Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Je*es kladionicu koja se zove ZSE. Gotovo je.
Ako imalo volis svoje pare, neces ulagati u Hrvatsku.

koje budalaštine

vi možete i dalje širiti defetizam i gledati sa strane, ali mi van todeksa spremni smo i te kako uložiti kapital u dionice čim vidimo da fondovi i stranci kreću
vi todeksovci možete se duriti i proricati smak svijeta i zse…ili se priključiti i skupa s nama zaraditi na rastu dionica koji će neminovno uslijediti!

[/quote]

Ovo je van svake pameti!
Usporedi gospodarstva Slovenije, Mađarske i Rumunjske s hrvatskim gospodarstvom i imaš odgovor zašto se malo ili nimalo ulaže na ZSE, tu mislim na strance.
Ako imaš Sloveniju čije je gospodarstvo raslo oko 5%, Rumumnjsko i više pa naravno da će se ulagati tamo gdje je jači gospodarski rast.
ZSE je ZRCALJENJE našeg nejakog gospodarstva u odnosu na okruženje.


Uzeo je u obzir navode iz očitovanja Vlade da je "osnovano za očekivati" da je u velikom poslovnom sustavu koji je zapao u teškoće prethodilo ispreplitanje izuzetno velikog broja transakcija unutar samog sustava, pa posljedično tome i miješanje imovine pojedinih društava. Stoga u postupku izvanredne uprave "ne može biti ni riječi o bilo kakvoj eksproprijaciji vlasništva" jer Zakon poznaje isključivo procesnu, ali ne i materijalnu (sadržajnu) konsolidaciju.

Tumačenje Zakona je dala Vlada RH, to je dodatno potvrdio Ustavni sud kao ispravno, imamo odluke TS i VTS……..ja stvarno ne znam zašto je sve to ignorira i za pravo daje Ramljaku i njegovoj izjavi.
Ako nema MATERIJALNE konsolidacije onda je Ramljakova izjava Ad acta, a Nagodba bi silom svih Zakona i tumačenja koje sada imamo trebala očuvati postojeći dionički kapital u operativnim kompanijama.
Ako nema materijalne konsolidacije ja stvarno ne znam kakvim to čarobiranjem može doći do promjena u vlasništvu operativnih kompanija.

OBJAVLJUJEMO MAILOVE MARTINE DALIĆ Ovo je dokaz da je Plenković znao baš sve o Agrokoru

OBJAVLJUJEMO MAILOVE MARTINE DALIĆ Ovo je dokaz da je Plenković znao baš sve o Agrokoru

Dobro pročitajte ovaj članak, kraj Plenkovića stiže.

Paulie, 09.05.2018. u 08:37

Iz dokumentacije i mailova koje posjeduje Index jasno proizlazi kako su Andrej Plenković i Martina Dalić ne samo namjerno obmanjivali hrvatsku javnost govoreći neistine o stanju u Agrokoru, nego su i kao premijer i potpredsjednica vlade iskoristili svoje položaje kako bi posebna skupina, birana od strane Dalić, mogla zaraditi na poslovima u Agrokoru nakon 10. travnja.

Iz dokumentacije je isto tako jasno kako su Plenković i Dalić, ne vodeći računa o javnom interesu i transparentnom vođenju procesa sanacije Agrokora, privatnim osobama, koje nisu bile vezane ni za jednu javnu funkciju, odavali ne samo povjerljive pravne i financijske podatke nego i sadržaje povjerljivih razgovora članova vlade s investitorima, bankarima i diplomatima iz Rusije, te ostale pravne i financijske podatke koji nisu bili poznati javnosti.

Iz spomenutog članka nadalje… Ma znalo se da iza svega stoji Plenki, i da Dalićka bez njega ne može ništa.

Paulie, 09.05.2018. u 08:43
To dokazuje da je uz Dalić glavnu riječ vodio Plenković, s obzirom na to da su nakon sastanka s njime davane glavne smjernice, te dokazuje kako je Plenković o radu skupine bio itekako informiran te je znao za svaki korak. Već smo objavili kako su članovi ZEF-a imali prezentaciju alternativnog plana spašavanja Agrokora pred premijerom Plenkovićem, no taj je plan, bez pravog obrazloženja, odbačen.

Primjerice, odvjetnik Šavorić, o kojem Plenković nikada nije htio govoriti kao o piscu Lex Agrokora, 6. ožujka odgodio je svoj let za London kako bi se našao s Plenkovićem zajedno s ostalim piscima Lexa.

Gospodo nakon ovakvog indeksovog teksta, gdje su se sastajali tajno, komunicirali privatnim emailovima, savjetnici unosili stavke u zakon, jasno je da smo mi planski opljačkani.

U iole normalnoj državi ova ekipa bi na 20 godina napunila Remetinac, a nama bi nase vlasništvo ostalo netaknuto.

Paulie, 09.05.2018. u 08:49
“Ubacite bubu da bi bilo mudro uspostaviti neki kontakt s državom – tipa uvijek je dobro u ovakvim državama kao Hrvatska biti u nekom kontaktu s državom. Nije to USA”, piše Dalić.

Hebote, pa ako IT tuži državu na bilo kojem sudu van RH, popušit ćemo tako da dug nećemo otplatiti slijedećih 100 godina… Ovo nas stavlja tik do Rusije, još samo fali da ubiju IT…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjEs_aYivjaAhXGHpoKHUVSAjUQtwIIMjAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DiACNFz4KhUQ&usg=AOvVaw2aIe8Miex-nbGMf-WDp_Qr

evo upravo i na N1 rokau ovo iz indexa. Zakon

danas će vjerojatno i Plenković i Dalić sazvati konf. za novinare i ovo sve pobijati . postavlja se pitanje kako će DORH na sve ovo reagirati ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Hebote, pa ako IT tuži državu na bilo kojem sudu van RH, popušit ćemo tako da dug nećemo otplatiti slijedećih 100 godina… Ovo nas stavlja tik do Rusije, još samo fali da ubiju IT…

Od početka je Todorić govorio sto se sprema a ispalo je sve točno kako je i rekao.


danas će vjerojatno i Plenković i Dalić sazvati konf. za novinare i ovo sve pobijati . postavlja se pitanje kako će DORH na sve ovo reagirati ?

Nikako, što misliš tko im je gazda ? Eventualno će reagirat kad se promijeni vlast.

New Report

Close