ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz izvješća Agrokora,izvadak
Ukupno neiskazani krediti u bilanci (iskazani kao kapital), pak, iznosili su 2,9 miljarde kuna (Splitska banka 589, Zagrebačka banka 473, Sberbank Europe 382, Aquarius 382, ECP 305, BNP Paribas 191, Agram Invest 161, Banca Intesa 115, Croatia osiguranje 100, OTP banka 42, Tehnika 31 i ostali 182 milijuna kuna).

Uz to, krivo je klasificirana obveza po kreditu Adrisa u iznosu od jedne milijardu kuna. Kada su u pitanju neiskazanie obveze u iznosu od 2,6 milijardi kuna, oni su u bilanci 2016. prikazani kao novac i novčani ekvivalenti, a revizija je pokazala kako se od tih 2,6 milijardi kuna samo 573 milijuna kuna odnosi na novac i novčane ekvivalente, a 2,1 milijardu kuna na dugoročno založene depozite, ostale zajmove i povezane subjekte.

Na pitanje ramljaku kolike su kamate na taj kredit rekao je da nije siguran da bi trebao to pogledat ali da je taj kredit bio na godinu dana i da se svake godine produzavao za jos godinu dana te da moze reci da su te kamate bile visoke, mislim da je rekao da je kredit od 2011 g.

Ignore : renči


Na pitanje ramljaku kolike su kamate na taj kredit rekao je da nije siguran da bi trebao to pogledat ali da je taj kredit bio na godinu dana i da se svake godine produzavao za jos godinu dana te da moze reci da su te kamate bile visoke, mislim da je rekao da je kredit od 2011 g.

recimo neka se otpiše kolika je do sada bila kamata pa kamata ide i dalje pa neka se i smanji sada kamata
a cromaris/ledo/konzum ide i dalje kao i do sada

Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

pola glavnice su izvukli kroz kamate i neka naplate 50% potraživanja opet su na svome.vuk sit a koze na broju.


Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

To znaci da tolika razlika nije realna,sad je razlika p-a/r-a cca.10-ak% i toliko bi i trebalo biti.


Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

Pa već sam javno pitao kako to da ova dionica uopće nije prošla korekciju?!



Dok je ADRS-R-A bio 620 kuna, ADRS P-A je bio 475 kuna. Sad je ovaj prvi pao za 20%, a ova drugi za 5%. Nije mi to baš jasno

Pa već sam javno pitao kako to da ova dionica uopće nije prošla korekciju?!
[/quote]

Kolega, pohvalan je vaš interes za obaviještavanje javnosti 😁
Prema https://www.mojedionice.com/dionica/ADRS-P-A BVPS je 535 kn.
EPS u ovoj godini će biti blizu 30 kn.

Ako otpis prema Agrokoru bude 30% dioničari će izgubiti cca. 20 kn/dionici (ili 35 kn ako bude 50%).
Ujedno ADRIS ima fantastičnu priliku, budući da ima ogromnu financijsku polugu, da kupi nekoliko najvrijednijih Agrokorovih sastavnica kad se budu prodavale.

Bilo bi lijepo kad bi se očitovali koliko bi po vama ADRS2 trebao biti? 300? 😃

Ocekivano cijenovno priblizavanje P i R dionice. Steta samo sto se to nije dogodilo na nacin da je R ostala na 600 a P na 550.

@ skroznovi
kažete kolega: “Ujedno ADRIS ima fantastičnu priliku, budući da ima ogromnu financijsku polugu, da kupi nekoliko najvrijednijih Agrokorovih sastavnica kad se budu prodavale.”

Ajmo zdravo seljački…na zadnji dan trgovanja dionicama Jamnice (njih sam izdvojio jer je kredit Agrokoru u najvećoj mjeri izgleda osiguran na taj način) je tržišna kapitalizacija cijele Jamnice bila oko 1,2 milijarde…gazdin udio u tome je “tri kvarte”, znači oko 900 miliončeka…Adris je, što mi sa naše strane zovemo kreditom, a druga strana to zove “poklonom”, dakle, Adris je “kreditirao/poklonio” gazdi milijardu kuna (a ako se dobro sjećam, u izvješćima Adrisa je bila i veća svota navedena, al nek bude ova okrugla)…pa čak i da je gazda plaćao kamatu, pa čak i da je bila 10% (izražavam sumnju i u plaćanje i u visinu kamate jer nemam tih podataka) Adris je kratak za bar 500-600 miliončeka i za to mu je valjda garancija “tri kvarte” Jamnice koja je solidarni jamac za kredite Agrokora i to u višestruko većoj svoti nego što uopće ima imovine??? Meni izgleda da je Adris već sad, bez da više lipe potroši, preskupo platio najvrijedniju Agrokorovu perjanicu, a u pravu ste za financijsku polugu…trebati će kad budemo vraćali gazdine dugove.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Bliži se i ta 2018. za koju je najavljivan izlazak na jednu od europskuh burzi.
Rade li još uvijek na tome ili su i oni odustali kao Toda?
Eventualne akvizicije i eventualno listanje na neku veliku europsku burzu u nadolazećoj godini držat će nas napete ko praćku.

A tko ce na IPO kupiti dionice tvrtke koja je 1 milijardu kuna poklonila za victoria secret i ostale tričarije. Tko vjeruje u takve firme i njihove uprave ? Nakon ovoga s Agrokorom oni se samo mogu prodati. .

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close