Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve če se to lijepo srediti i živjet čemo napred neki bolje volje a neki malo manje.

Nemogu nikako da razumjem forumaše koji jako negativno pričaju , da je Ivica Todorič najslabiji čovjek,…..a ne mogu te isti ljudi da malo razmisle, koliko ljudi zapošljuje u našoj lipoj državi, šta je sve učinio u relativno kratkom razdoblju ( neču se puštat u debatu kako je stjecao novac…..) a što je sada upao u probleme on i neke banke …. če se lijepo dogovoriti i srediti sve na ovaj ili onaj način, a sigurno neče propasti, ja mislim, da če biti poslije dogovora takvog ili onakvog biti još bolje, a vjerujem, da če i dioničari nešto zaradiiti na dionicama, neku su več zaradili ako su imali jaja, neki če još zaraditi a normalno da su neki izpušili mnogo novca, mirovnici, da ne kažem koliko a isto tako i ostali ljudi, a na samom kraju če biti sve OK, lp

Lex Agrokor
To je samo PSN za velike, koji umjesto predstećajnog upravitelja imaju povjerenika postavljenog od
vlade Republike Hrvataske,u cilju zaštite ne postojećih vlasnika ,već zaštite dobavljača i vjerovnika.
Dakle,ne štite se ni većinski vlasnik,ali ni mali dioničari.Vidi:DLKV,Badel.Kroz dokapitalizaciju DLKV
su mali dioničari mogli smanjiti gubitak,ali u Badelu su ostali bez gaća i bez šanse
Kako će se situacija razvijati u Agrokru,Brendirani kao LEDO,Jamnica,Zvzd,Belje itd
nastavljaju poslovanje sa šansama da se kroz poslovanje dugovi smanje.Ili kroz denominacije,
dokapitalizacije oderu sadašnji dioničari,a smanjenje kamata od Agrokora napravi društvo sa velikom dobit,sposobno da sevisira
Lex Perković,pardon,Lex Agrokor,u najcrnjem scenariju,pruža nadu dobavljačima da će država iznaći
zakonsku regulativu da će se naplatiti.Da li je to dobro.Sigurno da jeste,ali zakon je trebao biti već
na snazi pa nebi došlo do pada cjelokupnog tržišta na ZSE.Šteta je nanesena,samim propustom
da država hitno intervenira.Nije prekasno,ali treba djelovati promptno.
Ne znam kako ste vi prošli u ovoj korekciji.U trgovanju sam ostvario više od 20 k kn gubitka u LEDO,Vupikitd jer sam trgovao i trejdao na nižim cijenama od kupovnih.
Država je izgubila 13,2% od mog poreznog gubitka,a taj gubitak bi trebao biti i dalje veliki ako cijene
dionica nastave i dalje padati.
Državi je interes da i mali dioničari izgube što manje da bi platili veći porez na kapitalnu dobit.Ali sama mogućnost da će dobavljači i vjerovnici biti “zaštičeni” daje nadu da i oni neće biti previše
oštećeni.
Pitanje:Koliko bi bio manji porez na kapitalnu dobit ako dobavljači spuše 16 mlrd.kn koje potražuju od Agrokora.
Koliki bi bio manji porez na dobit.
Po mojoj procjeni šteta za državu vi u prvom udaru bila barem milijarda EUR.Nije li pametnije stvoriti
zakonski okvir u kojem bi taj gubitak trebao biti manji.
Lex AGROKOR je mudar i pametan potez vlade.To sam očekivao i jako sam zadovoljan sa brzom
reakcijom vlade.Bravo za vladu.Ocjena dobar jer nisu djelovali preventivo i dozvolili da se požar proširi.
Sa ovakvom vladom imamo više šanse da nas Agrokor malo potrese i da smirivanjem situavije vlada dobije još
veći kredibilitet i da nam kreditni rejting i dalje raste.Svaka kriza je i prilika

Med i mlijeko će teći,druge nema,naravno u dugoroćnijem aspektu,/dugoročno je 6 mjeseci/.

Nema ništa od toga. Baš zbog toga jer su implikacije zakona prestrašne. Da sržava smije redom otpisivati dugove kome hoće i načiju štetu, to ne prolazi, jednostavno to se obara bilo na Ustavnom sudu bilo u Europi. To naprosto ne ide. Ako nekim zakon i napišu, još uvijek su tu Rusi i nema majci, neće ih nitko izraditi za lovu. Novinarčići sad imaju nešto za pisati, ali pogledajte Tokija, sasušio se ko bakalar, a to je zato jer leti, a ne zato jer ostaje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nije ustavni med i mljeko. zakon se donese provede (ošiša se koga treba) pa ukine. ti se žališ ustavnom u međuvremenu ustavni malo oteže onda ti na kraju kaže da nemaju o čemu odlučivati jer se zakon više ne primjenjuje… tako je bilo u PSN

Točno. Međutim veliko je pitanje da li će proći u Saboru. Treba im čitav Most, a sumnjam da će uspjeti to skupiti. Ostali će se napraviti grbavi i izostati sa sjednice.
Ipak je preočito da je zapravo cilj uvesti upravu, pošišati vjerovnike, Tokiju vratiti firmu i onda business as usual. Preočito je. Rulji je više dosta svega.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U ovom članku dole je nekako do sada po meni sve najbolje objašnjeno, školski bez emocija i senzacijskog pristupa. Uglavnom ispada da je samo pitanje vremena kada će Rusi preuzeti kontrolu. Bit će jeftino votke u Konzumu ako ništa drugo.
http://www.telegram.hr/politika-kriminal/fizulic-okej-ruska-sberbanka-zeli-upravljanje-u-agrokoru-sto-to-realno-znaci-7-mitova-i-1-enigma/

http://www.vecernji.hr/svijet/odlukom-suda-vjerojatno-ni-slovenija-ni-hrvatska-nece-biti-zadovoljne-1158769
Pocelo je 🙂 sada cemo i teritorij izgubiti

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ako je istina da će Rusi preuzet Agrokor, to je odlična vijest za Ledo, Jamnicu…. jer ako Putin kaže rusima da ližu King ili piju Janu, oni će lizat King i piti Janu.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

Nama treba sto prije ovaj zakon o agrokoru.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Da, tako da mogu što prije ošišati vjerovnike i male dioničare.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Točno. Međutim veliko je pitanje da li će proći u Saboru. Treba im čitav Most, a sumnjam da će uspjeti to skupiti. Ostali će se napraviti grbavi i izostati sa sjednice.
Ipak je preočito da je zapravo cilj uvesti upravu, pošišati vjerovnike, Tokiju vratiti firmu i onda business as usual. Preočito je. Rulji je više dosta svega.

jašta da će proći papani iz MOSTA-a ne znaju ni izračunat cijenu plina a kamoli što ovaj zakon znači.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Lex AGROKOR je mudar i pametan potez vlade.


@lopina
,zbog čega je mudar i pametan potez vlade ?
ja se zbilja nadam da si u pravu, ALI ako će se dobavljači ili todo djelomično sanirati od moje i tvoje love i svih ostalih por.obveznika ,ma tko ih sve hebe i nek svi idu u mp3 .
život ide dalje ,trgovina neće stat.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close