ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno, kolega Ivan, niste znali da mu je jako bitno Vaše mišljenje? jer vi ste pobjednik i faca a on luzer…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Danas je predstavnik 'udruge dionicara adrisa' pitao svasta na skupstini i bio izvrjedan od strane AVa. s druge strane kad je glasao taj je predstavnik imao 10 glasova..toliko o udruzi…sve dok netko s respektabilnim brojem glasova ne napravi show na skupstini AV ce idalje drzati svoj show.

Osobno sam jako razocaran balkanizmom prezentiranim danas. Sad idem nazad za ZG detaljniji post napisem iducih dana

Hahaha, pa sam si sve rekao. Očigledno ima podršku jer čovjek zna što radi, što pokazaju i poslovni rezultati. Ili možda postoji neki drugi, bolji primjer u Hrvatskoj?

Vidim da je nekoliko kolega forumaša bilo prisutno na Skupštini pa bi bilo zanimljivo čuti rezultate glasovanja, primjerice prilikom davanja razrješnice Upravi i NO-u. Npr. koliko dioničara je bilo protiv?

@Vila1, kaže mi frend koji je bio dolje da su skoro sve odluke donesene s gotovo 100 % za. Šta nije tako?

Kažu danas u NL iz udruge malih dioničara: “Čvrsto vjerujemo da je Adris grupa jedna od najboljih kompanija u Hrvatskoj, ali i široj regiji. Adris je kompanija koja raste i ima perspektivu u budućnosti…”. A u naslovu “Mali dioničari protiv Vlahovića”. Ili netko brusi priču ili samo imamo priliku čitati nespretan novinarski tekst pun kontradiktornosti…nešto je posrijedi.

AV ima 67 godina i trebao bi se smiriti u mirovini ili NO adrisa a ne da se nervira na skupštini na opravdana
pitanja na koja ne daje konkretne odgovore.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljujemo-pitanja-koja-su-naljutila-sefa-adrisa-bio-je-uzrujan-zbog-todorica/977250.aspx

moje skromno i siroto mišljenje je da je Adris trebao s 1 miljardom kuna nagraditi dioničare a ne baciti sve u vjetar. Te priče TDR – BAT ovo ono neka prodaje istrijanima. S druge strane, mislim da će jedino Adris preživjeti situaciju s Agrokorom…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



@Vila1
, kaže mi frend koji je bio dolje da su skoro sve odluke donesene s gotovo 100 % za. Šta nije tako?

Naravno da nije.

Glasova koji nisu podržali razrjesnice je bilo 1.578.597 (suzdržanih), a protiv je bilo 10 koje je već netko i prije spomenuo. Za je glasalo 3.694.755. glasova.

Tko ne zna, suzdržani glasovi obzirom da ne odobravaju odluku su protiv!

kako se može učlaniti u Udrugu malih dioničara? Ima netko kontakt?

Baš zanimljivo je gledati pojačani interes udruge za kompaniju, koja je uz HT jedini blue chip ZSE…..kamo sreće da su se tako angažirali oko leda, zvijezde, jamnice i viadukta….


Kažu danas u NL iz udruge malih dioničara: "Čvrsto vjerujemo da je Adris grupa jedna od najboljih kompanija u Hrvatskoj, ali i široj regiji. Adris je kompanija koja raste i ima perspektivu u budućnosti…". A u naslovu "Mali dioničari protiv Vlahovića". Ili netko brusi priču ili samo imamo priliku čitati nespretan novinarski tekst pun kontradiktornosti…nešto je posrijedi.

Točno to. Prvo u Novom listu piše pljesak, pa neprijateljska atmosfera, pa super rezultati, ali nedostatak vizije…

I ja mislim da je nešto dublje posrijedi. Članak objavljuje isti taj Novi list (koji je prijavljen na adresi propale udruge Ladonja) čiji su kupnju, od strane J&T-ja, ne tako davno, Karamarko i Petrović dogovorili na “tajnom sastanku”. Citiram: “Podržat ćemo vaše ulaganje u Adris, ali za nas kupite Novi list”. Pametnome dosta. Nisu li ta Udruga (Ladonja) i Novi list u zajedničkoj sprezi?!!!

nije sve tako bajno kao što tvrdi AV
u pitanju je izgleda 200 m.eura
http://www.seebiz.eu/mali-dionicari-adrisa-vlahovic-vjeruje-da-ce-naplatiti-tek-60-potrazivanja-prema-agrokoru/ar-158028/
Htio sam znati i što je poduzeto u cilju naplate potraživanja Adrisa prema Agrokoru, kaže Puljiz. Kao zanimljivost koja njega, međutim, itekako brine, navodi da je povijesna transakcija prodaje Tvornice duhana Rovinj iznosila 505 milijuna eura, a da je ukupan plasman Agrokoru iznosio oko 200 milijuna eura, što je 40 posto od prodaje Tvornice, pri čemu je sudbina tog plasmana i više nego upitna i neizvjesna.
Potpredsjednik Udruge i mali dioničar Darrell Šarić pohvalio je Upravu Adris Grupe za kupnju Croatia osiguranja, no iznio je i nekoliko kritika, posebno zbog toga što je povrat određenih potraživanja u iznosu od 170 milijuna kuna od određenog poslovnog partnera – neizvjestan!
– Pitao sam predsjednika Uprave Antu Vlahovića ako su instrumenti osiguranja tog novca, a radi se o nekretninama, vrijedni tog potraživanja, kada je moguća prodaja tih nekretnina. I konačno, kome su dani novci Croatia osiguranja – tko je dužnik, kaže Šarić.
Svoja pitanja usmjerio je i na Cromaris, tvrtku koja posluje na najbrže rastućem tržišnom segmentu u Europi, a to je zdrava hrana.
– U 2016. je Cromaris uz prihod od 362 milijuna kuna ostvario dobit od 13 milijuna kuna, što implicira neto profitnu maržu od 3,6 posto. To smatram jako skromnim za proizvod koji se marketira kao premium brand i samim time bi morao biti puno profitabilniji. Tim više što je od 2009. do 2016. u ovaj premium biznis uloženo preko 100 milijuna eura, zaključio je Šarić.

New Report

Close