ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamo sreće da imamo više toliko uspješnih kompanija kao što je Adris… samo neka oni nastave ulagati u Hrvatsku i otvarati nova radna mjesta…

To što, ako je istina, Agrokor duguje Adrisu cca 100 miceka EUR-a, ne govori ništa više nego tko koga bogati, privatno , naravno!
A dRžAVA nema pojma, niti šatora više nema.
Ajde, koliko je tajkuna, javnih, od 91, (đesi bio?) do danas ostalo živo, poslovno?

Važno je da u Hrvatskoj postoje i uspješno posluju tvrtke koje ulažu cca 500 milijuna kuna u svoje poslovanje. Neka ih je samo više…

Nedostaje tj ne zna se gdje je OKO 30 MILIJARDI kuna . MILIJARDI. Vi.zamislute gdje su zavrsili ti novci. Sada ce gradjani RH vracati dugove. Ok prodati ce se firme i djelomicno ce se naplatiti, ali najmanje 30 milijardi ce vracati gradjani. Gdje su novci ?
RH je jedna fenomenalna drzava :). Evropska Liberija :))

Status Quo: Roll Over Lay Down

Onaj post iznad je namijenjen agrokoru. Greskom ga postala u Adris. Iako…..

Status Quo: Roll Over Lay Down

Slažem se, @Vila1. Pametnome dosta! Sve u što su ulagali, ima odlične rezultate. Pogledaj samo CO, u Q4 2016. imaju rast neto dobiti za skoro 80 posto…

Ono sto je iritantno oduvijek, je odnos tvrtke prema dionicarima.
Kratko sam imao papir, protivno zdravom razumu…. i prodao i bio sretan da sam ih se rijesio.
Jer covjeka se za rijec drzi.


Kamo sreće da imamo više toliko uspješnih kompanija kao što je Adris… samo neka oni nastave ulagati u Hrvatsku i otvarati nova radna mjesta…

baš to. i što je još važnije, čini mi se da stvarno posluju dosta transparentno.

Ma ima Vlaho fini nos. Okrenuo fini biznis u turizmu, a boga mi i u zdravoj hrani, tako da se ne more reć. Jest da je 2006-a bila napeta kad se selilo u Rovinj i da prodaja BT-u može bit predmet rasprave, ali da se ulaže, ulaže se…ne more se reć.

A šta će drugo kad mora. Msm, zakon ih tjera da javno objavljuju novosti u poslovanju. -_-”

Ima, ima. Realno, jedna od rijetkih domaćih tvrtki koja posluje profitabilno, pa ti reci. Zapravo, prodaja BAT-u je bila u pravom trenutku, ne znam baš bi li uspjeli postići tu cijenu da su prodavali TDR kasnije… To je bio zadnji vlak. A odnos prema dioničarima – da je toliko “loš”, bome, ne bih baš ulagala u njih. 😛

…a dobar posao itekako se okreće i u osiguranju. Možemo mi pričati što hoćemo, ali na prste jedne ruke u Hrvatskoj se mogu nabrojati zdrave tvrtke koje danas nešto ozbiljnije investirati, bez da za pola godine razmišljaju o lex Agrokorima i sličnim inovacijama.

New Report

Close