ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iako nisam promijenio mišljenje o Adrisu sva ova najava o kupovini trezora i uprave je vrlo pozitivno za cijenu dionice.Tako da sam i ja kupio nešto dionica,šteta propustiti ovakvu priliku.
Tamo negdje pred ljeto kad se sjete da ADRS isplaćuje i solidnu dividendu mogao bi potegnuti do 470kn čak i uz ovaj zombi ZSE.

Zasto vi kupujete dionice? Kupili ste cca po 430 da bi prodali po 470? I jos porez…

Razmislite malo? Sve dionice su rizik pa i adrs… I za taj rizik zelite tako malu zaradu?
U neko kratko vrijeme pretpostavljam… ne valja vam taj posao…

Ja sam kupio po 350 i ne zanima me ispod 1000… 5g? 10? Nista…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Zasto vi kupujete dionice? Kupili ste cca po 430 da bi prodali po 470? I jos porez…

Razmislite malo? Sve dionice su rizik pa i adrs… I za taj rizik zelite tako malu zaradu?
U neko kratko vrijeme pretpostavljam… ne valja vam taj posao…

Ja sam kupio po 350 i ne zanima me ispod 1000… 5g? 10? Nista…

Ne valja mi 10% u par mjeseci?Potpuno bih bio zadovoljan sa tim scenarijem,a vi slobodno čekajte vaših 1000 kn za 10 godina…samo se nemojte iznenaditi ako moja sljedeća kupnja bude po 350kn.
Sve je rizik,a trenutno je rizik za ADRIS prilično mali gledano na trenutnu cijenu,da će cijena pasti niže,,za 5-10 g,tko zna…

Cijena Adrisa prije točno 10 godina,10.3.2008 iznosila je 410kn.
Da nije bilo dividende,od koje treba oduzeti inflaciju i prinos od kamata kao alternativa,ne bi se baš usrećili.
Uvijek me oduševi kad mi netko popuje što valja a što ne.

S tom razlikom da se Adris prije 10 godina sastojao od dugoročno padajućeg biznisa, što danas nije slučaj.
Sitnica!

@Whwat
Ako se ne varam, V. je samo od divindende iz 90 gogine dobio oko 80 mila miliona.
Pa je nekako skupio da gradi kuću u najstrožijem centru Zagreba.
Ništa to meni nije žao, žao mi je ovih 232000 u zadnjih šest godina.
A statistike sve bolje, što se nezaposleniaste tiče.
Ma, bravo!!!!!


Cijena Adrisa prije točno 10 godina,10.3.2008 iznosila je 410kn.
Da nije bilo dividende,od koje treba oduzeti inflaciju i prinos od kamata kao alternativa,ne bi se baš usrećili.
Uvijek me oduševi kad mi netko popuje što valja a što ne.

Adris je oduvijek usrecivao samo mali broj svojih dionicara…

Najbolje se vidi koje kada se pogleda kako je izgledala vlasnicka struktura prije 10 i više godina…

Kako i cijim novcem se struktura mijenjala istrazite sami…

A da bi taj mali broj mogao raditi opusteno i biti maksimalno produktivan u stvaranju nove vrijednosti za svoje dionicare ili koga vec, pomogla je i Vedrana Ergic…

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/pogledajte-nagradeni-dizajn-interijera-vedrane-ergic-foto-20180209/slika-216ac6e5845fd95260afde51ea512d9b

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

@What
“S tom razlikom da se Adris prije 10 godina sastojao od dugoročno padajućeg biznisa, što danas nije slučaj.
Sitnica!”

Da vidimo kako je izgledalo izvješće za 2007 godinu,tim je podacima raspolagao investitor iz 03.2008 g.:

Prihodi 3.177 milijardi kn netto dobit 667,721 milijun kn

Prije toga:prihodi za 2005g : 2.764 milijardi kn,netto dobit 494.939 milijuna kn .

Za 2006g: 2,686 milijardi,dobit 611,584

Od 2005-2008 ulaganje godišnje više od 700 milijuna kn.

U 2007 g godine otvorene dvije tvornice TDR-a i Istragrafike vrijedne više od miljardu kn sa kapacitetom proizvodnje koji neće biti ni izbliza dostignut….

Itd,uprava je prštala od optimizma kao i dioničari,samo je nebo bilo granica,nije izgledalo da se radi o padajućem biznisu.

Godina 2016 prihodi oko 4 milijarde kn,dobit 446 milijuna kn.
O turizmu kao rastućem biznisu i svim rizicima vezanim uz njega neću ovom prilikom,treba spomenuti i da su profitne marže iz duhanskog biznisa prije deset godina bile daleko veće nego ove današnje iz turizma i osiguranja.

@Brancin

Adis je uvijek usrećivao samo svoje zaposlenike,ostali dioničari su nužno zlo.

Moram spomenuti i nešto o veličini AV i njegovog poslovnog genija,što mislite koji je sektor u zadnjih nekoliko desetljeća najviše narastao na USA burzi?
Duhanski,pojedini američki duhanski giganti su imali veći rast dionica i od legendi poput Berkshire Hathaway.

One dollar in the average American industry was worth $38,255 by 2010. That’s an annual return of about 10% per year. Some did far better: $1 invested in food companies was worth about $700,000 by 2010. Chemical and electrical equipment companies returned about the same.

Then there’s tobacco, which was in a league of its own.

One dollar invested in tobacco stocks in 1900 was worth $6.3 million by 2010. That’s 165 times greater than the average industry.

During a century of innovation, progress, excitement, and scientific advancement, no industry did better than cigarettes.

AV je sasvim prosječan biznismen koji je eto imao sreće da je došao na čelo TDR u pravo vrijeme.

Malo su mi smisne te usporedbe, jer prvo tu se radi o americkoj ekonomiji koja konstantno raste brze i bolje nego neki hrvatistan, a da ne govorim o americkoj politici koja gleda ekonomiju i stiti svoje nego ovi nasi koji jedino znaju ti otezat i upropastit te, s druge strane u redu je gledat i usporedbe s ostalim kompanijama u pojedinoj drzavi, a tu vec bez puno istrazivanja vidimo kakvo je stanje i koliko je tvrtki propalo i koliko ce jos propast jer dobra vecina ne stvara nista i samo prezivljava dovoljno je pogledat zse zadnjih 15 godina tako da s te strane takve usporedbe nemaju smisla jer tu je problem ekonomije i politike drzave tesko je plivat u ovoj bari tako da s obzirom na obzir i nije tako lose, da nije turizma bili bi gori od srbije jer ova drzava jedino zna unistavat.

Ignore : renči

Meni nije smišno uspoređivat sa stranim duhanskim kompanijama,sa kim da se drugo uspoređujemo?Sa Petrokemijom ili Đurom Đakovićem?
Propustio si ono najbitnije,cigareta je droga i zbog toga je vladala velika potražnja za tim proizvodom,sve dok nisu započele kampanje protiv pušenja a države sjetile oporezovati i do 86% na cijenu proizvoda!
To već dovoljno govori koliki su se profiti slijevali u džepove duhanske industrije u zlatno doba pa i TDR-a..

http://www.seebiz.eu/turisticke-kompanije-rezultatima-opravdale-ocekivanja/ar-172241/
adris/maistra/hupz
maistra s gubitkom hupz odlično

New Report

Close