Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Primjetno je da se stvari pomiču na bolje za manjinske dioničare, spominju se "rezervacije" za parnice o zakonitosti jamstava.
No, ja i dalje nisam zadovoljan. Parnice o jamstvima nije stvar nikakvih rezervacija, nego bez pravomočnog sudskog pravorijeka o tom pitanju nema zakonite nagidbe.
To govorim od početka. Mene interesiraju samo moje dionice u zlatnim kokama agrokora, nikakve rezervacije. Ali pomak je što ipak sud izgleda da nije javni bilježnik. Postaje zanumljivo

Ma ,nitko po meni,od sudionika u postupku ne vidi nikakvu “opasnost” od dionicara i ,koliko sam ja shvatio,uopce se ne radi o tome.Radi se ,po meni,o potencijalnim parnicama nezadovoljnih vjerovnika koji nece pristupiti nagodbi.Dionicari uopce nisu ovdje stranka u postupku i njih ocito (nazalost po njih ) nitko ne “dozivljava” ozbiljno.Izabran je model u kojem za njih “nema mjesta” u buducim novim drustvima.Da itko od relevantnih ,od pravnih i ekonomskih savjetnika do povjerenika i politike,vjerovnika i dobavljaca,smatra da su zahtjevi “malih dionicara” osnovani i da imaju sanse za uspjeh,oni bi ih uvrstili u nagodbu,ali to ovdje ocito nije slucaj.
Jedino da Ustavni sud ponisti Zakon ili neke odredbe o ovisnim drustvima(poveca udjel sa 25 na recimo 50%) otvorio bi “se prostor” za neke dionicare ovisnih-povezanih drustava.



http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1042252

Problemi u raju 😉


Zuti tisak i internet tabloidi i nisu bas neki siguran izvor informacija,zar ne?
Ja sam uvjeren da ce sve biti zavrseno ,a manje je bitno da li za 2 ili 6 mjeseci,jer se Zakon moze prolongirati.
[/quote]

Od početka tvrdim da ovo propada i sada polako počinje kraj ove projekcije otimačine od Nagodbe.
INDEX nema slučajno činjenice na stolu prije svih ostalih medija, INDEX tome i služi.

Očito je i Vlada shvatila da će Ustavni sve ovo rušiti i sada se primjenjuje taktika pranja ruku preko sudova itd..


Ako se zbog trajanja raznih sudskih postupaka ,nagodba ne moze sklopiti do 10.07.,moze se produziti "Lex Agrokor" i dobiti dodatno vrijeme zbog slozenosti postupka.

Nema tu produžetaka to svi dobro znaju. Produžetke bi trebao ponovno potpisati i Gazda. A čini mi se da bi si on radije ruku odrezao nego ponovno stavio potpis. Znaju to dobro svi sudionici Lexa zato i ovakva grčevita borba da se sve na vrijeme zgotovi. Produžeci ne važe, jedino možda pred kraj isteka Lexa budu penali udarani po golu bez golmana. Gubi onaj tko prvi promaši gol.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kakav-debakl-vlade-i-peruska-nakon-dvije-odluke-suda-prilicno-je-jasno-agrokorova-nagodba-je-propala/1042252.aspx


Zašto na e-oglasnoj nema tog spisa sa datumom 26.04.?

Tu se “reciklira”samo jedna stara vijest sa gotovo tjedan dana zakasnjenja ,o kojoj se Perusko vec ocitovao u smislu da to nece utjecati negativno na proces nagodbe.

Ha, ha…

“No ono što je posebno zanimljivo, sud traži da im se objasni nacrt nagodbe prema kojemu bi, podsjetimo, tvrtke poput Leda, Jamnice ili Belja trebale postati insolventne nakon što proknjiže golema i suspektna jamstva, a njihova bi se imovina trebala prebaciti u zrcalna društva npr. Ledo 2, Jamnicu 2. Time će dionice postojećih dioničara postati bezvrijedne, kao i razlučna prava koja su u vidu dionica imale tvrtke poput Adrisa ili Francka.
Sud pita Peruška kako će se brisati tvrtke iz sudskog registra, kako će osigurati sredstva za parnice vezane za utvrđene tražbine ili osporavanja, kako će rezervirati sredstva za osporene tražbine ili jamstva, te u kojoj se mjeri zadire u prava razlučnih vjerovnika? Ne samo to, sud traži da povjerenik odgovori na Agramov zahtjev: hoće li pobijati jamstva? ………………..”

@Armanabab
Mislim da “Gazda” ne mora vise nista potpisivati,vezano za Zakon.Jedan potpis je dovoljan.



Peruško: Ali nemojmo zaboraviti da će kumulativno oni koji budu imali najveće postotke suvlasništva imati i najveće otpise tražbina.

Sava :Ova rečenica je oksimoron. To oslikava na kakav se način Nagodbe priprema.
A sto bi vi ? Da oni koji imaju najveci postotak suvlasnistva ima najmanje otpise trazbina ?
Ako si suvlasnik onda si odgovoran kao i todoric. Sto si veci suvlasnik vise si odgovoran, zar ne ?


Da renči upravu si ako si suvlasnik i imas barem jednu dionicu iz Agrokorovih tvrtki odgovaras krivićno i materijalno i sve treba to u zatvor jer su isto za sve krivi kao i Todorić.
[/quote]
Tontoronto ? Pa to ste vi ? Sada ste Titi ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

@sisoje

za koga bi to trebalo biti otrežnjenje? ako nagodba propadne? nakon samo nekoliko mjeseci trajanje stečajnog postupka pisalo bi se “koji nam je vrag to trebao”




http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1042252

Problemi u raju 😉


Zuti tisak i internet tabloidi i nisu bas neki siguran izvor informacija,zar ne?
Ja sam uvjeren da ce sve biti zavrseno ,a manje je bitno da li za 2 ili 6 mjeseci,jer se Zakon moze prolongirati.
[/quote]

Od početka tvrdim da ovo propada i sada polako počinje kraj ove projekcije otimačine od Nagodbe.
INDEX nema slučajno činjenice na stolu prije svih ostalih medija, INDEX tome i služi.

Očito je i Vlada shvatila da će Ustavni sve ovo rušiti i sada se primjenjuje taktika pranja ruku preko sudova itd..
[/quote]
Koji zakljucak.Nevjerovatno.
Sve vase teorije su se do sada pokazale pogresnima pa ce dakako i ova.




Peruško: Ali nemojmo zaboraviti da će kumulativno oni koji budu imali najveće postotke suvlasništva imati i najveće otpise tražbina.

Sava :Ova rečenica je oksimoron. To oslikava na kakav se način Nagodbe priprema.
A sto bi vi ? Da oni koji imaju najveci postotak suvlasnistva ima najmanje otpise trazbina ?
Ako si suvlasnik onda si odgovoran kao i todoric. Sto si veci suvlasnik vise si odgovoran, zar ne ?


Da renči upravu si ako si suvlasnik i imas barem jednu dionicu iz Agrokorovih tvrtki odgovaras krivićno i materijalno i sve treba to u zatvor jer su isto za sve krivi kao i Todorić.
[/quote]
Tontoronto ? Pa to ste vi ? Sada ste Titi ?
[/quote]

skužila po Č i Ć ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Zašto na e-oglasnoj nema tog spisa sa datumom 26.04.?

Tu se "reciklira"samo jedna stara vijest sa gotovo tjedan dana zakasnjenja ,o kojoj se Perusko vec ocitovao u smislu da to nece utjecati negativno na proces nagodbe.
[/quote]

Ha ha ha
Dobar si Nedaš se makar si dokazano 100% u krivu.
Uloga Suda je da sudi a mi ćemo reciklirati.

New Report

Close