim-pritiskom-koalicijskih-partnera-zbog-afere-s-mejlovima-martine-dalic-izvor-iz-hns-a-ako-su-mejlovi-autenticni-dalic-mora-otici/7343325/

Procitao sam samo podnaslove, a nadam se da ce DORH istrazit ila li BORG i ovdje na forumu koga na platnom spisku. Ovrsit cemo te kume

Evo kad je već bilo očito sve ovo što je Index razotkrio u ova dva dana. Tada ste raspravljali o tome kako i što je Todorić radio a to je sve bilo očito godinama ranije. Kod nas nikada nema primjerene reakcije a još manje pravovremene. Uvijek sve kasni.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/agrokor-usporedba-tvrtki-526?page=242

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


http://hr.n1info.com/a301071/Vijesti/Lex-Agrokor-se-vise-nikad-ne-bi-smio-primijeniti.html

Bravo. To je govor struke i experta. Edukacija za one koji ovdje tvrde da je sve u skladu sa zakonom.

New Report

Close