ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




jako se teško obogatiti na ovoj dionici…zbilja moraš imati odličan tajming za ulazak i za izlazak…to znaju oni koji su na burzi kao ja već više od 20 godina..na papiru sve 5, u realnom vremenu ocjena 2-3…dosta sporo cikličko kretanje cijene…a oduvijek ovdje slušamo bajke, no nikako da cijena to poprati…čudna dionica zapravo. dosadna.

pa mislim da ovu dionicu nitko ne kupuje da bi se obogatio. ja sam osobno prezadovoljan svojim ulaganjem.cijena raste, a i kapa dividendica svake godine….
[/quote] cini mi se da je ovo vise dionica za ulagace,dugorocne,a ne za spekulante i sitne trejdere..godisnji rast firme i same dionice za mene je i vise nego zadovoljavajuci,tu je i dividenda..a sto je posebno dobro,da Adris ima siroki spektar..turizam,osiguranje,marikultura..
[/quote]

ti čovjeku koji je 20 godina na burzi objašnjavaš za koga je ovo dionica. bio sam dioničar adrisa nekih 7 puta. da sam ju držao u komadu 20 godina, vjerojatno bi sada bio negdje na +10-15%. u 20 godina!!!!!! halo, dobro jutro….kako ste….jeste li dobro spavali? pa na oročenju bih bez imalo rizika dobio 20 puta više…
a inače, sve što govori gospodin ali baba, ja potpisujem…to je smisleni pristup ulaganju kod ovakvih dionica i treba se zamisliti nad time što gospodin ali baba piše…ovdje trend nije frend, ovdje sentiment nije od značaja..ovdje se može puno zaraditi samo u fazi pretjerivanja…sve ostalo ide tako sporo, ubitačno za malog dioničara željnog velikih prinosa. a u vašem postu samo ste u biti potvrdili ono što sam ja napisao. bitan je tajming, posebno kod ove dionice. tko je ušao na dnu, sada mu je fino. tko nije, sada se znoji i čeka izvještaje.

...povijest se ponavlja...


Pa nije to buduci cashflow da treba biti diskontiran, zasto bi diskontirali novac koji je vec u blagajni? U praksi se diskontira iz jednog razloga – rizika. Gdje je rizik od drzanja gotovine u metaforickoj carapi? Valjda cete prije diskontirati akviziciju jer ne znate kakve ce rezultate ostvariti preuzeta firma. Sto je i razlog zasto cijena preuzimatelja obicno padne a preuzimanog poraste.

Postoji hrpa načina na koji kapital u blagajni može biti djelomično uništen prije nego što se vrati dioničarima, od lošeg menadžmenta, loših akvizicija, inflacije… A tu je i oportunitetni trošak.
Pretpostavljam da tržište zato ne vrednuje cash na računu po njegovoj nominalnoj vrijednosti.

Načelno, to je dobar pristup, ali mislim da u slučaju Adrisa tržište daleko previše diskontira taj cash i da je dionica znatno podcijenjena.

Slazem se da je ova dionica bila cudna i da je bilo bitno pogodit tajming kazem bila zato sta je ponajveci razlog tomu bio duhanski dio kojemu je marza i udio prodaje padala vise od desetljeca, a taj gubitak tolike profitne marze i prodaje se nije moglo nicim drugim supstituirat u nekom brzem vremenu i zbog cega je adris stagnirao vise od desetljeca sada je adris totalno drugacije drustvo gdje u svim jedinicama vidite samo linearnu uzlaznu krivulju vise se ne ulaze da se opstane vec da se ide naprijed sta je velika razlika naravno da ovdje nece bit velikih skokova i naravno da ce trebat znat pogodit tajming u odredjenim trenutcima ali ocigledno je da adris trenutno ima zdrave temelje za rast otkada se rijesio tdr-a, a za konkretnu potvrdu tog rasta potrebna im je jedna prava akvizicija s kojim bi presli u regionalna igraca kao sta ciljaju na savu nadam se da ce to uspit

Ignore : renči



Pa nije to buduci cashflow da treba biti diskontiran, zasto bi diskontirali novac koji je vec u blagajni? U praksi se diskontira iz jednog razloga – rizika. Gdje je rizik od drzanja gotovine u metaforickoj carapi? Valjda cete prije diskontirati akviziciju jer ne znate kakve ce rezultate ostvariti preuzeta firma. Sto je i razlog zasto cijena preuzimatelja obicno padne a preuzimanog poraste.

Postoji hrpa načina na koji kapital u blagajni može biti djelomično uništen prije nego što se vrati dioničarima, od lošeg menadžmenta, loših akvizicija, inflacije… A tu je i oportunitetni trošak.
Pretpostavljam da tržište zato ne vrednuje cash na računu po njegovoj nominalnoj vrijednosti.

Načelno, to je dobar pristup, ali mislim da u slučaju Adrisa tržište daleko previše diskontira taj cash i da je dionica znatno podcijenjena.
[/quote]

Kolega @What, slazem se da odredjeni diskont mora postojati upravo zbog toga sto nista u zivotu nije bez rizika. Nije ni ova Uprava neki “dream team”, pogledajte sto je jedan Tedeschi napravio sa puno manjim pocetnim kapitalom, gdje je jedan ATGR bio pred 10 godina a gdje je danas i usporedite sa ADRS. Ipak mislim da je diskont na taj novac prebrutalan i izrazito nepravedan.

Svakako se slazem se sa Vasim zakljuckom da je ADRS trenutno solidno podcijenjenja.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

adris je uvijek fundamentalno potcijenjen. ja ne pamtim kad nije bio…moguće da je jako pasivan radi fondova. sve u svemu, sigurnije je biti u adrisu, a time i manje rizično, što nosi sa sobom mogućnost manjeg prinosa. sve u svemu, klasika. samo nek je prinosa, kakav god on bio, a sigurno će biti veći od oročenja.

...povijest se ponavlja...

Ali moram priznati da me iznenaduju negativni stavovi nekih od vas prema “velikim skokovima” i neka vrsta odbojnosti prema visim stopama rasta. Ako ADRS sutra investira svu gotovinu u firmu koja ce udvostruciti dobit grupe dogodine, vama bi i dalje bilo OK da vam dionica radi 15% godisnje sa dividendom od 3%? Jer meni je to smijesno. Posao dionice nije da stabilno raste ili stabilno pada, posao dionice je da odrazava kombinaciju sadasnjeg i buduceg poslovanja neke tvrtke.

88% firmi koje su bile na Fortune 500 listi 1955 godine danas vise ne postoje. Firme nastaju, firme nestaju. Fugazi.

P.S. Da se razumijemo, ako ce ADRS raditi 15% godisnje, to je OK, nemam nista protiv toga dok god to odrazava realno proslovanja grupe.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Plinio C. skratio poziciju za 56775 kom (cca 34 mil kn) ADRS-R-A, što je posrijedi?

Glavno da su svima dobri građevinari i brodari koji generiraju gubitke iz godine u godinu i pitanje je kako će poslovati i dalje.
A ovo sa stabilnim rastom dobiti i dividende iz godine u godinu ne valja.
Pa sve te firme nikad više neće zarađivati zajedno koliko ADRS.
O dividendi ne treba ni govoriti.
Uz to je još katastrofalnije da se dionica trguje ispod booka, dok npr. neki građevinari su i parsto posto iznad booka, uz neizvjesnost da će se poslovanje popraviti.
Kako bi netko znao reći – pametnom dosta!

Zato jer nije sve u zaradi. Nešto je i u zadovoljstvu. Većina likova koji pišu na forumu nisu investitori nego kockari kojima je trgovanje na burzi što i ljudima u automat klubovima udaranje po aparatima.

Naravno, ne želim reći da je kockanje zadovoljstvo, već da daje te impulse sreće kad se dobije i stvara ovisnost…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

ICapital analiza od 20.12.2016
-R—–604 kn
-P—–512 kn
Mdionice bvps 544 kn 3/16

AV izjavio 2015. g. dionica će rasti cca 20% a toliko i dividenda-ostvareno u 2016.
Prelazak keša u neku od novih akvizicija dat će i novu analizu dionice za budućnost
AV izjavu iz 2015. nije povukao pa koliko ja pratim ona važi i za 2017 pa je takav rast osiguran i u 2017.

Pa barem bi bi red da P-A dođe do booka za početak, a onda i dalje jer bi rezultati trebali biti konstantno rastući.





jako se teško obogatiti na ovoj dionici…zbilja moraš imati odličan tajming za ulazak i za izlazak…to znaju oni koji su na burzi kao ja već više od 20 godina..na papiru sve 5, u realnom vremenu ocjena 2-3…dosta sporo cikličko kretanje cijene…a oduvijek ovdje slušamo bajke, no nikako da cijena to poprati…čudna dionica zapravo. dosadna.

pa mislim da ovu dionicu nitko ne kupuje da bi se obogatio. ja sam osobno prezadovoljan svojim ulaganjem.cijena raste, a i kapa dividendica svake godine….
[/quote] cini mi se da je ovo vise dionica za ulagace,dugorocne,a ne za spekulante i sitne trejdere..godisnji rast firme i same dionice za mene je i vise nego zadovoljavajuci,tu je i dividenda..a sto je posebno dobro,da Adris ima siroki spektar..turizam,osiguranje,marikultura..
[/quote]

ti čovjeku koji je 20 godina na burzi objašnjavaš za koga je ovo dionica. bio sam dioničar adrisa nekih 7 puta. da sam ju držao u komadu 20 godina, vjerojatno bi sada bio negdje na +10-15%. u 20 godina!!!!!! halo, dobro jutro….kako ste….jeste li dobro spavali? pa na oročenju bih bez imalo rizika dobio 20 puta više…
a inače, sve što govori gospodin ali baba, ja potpisujem…to je smisleni pristup ulaganju kod ovakvih dionica i treba se zamisliti nad time što gospodin ali baba piše…ovdje trend nije frend, ovdje sentiment nije od značaja..ovdje se može puno zaraditi samo u fazi pretjerivanja…sve ostalo ide tako sporo, ubitačno za malog dioničara željnog velikih prinosa. a u vašem postu samo ste u biti potvrdili ono što sam ja napisao. bitan je tajming, posebno kod ove dionice. tko je ušao na dnu, sada mu je fino. tko nije, sada se znoji i čeka izvještaje.
[/quote]
U tih 20 godina u komadu je napravljen stock split dionice u omjeru 1:100… ali to se ne računa, jel da?

New Report

Close