Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Crumarix.
Vise po smislenosti i sadrzaju objave 🙂
Ali i č i ć 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down



Primjetno je da se stvari pomiču na bolje za manjinske dioničare, spominju se "rezervacije" za parnice o zakonitosti jamstava.
No, ja i dalje nisam zadovoljan. Parnice o jamstvima nije stvar nikakvih rezervacija, nego bez pravomočnog sudskog pravorijeka o tom pitanju nema zakonite nagidbe.
To govorim od početka. Mene interesiraju samo moje dionice u zlatnim kokama agrokora, nikakve rezervacije. Ali pomak je što ipak sud izgleda da nije javni bilježnik. Postaje zanumljivo

Ma ,nitko po meni,od sudionika u postupku ne vidi nikakvu "opasnost" od dionicara i ,koliko sam ja shvatio,uopce se ne radi o tome.Radi se ,po meni,o potencijalnim parnicama nezadovoljnih vjerovnika koji nece pristupiti nagodbi.Dionicari uopce nisu ovdje stranka u postupku i njih ocito (nazalost po njih ) nitko ne "dozivljava" ozbiljno.Izabran je model u kojem za njih "nema mjesta" u buducim novim drustvima.Da itko od relevantnih ,od pravnih i ekonomskih savjetnika do povjerenika i politike,vjerovnika i dobavljaca,smatra da su zahtjevi "malih dionicara" osnovani i da imaju sanse za uspjeh,oni bi ih uvrstili u nagodbu,ali to ovdje ocito nije slucaj.
Jedino da Ustavni sud ponisti Zakon ili neke odredbe o ovisnim drustvima(poveca udjel sa 25 na recimo 50%) otvorio bi "se prostor" za neke dionicare ovisnih-povezanih drustava.
[/quote]

Vrlo naivno razmišljanje kolega. Ako padnu jamstva, itekako će nas doživljavati svi, al bitni su sudovi a ne trenutacna vlast i trenutačni Ip.
Plus ako adris i franck imaju razlučna prava na dionicama, onda smo na istoj strani. Nevolje u raju

Nema se tu sta, sud je konacno krenuo raditi nakon velikih pritisaka i apela sa svih strana.
Onaj tko tvrdi da se ne moze postici pravicna nagodba u roku naprosto melje bez veze.
Napisi druge papire, turni pod nos zajedno s odlukama suda koje trebaju doci i kraj price.
Stvarno je vise dosta krcmljenja imovine i vremena.
Basta!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Primjetno je da se stvari pomiču na bolje za manjinske dioničare, spominju se "rezervacije" za parnice o zakonitosti jamstava.
No, ja i dalje nisam zadovoljan. Parnice o jamstvima nije stvar nikakvih rezervacija, nego bez pravomočnog sudskog pravorijeka o tom pitanju nema zakonite nagidbe.
To govorim od početka. Mene interesiraju samo moje dionice u zlatnim kokama agrokora, nikakve rezervacije. Ali pomak je što ipak sud izgleda da nije javni bilježnik. Postaje zanumljivo

Ma ,nitko po meni,od sudionika u postupku ne vidi nikakvu "opasnost" od dionicara i ,koliko sam ja shvatio,uopce se ne radi o tome.Radi se ,po meni,o potencijalnim parnicama nezadovoljnih vjerovnika koji nece pristupiti nagodbi.Dionicari uopce nisu ovdje stranka u postupku i njih ocito (nazalost po njih ) nitko ne "dozivljava" ozbiljno.Izabran je model u kojem za njih "nema mjesta" u buducim novim drustvima.Da itko od relevantnih ,od pravnih i ekonomskih savjetnika do povjerenika i politike,vjerovnika i dobavljaca,smatra da su zahtjevi "malih dionicara" osnovani i da imaju sanse za uspjeh,oni bi ih uvrstili u nagodbu,ali to ovdje ocito nije slucaj.
Jedino da Ustavni sud ponisti Zakon ili neke odredbe o ovisnim drustvima(poveca udjel sa 25 na recimo 50%) otvorio bi "se prostor" za neke dionicare ovisnih-povezanih drustava.
[/quote]

Vrlo naivno razmišljanje kolega. Ako padnu jamstva, itekako će nas doživljavati svi, al bitni su sudovi a ne trenutacna vlast i trenutačni Ip.
Plus ako adris i franck imaju razlučna prava na dionicama, onda smo na istoj strani. Nevolje u raju
[/quote]
ADRIS i FRANCK nemaju nikakve veze s dionicarima.Oni su vjerovnici ovdje,dakle strana u postupku,a dionicari to nisu.
Jamstva ne mogu “pasti”,po meni.Ja ne znam tko je ovdje naivan!
Ovdje se cak ni ne radi o jamstvima vec o osporavanju pojedinih trazbina,a jamstva su tu tek “uzgred”,a koliko sam shvatio iz zadnjeg nastupa Kolakusica,vec je potvrdeno preko 37 Milijardi kuna potrazivanja.
Uostalom ,uskoro ce biti objavljena izvjesca tvrki-kceri-jamaca pa ce sve biti jasno.

Hoteli Živogošće objavili izvješće.

ADRIS i FRANCK nemaju nikakve veze s dionicarima.Oni su vjerovnici ovdje,dakle strana u postupku,a dionicari to nisu.
Jamstva ne mogu "pasti",po meni.Ja ne znam tko je ovdje naivan!
Ovdje se cak ni ne radi o jamstvima vec o osporavanju pojedinih trazbina,a jamstva su tu tek "uzgred",a koliko sam shvatio iz zadnjeg nastupa Kolakusica,vec je potvrdeno preko 37 Milijardi kuna potrazivanja.
Uostalom ,uskoro ce biti objavljena izvjesca tvrki-kceri-jamaca pa ce sve biti jasno.

bisokovi čemu nervoza ?
Adris naravno da je dioničar solidarnih jamaca, obzirom na zalog predmetnih dionica u njegovu korist, a koje se Lexom brišu kao da ne postoje. Znači milijarda Kuna za Adris u zaraku, a što će Adris okrenuti u svoju korist kao što vidimo iz naputka suda prema Perušku …….
Jamstva su vrlo upitna jer i sam sud traži od Peruška objašnjenje istih, a na koje nema redovnu pravnu proceduru koja to nalaže, a što znači jamstva OFF
Veselim se ponovo Ledu na 7500 Kn i sl., iako više nemam dionica.





Primjetno je da se stvari pomiču na bolje za manjinske dioničare, spominju se "rezervacije" za parnice o zakonitosti jamstava.
No, ja i dalje nisam zadovoljan. Parnice o jamstvima nije stvar nikakvih rezervacija, nego bez pravomočnog sudskog pravorijeka o tom pitanju nema zakonite nagidbe.
To govorim od početka. Mene interesiraju samo moje dionice u zlatnim kokama agrokora, nikakve rezervacije. Ali pomak je što ipak sud izgleda da nije javni bilježnik. Postaje zanumljivo

Ma ,nitko po meni,od sudionika u postupku ne vidi nikakvu "opasnost" od dionicara i ,koliko sam ja shvatio,uopce se ne radi o tome.Radi se ,po meni,o potencijalnim parnicama nezadovoljnih vjerovnika koji nece pristupiti nagodbi.Dionicari uopce nisu ovdje stranka u postupku i njih ocito (nazalost po njih ) nitko ne "dozivljava" ozbiljno.Izabran je model u kojem za njih "nema mjesta" u buducim novim drustvima.Da itko od relevantnih ,od pravnih i ekonomskih savjetnika do povjerenika i politike,vjerovnika i dobavljaca,smatra da su zahtjevi "malih dionicara" osnovani i da imaju sanse za uspjeh,oni bi ih uvrstili u nagodbu,ali to ovdje ocito nije slucaj.
Jedino da Ustavni sud ponisti Zakon ili neke odredbe o ovisnim drustvima(poveca udjel sa 25 na recimo 50%) otvorio bi "se prostor" za neke dionicare ovisnih-povezanih drustava.
[/quote]

Vrlo naivno razmišljanje kolega. Ako padnu jamstva, itekako će nas doživljavati svi, al bitni su sudovi a ne trenutacna vlast i trenutačni Ip.
Plus ako adris i franck imaju razlučna prava na dionicama, onda smo na istoj strani. Nevolje u raju
[/quote]
ADRIS i FRANCK nemaju nikakve veze s dionicarima.Oni su vjerovnici ovdje,dakle strana u postupku,a dionicari to nisu.
Jamstva ne mogu "pasti",po meni.Ja ne znam tko je ovdje naivan!
Ovdje se cak ni ne radi o jamstvima vec o osporavanju pojedinih trazbina,a jamstva su tu tek "uzgred",a koliko sam shvatio iz zadnjeg nastupa Kolakusica,vec je potvrdeno preko 37 Milijardi kuna potrazivanja.
Uostalom ,uskoro ce biti objavljena izvjesca tvrki-kceri-jamaca pa ce sve biti jasno.
[/quote]

Fulali ste ceo fudbal – po trenutnoj nagodbi dionice postaju bezvriejdne. franck i adris imaju dionice i budu ci su one bezvriejdne, njihove trazbine dospijevaju pod najzesci noz.

Ako dionice vrijede, onda franck i adris imaju dobre kolaterale. ako e vijede, nemaju nista.

zato su i franck i adris na sitoj strani s dionicarima. DAPACE KAKO SU SVI ZAJMOVI DOSPPJELI, A AGROKOR JE PAO U OGLUHU, ZALOG POSTAJ EVLASNISTVO ZAJMODAVCA – ADRIS J E SADA VLASNK JAMNICE, NE VIS EAGROKRO.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...






Primjetno je da se stvari pomiču na bolje za manjinske dioničare, spominju se "rezervacije" za parnice o zakonitosti jamstava.
No, ja i dalje nisam zadovoljan. Parnice o jamstvima nije stvar nikakvih rezervacija, nego bez pravomočnog sudskog pravorijeka o tom pitanju nema zakonite nagidbe.
To govorim od početka. Mene interesiraju samo moje dionice u zlatnim kokama agrokora, nikakve rezervacije. Ali pomak je što ipak sud izgleda da nije javni bilježnik. Postaje zanumljivo

Ma ,nitko po meni,od sudionika u postupku ne vidi nikakvu "opasnost" od dionicara i ,koliko sam ja shvatio,uopce se ne radi o tome.Radi se ,po meni,o potencijalnim parnicama nezadovoljnih vjerovnika koji nece pristupiti nagodbi.Dionicari uopce nisu ovdje stranka u postupku i njih ocito (nazalost po njih ) nitko ne "dozivljava" ozbiljno.Izabran je model u kojem za njih "nema mjesta" u buducim novim drustvima.Da itko od relevantnih ,od pravnih i ekonomskih savjetnika do povjerenika i politike,vjerovnika i dobavljaca,smatra da su zahtjevi "malih dionicara" osnovani i da imaju sanse za uspjeh,oni bi ih uvrstili u nagodbu,ali to ovdje ocito nije slucaj.
Jedino da Ustavni sud ponisti Zakon ili neke odredbe o ovisnim drustvima(poveca udjel sa 25 na recimo 50%) otvorio bi "se prostor" za neke dionicare ovisnih-povezanih drustava.
[/quote]

Vrlo naivno razmišljanje kolega. Ako padnu jamstva, itekako će nas doživljavati svi, al bitni su sudovi a ne trenutacna vlast i trenutačni Ip.
Plus ako adris i franck imaju razlučna prava na dionicama, onda smo na istoj strani. Nevolje u raju
[/quote]
ADRIS i FRANCK nemaju nikakve veze s dionicarima.Oni su vjerovnici ovdje,dakle strana u postupku,a dionicari to nisu.
Jamstva ne mogu "pasti",po meni.Ja ne znam tko je ovdje naivan!
Ovdje se cak ni ne radi o jamstvima vec o osporavanju pojedinih trazbina,a jamstva su tu tek "uzgred",a koliko sam shvatio iz zadnjeg nastupa Kolakusica,vec je potvrdeno preko 37 Milijardi kuna potrazivanja.
Uostalom ,uskoro ce biti objavljena izvjesca tvrki-kceri-jamaca pa ce sve biti jasno.
[/quote]

Fulali ste ceo fudbal – po trenutnoj nagodbi dionice postaju bezvriejdne. franck i adris imaju dionice i budu ci su one bezvriejdne, njihove trazbine dospijevaju pod najzesci noz.

Ako dionice vrijede, onda franck i adris imaju dobre kolaterale. ako e vijede, nemaju nista.

zato su i franck i adris na sitoj strani s dionicarima. DAPACE KAKO SU SVI ZAJMOVI DOSPPJELI, A AGROKOR JE PAO U OGLUHU, ZALOG POSTAJ EVLASNISTVO ZAJMODAVCA – ADRIS J E SADA VLASNK JAMNICE, NE VIS EAGROKRO.
[/quote]
Nisam nista fulao.Kolateral koji ima ADRIS u dionicama i drugi ,koliko vrijedi?
Izvjesca ,koja ce se uskoro objaviti ce “reci sve”,zar ne?Vlasnik JAMNICE sigurno nije ADRIS vec vjerovnici,barem onoga sto “tamo ima neku vrijednost”,zar ne?
ADRIS i FRANCK su osim toga i dobavljaci,dakle vjerovnici i po tom osnovu i tu ce proci
relativno dobro ,kao i drugi dobavljaci.

@sava
pozitivno izvjesce?
jesu i oni morali knjiziti kakva jamstva?

@joda

Pa zar ne znaš 1. članak Ustava.
Vjeruj Pirošku.
Ne trebam ništa čitat Sve je kako kaže Piroško.
Stoga treba čekati njegovu Izjavu za medije.

evo @zorangutan pa citaj. to ti nije nikakav index a jos manje narucen clanak
https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/prisilna-uprava-zeli-prisilnu-nagodbu

Vjerojatno ce izjavit da je ovo sudsko rjesenje odlicno za nagodbu i da ovo samo ubrzava proces. Ha,ha,ha. To je tako kad se ide nesto napravit na silu,to nikako ne moze valjati.Mislim da ce ovdje netko pomalo poceti dobijati nogom u guz.cu… A mali dionicari ce se konacno poceti uvazavati.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close